Nano protector – Ochrona butów na 100% – GIF’y

Casualism – Moda Męska Casual – Tarrago Nano Protector

Rzadko bywam aż tak pozytywnie nastawiony do niektórych nowinek technicznych, szczególnie tych dotyczących naszego ubioru, ale tu było inaczej bo o jego działaniu wiem już od dawna. Nano protector – te słowa to dla mnie synonim jakiejś magii, czegoś co zauważając raz – nie odsuniecie od myśli nigdy jeśli za oknem pojawią się kropelki zwiastujące deszcz, czy płatki śniegu zwiastujące zapaćkane chodniki…Na takie sprawy jest jeden niezwykle łatwy i tani ratunek. Chętnie go dzisiaj opiszę.

Na samym dole są ANIMACJE, więc czytajcie do końca!

Niezbędne butelki preparatu Tarrago otrzymałem od sklepu multirenowacja.pl, z kolei cały wpis jest moim autorskim spojrzeniem na temat i w efekcie wpisem. Właściciel sklepu całość widzi dopiero teraz, już po ujawnieniu go na Casualism. Z tego względu macie pewność, że test i recenzja produktu jest absolutnie subiektywna.

Nano-Protector ( L I N K) – bo o nim mowa, to świetny sposób na ochronę naszych butów. Całkowicie innowacyjna – bo nie ułatwia usuwania wszelakich zabrudzeń – a nie pozwala im przywrzeć do chronionego materiału.

P1018406


 Jak to działa?

Nano Protector to miliardy mikro-cząsteczek, które po pokryciu materiału/skóry nie pozwalają wodzie oraz wszelkim zabrudzeniom dotknąć ich powierzchni – mają hydrofobowe oraz olejofobowe (odpychające wodę i oleje) działanie. Cząsteczki układają się w mikro piramidki, po których woda oraz zabrudzenia dosłownie „spływają” nie tykając się chronionej powierzchni. To działanie dobrze ukazuje kwiat lotosu, który pokryty mikro-włoskami ma w efekcie podobną „ochronę” nie pozwalająca na przemoczenie w jej przypadku liści. Buty czy materiały pokryte taką warstwą wykazują 8-stopniowe (w skali Boscha) działanie hydrofobowe.

big_nano_protector2_400


 Na co zastosować?

Na wszystko to, co nie jest narażone na nadmierne zginanie a chcemy uchronić od zmoczenia czy zabrudzeń. Buty – to miejsce, które przez producenta zostało postawione na pierwszym miejscu aczkolwiek użytkowość powłoki nano nie ogranicza się wyłącznie do nich. Hulaj dusza – wszystko zależy od nas, każdy z nas jest inny więc innej kwestii chce chronić.

Przeczytaj koniecznie ->  Jak kupować męskie buty by zawsze trafiać w 10?!

Możemy ją położyć na czapeczce z daszkiem. Można z powodzeniem zastosować ją nawet  na materiałowy dach samochodu cabrio. Możemy z powodzeniem również zaimpregnować wszelkie powierzchnie narażone na zalanie, jak sofy i meble czy ważne, ale nieodporne na wodę przedmioty a także wszystko to, czego się absolutnie nie spodziewam a możliwe – jest. Widziałem gdzieś w czeluściach internetu jak po rozebraniu telefonu komórkowego całe wnętrze i każda część z osobna została spryskana podobnym preparatem w efekcie osiągając całkowicie wodoodporny telefon. Oczywiście tego nie próbowałem 😉 ale pogląd na sprawę macie – i widzicie, że użytku z Nano-Protectora co nie miara i jedyne ograniczenia nakłada wyobraźnia stosującego specyfik.

P1018410


 Zalety?

Środek ten jako niestała powłoka musi zostać ponawiana – ale w kwestii Nano-protectora skala używalności i stałej ochrony sięga nawet pół roku! Z tego powodu ta kwestia ląduje w plusach, bo półroczną powłokę nie można zakwalifikować jako jakikolwiek minus. Jest to niebywały wynik aczkolwiek zmienny oczywiście ze względu na użytkowanie butów – mam tu na myśli tak częstotliwość, jak i warunki jakie zostaną im przedstawiane. Powłoka nano na butach używanych jako obuwie outdoorowe będzie trzymała się krócej niż taka, która zaaplikowana została na butach, które używamy co parę dni w warunkach miejskich. Jako pewien punkt odniesienia powiem Wam z ręką na sercu, że powłoka nano na jednych z moich butów (czerwone NB) trzyma się już (i trzyma się dalej!) około roku. Absolutnie nie spodziewałem się takiej wytrzymałości po, skądinąd, niby zwykłej powłoce, którą „wypsikujemy” aerozolem.

P1018531

Ze względu także na cenę, która stoi na poziomie 40 złotych za 400 ml co winno starczyć na około 4-5 par butów – mamy efekt w postaci taniej, ale genialnej w efektach powłoki hydrofobowej. Buty nie boją się deszczu, nie boją się śniegu, nie istnieje dla nich problem wdepnięcia w kałużę czy oblania ich piwem w barze.

Przeczytaj koniecznie ->  Farbowanie butów sportowych

Ważna kwestia jest taka, że powłoka nano absolutnie nie zmniejsza oddychalności i wymiany cieplnej skóry czy materiałów. Pamiętajcie – nie „sklejamy” powierzchni niczym lakierem – a tworzymy powłokę z mikro cząsteczek, które nie mają prawa w widocznym stopniu zablokować dopływu powietrza.

P1018662

Co dodatkowo? Powłoka nano wcale nie jest łatwa do usunięcia, wręcz absolutnie przeciwnie. Po zastosowaniu powłoki podjąłem decyzję o próbie jej usunięcia i sprawdzenia jak poradzi sobie z natarciem szczotki do zamszu. Dobra minuta tarcia podczas której „leciały wióry” podczas czego skóra wręcz zmieniła kolor i wygląda jakby wróciła z wojny – nie usunęła powłoki…Pamiętam po pierwszych użyciach preparatu moje wyjście w zimie. Po przejściu przez sporej wysokości zalegający śnieg i sól na chodniku i wchodzeniu do samochodu zauważyłem, że cała cholewka buta jest sucha. Dla mnie widok – niemożliwy.

P1018560

P1018585


 Wady?

Stosunkowo bardzo niewiele i o nikłej wadze (nie wiem czy nazwać je cechami, czy może wadami) – pierwsza kwestia to nałożenie preparatu. Łatwo przesadzić z jego ilością i „przedobrzyć” – dając go za wiele w efekcie osiągając gorsze właściwości hydrofobowe. Umiar jest dobry, pamiętajcie bo w przypadku stosowania Nano-protectora zbyt duża ilość produktu nie przekłada się na dłuższe i lepsze działanie – wprost przeciwnie.

Druga sprawa to zapach, który jest dość duszący, z tego powodu zalecam stosowanie środka albo na dworze, albo na klatce schodowej zasmradzając sąsiadom życie 😉 Generalnie żaden problem, farby i rozcieńczalniki też śmierdzą – ale czy to jest ich wadą czy cechą?

P1018476

P1018497

Trzecia sprawa to taka, że powłoka ta najlepiej działa przy zastosowaniu ją na nieczęsto zginane powierzchnie. Buty chronione tą powłoką będą o wiele dłużej i dokładniej niż przykładowo nasza kurtka, której materiał ciągle się zgina i pracuje stale i sukcesywnie wycierając cząsteczki nano z jej powierzchni.

Nie wiem też jakie cząsteczki te mają oddziaływanie na nasze ciało (wnikanie przez skórę) i płuca (inhalacja), ale póki nic o tym nie wiadomo – to źle nie działają 😉 Badania dopuściły przedmiot do użytku ale jako, że aerozol tworzy opary, które w połączeniu z wielkością cząsteczki mogą do nas wniknąć – lepiej zachować troszkę ostrożności i traktować preparat z Nano nie jest dezodorant, a farba w sprayu i oddawać im wszelką należną „cześć” z użytkowaniem na dworze włącznie.

Przeczytaj koniecznie ->  Wysokie buty do garnituru

Nie wiem też czy wadą a cechą jest to, że materiał na który zastosujemy tę powłokę musi być ściśle utkany, a nie luźny. Innymi słowy nie ochronimy naszej skóry pod swetrem – bo owszem poszczególne nici zostaną ochronie i nie zmokną, ale w oczkach między nimi woda przedostanie się bez problemu. Najlepiej więc zastosować specyfik ten na skórach prawdziwych oraz sztucznych i materiałach tkanych stosunkowo gęsto.

