Najlepsza obrączka z diamentami, czyli jaka? Poradnik zakupowy

Wybór najlepszej obrączki z diamentami to nie tylko kwestia estetyki, ale znalezienie odpowiedniego dla siebie symbolu miłości, który będzie towarzyszył ci przez całe życie. To decyzja wymagająca starannego przemyślenia i dużej uwagi w trakcie zakupu. Obrączka z diamentem to pamiątką z jednego z najważniejszych dni w życiu. Jak dobrze wybrać ten symbol małżeństwa? Poznaj nasze cenne porady zakupowe!

Wpis sponsorowany

Obrączka z diamentami a jakość tych rzadkich minerałów – jak ją sprawdzić?

Obecnie na rynku jubilerskim znajdziesz mnóstwo różnych modeli obrączek. Złoto, platyna czy srebro są najczęstszym wyborem, jeżeli chodzi o staranny dobór metali, z których się je wykonuje. Obrączka z diamentami Marko to również chętnie kupowana biżuteria ślubna. Sprawdź poniżej, na jakich cechach przede wszystkim powinieneś się skupić, aby wybrać najlepszy tego typu minerał dla siebie.

Czystość

Czystość diamentu odnosi się do obecności wewnętrznych i zewnętrznych wad, zwanych inkluzjami i skazami. Im mniej tych pierwszych cech, tym wyższa czystość i wartość minerału. Pamiętaj, że takie wady zazwyczaj znacząco wpływają na wygląd diamentu i jego zdolność do odbijania światła. Wysokiej czystości minerały są zwykle droższe, ale nawet te z drobnymi inkluzjami często prezentują się bardzo estetycznie.

Szlif

Szlif diamentu również mocno wpływa na jego zdolność do odbijania światła, co przekłada się na jego blask. Najpopularniejsze są okrągłe, owalne i szmaragdowe. To szlif decyduje o proporcjach, symetrii i wykończeniu minerału. Jeżeli jest starannie wykonany, sprawi, że diament będzie wyglądał na większy i bardziej błyszczący.

Karat

Karat to jednostka wagi diamentu. Cięższe minerały są z reguły droższe. Pamiętaj też, diamenty o podobnej wadze zazwyczaj mają inne ceny głównie ze względu na różnice w czystości, szlifie i kolorze. Większy karat nie zawsze oznacza atrakcyjniejszy diament, zwłaszcza gdy jego reszta cech jest niższej jakości.

Przeczytaj koniecznie ->  Przydatne sprzęty małego AGD, które sprawdzą się w każdej kuchni

Kolor

Kolor tego rzadkiego minerału waha się od bezbarwnego do jasnożółtego. Najbardziej cenione są te pierwsze diamenty. Oznaczana się je literami D-F. Jednak minerały mieszące się w przedziale G-J są znacznie popularniejsze, ponieważ oferują korzystną równowagę między ceną a jakością. Diamenty występują też w innych kolorach, na przykład różowym, niebieskim czy zielonym. Takie minerały są rzadziej kupowane. Klasyfikuje się je oddzielnie jako diamenty fantazyjne.

Najmodniejsze obrączki z diamentami – wolisz klasykę, vintage czy nowoczesność?

Styl i wygląd obrączek z diamentami jest bardzo zróżnicowany. Klasyczna biżuteria ślubna cechuje się prostotą i uniwersalną elegancją. Zazwyczaj takie obrączki mają jeden duży diament, który stanowi główny punkt ozdobny.

Nowoczesna biżuteria na ślub wyróżnia się oryginalnym kształtem oraz innowacyjnymi połączeniami różnych materiałów. To nadaje jej niebanalnego wyglądu. Natomiast obrączki ślubne z diamentami w stylu vintage często cechują starannie wykonane detale, a także małe diamenty rozmieszczone wokół głównego kamienia. Biżuteria ślubna retro przyciąga wzrok swoim urokiem i wzorami popularnymi w minionych czasach.

Bez względu na to, jaki ostatecznie wybierzesz styl swojej obrączki z diamentami, twoja najważniejsza ozdoba ślubna powinna oddawać twój gust, a nawet osobowość. Tylko w ten sposób będziesz z niej stale zadowolony, co pozwoli ci wiele lat podziwiać swoją biżuterię przez lata.

Mamy nadzieję, że nasze praktyczne porady będą dla ciebie cennymi wskazówkami w trakcie dokonywania wyboru obrączek z diamentami. Wyjątkowo udanego zakupu!

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *