Nano protector – Ochrona butów na 100% – GIF’y

Casualism – Moda Męska Casual – Tarrago Nano Protector

Rzadko bywam aż tak pozytywnie nastawiony do niektórych nowinek technicznych, szczególnie tych dotyczących naszego ubioru, ale tu było inaczej bo o jego działaniu wiem już od dawna. Nano protector – te słowa to dla mnie synonim jakiejś magii, czegoś co zauważając raz – nie odsuniecie od myśli nigdy jeśli za oknem pojawią się kropelki zwiastujące deszcz, czy płatki śniegu zwiastujące zapaćkane chodniki…Na takie sprawy jest jeden niezwykle łatwy i tani ratunek. Chętnie go dzisiaj opiszę.

Na samym dole są ANIMACJE, więc czytajcie do końca!

Niezbędne butelki preparatu Tarrago otrzymałem od sklepu multirenowacja.pl, z kolei cały wpis jest moim autorskim spojrzeniem na temat i w efekcie wpisem. Właściciel sklepu całość widzi dopiero teraz, już po ujawnieniu go na Casualism. Z tego względu macie pewność, że test i recenzja produktu jest absolutnie subiektywna.

Nano-Protector ( L I N K) – bo o nim mowa, to świetny sposób na ochronę naszych butów. Całkowicie innowacyjna – bo nie ułatwia usuwania wszelakich zabrudzeń – a nie pozwala im przywrzeć do chronionego materiału.

P1018406


 Jak to działa?

Nano Protector to miliardy mikro-cząsteczek, które po pokryciu materiału/skóry nie pozwalają wodzie oraz wszelkim zabrudzeniom dotknąć ich powierzchni – mają hydrofobowe oraz olejofobowe (odpychające wodę i oleje) działanie. Cząsteczki układają się w mikro piramidki, po których woda oraz zabrudzenia dosłownie „spływają” nie tykając się chronionej powierzchni. To działanie dobrze ukazuje kwiat lotosu, który pokryty mikro-włoskami ma w efekcie podobną „ochronę” nie pozwalająca na przemoczenie w jej przypadku liści. Buty czy materiały pokryte taką warstwą wykazują 8-stopniowe (w skali Boscha) działanie hydrofobowe.

big_nano_protector2_400


 Na co zastosować?

Na wszystko to, co nie jest narażone na nadmierne zginanie a chcemy uchronić od zmoczenia czy zabrudzeń. Buty – to miejsce, które przez producenta zostało postawione na pierwszym miejscu aczkolwiek użytkowość powłoki nano nie ogranicza się wyłącznie do nich. Hulaj dusza – wszystko zależy od nas, każdy z nas jest inny więc innej kwestii chce chronić.

Możemy ją położyć na czapeczce z daszkiem. Można z powodzeniem zastosować ją nawet  na materiałowy dach samochodu cabrio. Możemy z powodzeniem również zaimpregnować wszelkie powierzchnie narażone na zalanie, jak sofy i meble czy ważne, ale nieodporne na wodę przedmioty a także wszystko to, czego się absolutnie nie spodziewam a możliwe – jest. Widziałem gdzieś w czeluściach internetu jak po rozebraniu telefonu komórkowego całe wnętrze i każda część z osobna została spryskana podobnym preparatem w efekcie osiągając całkowicie wodoodporny telefon. Oczywiście tego nie próbowałem 😉 ale pogląd na sprawę macie – i widzicie, że użytku z Nano-Protectora co nie miara i jedyne ograniczenia nakłada wyobraźnia stosującego specyfik.

P1018410


 Zalety?

Środek ten jako niestała powłoka musi zostać ponawiana – ale w kwestii Nano-protectora skala używalności i stałej ochrony sięga nawet pół roku! Z tego powodu ta kwestia ląduje w plusach, bo półroczną powłokę nie można zakwalifikować jako jakikolwiek minus. Jest to niebywały wynik aczkolwiek zmienny oczywiście ze względu na użytkowanie butów – mam tu na myśli tak częstotliwość, jak i warunki jakie zostaną im przedstawiane. Powłoka nano na butach używanych jako obuwie outdoorowe będzie trzymała się krócej niż taka, która zaaplikowana została na butach, które używamy co parę dni w warunkach miejskich. Jako pewien punkt odniesienia powiem Wam z ręką na sercu, że powłoka nano na jednych z moich butów (czerwone NB) trzyma się już (i trzyma się dalej!) około roku. Absolutnie nie spodziewałem się takiej wytrzymałości po, skądinąd, niby zwykłej powłoce, którą „wypsikujemy” aerozolem.

P1018531

Ze względu także na cenę, która stoi na poziomie 40 złotych za 400 ml co winno starczyć na około 4-5 par butów – mamy efekt w postaci taniej, ale genialnej w efektach powłoki hydrofobowej. Buty nie boją się deszczu, nie boją się śniegu, nie istnieje dla nich problem wdepnięcia w kałużę czy oblania ich piwem w barze.