P1018585

P1018642


 Jak używać?

A bardzo prosto, szybko i skutecznie.

– Dokładnie wstrząsnąć

– Spryskać z odległości 30-40 cm na otwartym powietrzu lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu

– Pozostawić do wyschnięcia, najlepiej na godzinę i więcej

Trzy i tylko trzy, niezwykle proste kroki do wykonania i w efekcie osiągniemy…

P1018422

P1018431


 

GIF’y – animacje, czyli to co lubimy najbardziej!

Do pokazania Wam efektów użyłem dość agresywnych w działaniu na nasze buty środków. Sok, bardzo gęsty jogurt oraz woda. Wszystkie te rzeczy połączone ze strukturą zamszowego materiału spowodowałyby praktycznie nieodwracalną plamę, bardzo ciężką do usunięcia bez radykalnych środków.

Na start…

Spryskiwanie

Spryskiwanie

Spryskiwanie

Woda i New Balance

Woda i New Balance – prawy but NIE JEST pokryty preparatem!

Woda i nubuk

Bardzo gęsty sok i nubuk

 

Jak widzicie efekty zastosowania tego preparatu są zaskakujące i polecam każdemu spróbowanie. Pasuje chronić swoje buty i nie padać ofiarami wody, śniegów czy deszczu. Popełnienie błędu i niezastosowanie tego środka naprawdę może skutkować opłakanym efektem w postaci ciemniejszej plamy w przypadku wody, bądź bardzo ciężkich do usunięcia plam w przypadku innych „środków”. Weźcie też pod uwagę fakt, że wylanie na buty przykładowo – soku porzeczkowego nigdy nie zostanie przez Was usunięte.

NANO Protector na multirenowacji

 

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Nano protector – Ochrona butów na 100% – GIF’y
4.7 z 27 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

36 Comments

 1. Rysiu Reply

  Wow! Sam Nano Tarrago używam i polecam, ale przedstawiłeś to w niesamowity sposób. Masz talent!

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Wielkie dzięki za pozytywne słowo. Trochę mi ten wpis zajął czas, ale była to zabawa 🙂

 2. Andrew Reply

  Akurat marka Tarrago (jako jeden z nielicznych producentów, jeżeli nie jedyny) badania dotyczące wpływu na drogi oddechowe i bezpieczeństwo wykonało:
  „Producenci Tarrago SA troszczą się i myślą o swoich klientach dlatego tez w ich produktach nie ma nanoczasteczek które mogłyby zaszkodzić zdrowiu.”

  Dość obszerne opracowanie na ten temat:
  http://www.wbutach.pl/topic/295-nano-protector-tarrago-czyli-slow-kilka-o-nanoimpregnacie/

  Ale ze względu na zapach i tak aplikuję na balkonie 🙂

  1. The-Bigwig Post author Reply

   O widzisz, ciekawe. No to zdecydowanie jest ogromny plus dla Tarrago, bo to bardzo nowa technologia i nie do końca przebadana, więc dodatkowe brawa dla Tarrago za dbanie o zdrowie klienta.

  2. Krzysiek Reply

   Gdyby się tak bardzo troszczyli o klienta to by zrobili preparat na bazie wody, bez tego smrodu rozpuszczalnika, widocznie nie są na tym etapie rozwoju aby sobie z tym poradzić…

 3. sylwek Reply

  Jestem w szoku, szczerze mówiąc nie słyszałem i nie znałem tego preparatu. Dzięki serdeczne i możesz być z siebie dumny 😉

 4. Tomek Reply

  Wygląda bardzo zachęcająco.

  Pytanie tylko co z konserwacją butów np. skórzanych. Jak wypastować buty potraktowane wcześniej tym specyfikiem?

 5. Adamu Reply

  Widziałem już całe ubrania zrobione z tkanin hydrofobowych, niesamowite wrażenie gdy po prostu „odbijają” wszystkie krople. Bardzo ciekawy wpis, mam tylko nadzieję, że nie polewałeś butów wodą butelkowaną, to by było okrutne marnotrawstwo.

 6. Sebciu Reply

  Super patent!
  A jeśli spryskam spodnie i wsadzę je do pralki później (wiadomo, w spryskanym miejscu nei będą brudne :D) to rozumiem, że powłokę trzeba odświeżyć?