Ważna kwestia jest taka, że powłoka nano absolutnie nie zmniejsza oddychalności i wymiany cieplnej skóry czy materiałów. Pamiętajcie – nie „sklejamy” powierzchni niczym lakierem – a tworzymy powłokę z mikro cząsteczek, które nie mają prawa w widocznym stopniu zablokować dopływu powietrza.

P1018662

Co dodatkowo? Powłoka nano wcale nie jest łatwa do usunięcia, wręcz absolutnie przeciwnie. Po zastosowaniu powłoki podjąłem decyzję o próbie jej usunięcia i sprawdzenia jak poradzi sobie z natarciem szczotki do zamszu. Dobra minuta tarcia podczas której „leciały wióry” podczas czego skóra wręcz zmieniła kolor i wygląda jakby wróciła z wojny – nie usunęła powłoki…Pamiętam po pierwszych użyciach preparatu moje wyjście w zimie. Po przejściu przez sporej wysokości zalegający śnieg i sól na chodniku i wchodzeniu do samochodu zauważyłem, że cała cholewka buta jest sucha. Dla mnie widok – niemożliwy.

P1018560

P1018585


 Wady?

Stosunkowo bardzo niewiele i o nikłej wadze (nie wiem czy nazwać je cechami, czy może wadami) – pierwsza kwestia to nałożenie preparatu. Łatwo przesadzić z jego ilością i „przedobrzyć” – dając go za wiele w efekcie osiągając gorsze właściwości hydrofobowe. Umiar jest dobry, pamiętajcie bo w przypadku stosowania Nano-protectora zbyt duża ilość produktu nie przekłada się na dłuższe i lepsze działanie – wprost przeciwnie.

Druga sprawa to zapach, który jest dość duszący, z tego powodu zalecam stosowanie środka albo na dworze, albo na klatce schodowej zasmradzając sąsiadom życie 😉 Generalnie żaden problem, farby i rozcieńczalniki też śmierdzą – ale czy to jest ich wadą czy cechą?

P1018476

P1018497

Trzecia sprawa to taka, że powłoka ta najlepiej działa przy zastosowaniu ją na nieczęsto zginane powierzchnie. Buty chronione tą powłoką będą o wiele dłużej i dokładniej niż przykładowo nasza kurtka, której materiał ciągle się zgina i pracuje stale i sukcesywnie wycierając cząsteczki nano z jej powierzchni.

Nie wiem też jakie cząsteczki te mają oddziaływanie na nasze ciało (wnikanie przez skórę) i płuca (inhalacja), ale póki nic o tym nie wiadomo – to źle nie działają 😉 Badania dopuściły przedmiot do użytku ale jako, że aerozol tworzy opary, które w połączeniu z wielkością cząsteczki mogą do nas wniknąć – lepiej zachować troszkę ostrożności i traktować preparat z Nano nie jest dezodorant, a farba w sprayu i oddawać im wszelką należną „cześć” z użytkowaniem na dworze włącznie.

Nie wiem też czy wadą a cechą jest to, że materiał na który zastosujemy tę powłokę musi być ściśle utkany, a nie luźny. Innymi słowy nie ochronimy naszej skóry pod swetrem – bo owszem poszczególne nici zostaną ochronie i nie zmokną, ale w oczkach między nimi woda przedostanie się bez problemu. Najlepiej więc zastosować specyfik ten na skórach prawdziwych oraz sztucznych i materiałach tkanych stosunkowo gęsto.

P1018585

P1018642


 Jak używać?

A bardzo prosto, szybko i skutecznie.

– Dokładnie wstrząsnąć

– Spryskać z odległości 30-40 cm na otwartym powietrzu lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu

– Pozostawić do wyschnięcia, najlepiej na godzinę i więcej

Trzy i tylko trzy, niezwykle proste kroki do wykonania i w efekcie osiągniemy…

P1018422

P1018431


 

GIF’y – animacje, czyli to co lubimy najbardziej!

Do pokazania Wam efektów użyłem dość agresywnych w działaniu na nasze buty środków. Sok, bardzo gęsty jogurt oraz woda. Wszystkie te rzeczy połączone ze strukturą zamszowego materiału spowodowałyby praktycznie nieodwracalną plamę, bardzo ciężką do usunięcia bez radykalnych środków.

Na start…

Spryskiwanie

Spryskiwanie

Spryskiwanie

Woda i New Balance

Woda i New Balance – prawy but NIE JEST pokryty preparatem!

Woda i nubuk

Bardzo gęsty sok i nubuk

 

Jak widzicie efekty zastosowania tego preparatu są zaskakujące i polecam każdemu spróbowanie. Pasuje chronić swoje buty i nie padać ofiarami wody, śniegów czy deszczu. Popełnienie błędu i niezastosowanie tego środka naprawdę może skutkować opłakanym efektem w postaci ciemniejszej plamy w przypadku wody, bądź bardzo ciężkich do usunięcia plam w przypadku innych „środków”. Weźcie też pod uwagę fakt, że wylanie na buty przykładowo – soku porzeczkowego nigdy nie zostanie przez Was usunięte.

NANO Protector na multirenowacji

 

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Nano protector – Ochrona butów na 100% – GIF’y
4.67 z 27 ocen

    ADD YOUR COMMENT