  1. Majkel Reply

   Z tego co mi wiadomo nano protector i mydło mają inną gęstość, dzięki temu można wyprać spodnie bez konieczności ponownego aplikowania na nich sprayu. Już nie pamiętam na jakiej stronie o tym ktoś pisał artykuł, ale coś takiego czytałem. Bardzo możliwe że chodziło o produkt o innej nazwie lecz o podobnych właściwościach, więc myślę że i w przypadku protectora nie będzie inaczej. Ale to tylko przypuszczenia, najlepiej będzie sprawdzić to samemu 😉
   Pozdrawiam.

 7. Niepodam Reply

  Cześć!
  Używasz jeszcze Nano protector czy może z jakiegoś względu odstawiłeś na półkę w roli kurzołapu?
  Zastanawiam się czy oprócz – jak ktoś wyżej wspomniał – sprawdzi się na skórze oraz w innych ekstremalnych zadaniach np. do kołnierzyków i mankietów białych koszul.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Ostatnio nie używam nano, więc trafiłeś ze zbieraczem kurzu 😉 Ale tylko ze względu na brak butów, na które chciałbym go zaaplikować. Nano protector spisuje się najlepiej na powierzchniach „stałych” i nie narażonych na ciągle zginanie czy ścieranie. Więc na kołnierzu moim zdaniem się nie sprawdzi bo występują tam oba te czynniki. Ze skórą pewności nie mam, bo ma fakturę sprzyjającą dobremu działaniu nano, ale przy użytkowaniu „gnie się” bardziej niż buty i na zdecydowanie większej powierzchni. Nic nie szkodzi spróbować i potestować 🙂

   1. Niepodam Reply

    Dzięki za wartościowe wskazówki. Teraz wiem z czym się Nano je i postanowiłem go zamówić, powinien się przydać do białych wstawek zamszowych mojego nowego nabytku.

   2. Krzysiek Reply

    Bardzo dobry opis, uczciwe podejście do efektów które uzyskujemy, jednocześnie jest to bardzo dobra informacja dla kogoś kto ma trochę pojęcia o właściwościach które powinien posiadać produkt określany jako „nano” i z całą pewnością można teraz stwierdzić, że ten produkt jest zwykłym silikonem i z nano nie ma nic wspólnego. Produkty nano mają taką budowie, że są w stanie wniknąć bardzo głęboko w zabezpieczaną powierzchnię i zginanie im nie przeszkadza, dla cienkich materiałów jak skóra, nawet na wskroś, więc ścierają się razem z materiałem i działają cały czas do granicy wniknięcia. Tutaj słyszymy, że się ścierają, to znaczy, że uzyskujemy tyko powłokę która jest wrażliwa na zginanie i ścieranie, tak zachowują się zwykłe preparaty silikonowe które z nano nie mają nic wspólnego…

 8. dziekan_tek Reply

  „Producenci Tarrago SA troszczą się i myślą o swoich klientach dlatego tez w ich produktach nie ma nanoczasteczek które mogłyby zaszkodzić zdrowiu.” – taaa, jasne 😀

 9. Nano Protector Reply

  Niestety GIFy nie działają 🙁 ale co do działania tego środka w materiałach narażonych na częste zginanie to nano protector daje radę, ale wymaga bardziej intensywnej aplikacji. Gorzej jednak działa w przypadku miejsc narażonych na częsty kontakt z innymi powierzchniami, więc kołnierzyk od wewnątrz przez to, że ma często kontakt ze skórą nie utrzyma na sobie warstwy cząsteczek na długo…podobnie z mankietami, które ocierają się np. o stoły. Przynajmniej tak mi się wydaje, że przez to działanie nano protectora nie jest tak trwałe, jak w przypadku powierzchni butów czy kurtki.

 10. MRnano Reply

  Jestem ciekaw efektu, muszę sobie zamówić i wypróbować na żywo. Dzięki za treściwy artykuł! 🙂

 11. Ola Reply

  Czy nadaje się do zabezpieczenia białej szafki łazienkowej ze sklejki, która stoi przy wannie przed rozklejaniem?

 12. John Doe Reply

  ” tego względu macie pewność, że test i recenzja produktu jest absolutnie subiektywna” chyba miało chodzić o recenzję obiektywną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *