Nie tylko wędka. Akcesoria niezbędne podczas wędkowania

Nie tylko wędka. Akcesoria niezbędne podczas wędkowania

Trudno sobie wyobrazić wędkarza bez wędki, jednak aby wyprawa na ryby była naprawdę udana i wiązała się z relaksem, warto wyposażyć się w dodatkowe akcesoria. Sprawdź, co warto zabrać ze sobą nad wodę!

Pojemnik na przynętę, wygodne krzesło wędkarskie, odpowiednie buty – na łowisko warto zabrać ze sobą nie tylko dobry humor, ale także odpowiednie akcesoria. Podpowiadamy początkującym wędkarzom, jak dobrać odpowiednie akcesoria wędkarskie.

Krzesło wędkarskie – podstawa komfortowego wędkowania

Oczywiście możesz postawić na składany taboret z siedziskiem z materiału, jednak nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Jeśli zamierzasz spędzać na łowisku kilka godzin, polecamy krzesła wędkarskie z oparciem. Niektóre modele mają regulowane oparcie, które można rozłożyć do pozycji półleżącej. Na rynku dostępne są również krzesła wędkarskie z podłokietnikami.

Ważne, by krzesło wędkarskie było wykonane z materiału odpornego na wilgoć i zabrudzenia. Niektóre modele mają specjalnie wyprofilowane nóżki, które gwarantują stabilność na każdym podłożu i nie zapadają się w błocie.

Obuwie wędkarskie – kalosze, wodery, a może spodniobuty?

Zamierzasz łowić wyłącznie z brzegu? Teoretycznie możesz jechać na łowisko w dowolnych butach sportowych. W praktyce jednak, wejście do rzeki może okazać się nieuniknione, np. gdy do wody wpadnie Ci wędka lub przyjdzie Ci holować naprawdę dużą i waleczną rybę. W takim wypadku powinieneś mieć na nogach przynajmniej wysokie kalosze.

Jeśli natomiast już od początku wiesz, że będziesz łowić, brodząc w wodzie, zainwestuj w dobrej jakości wodery. Są to nieprzemakalne buty wędkarskie, sięgające bioder. Umożliwiają brodzenie w wodzie bez obaw o zamoczenie spodni.

Jeśli rzeka, w której zamierzasz brodzić ma skaliste dno, wybierz wodery o wzmocnionej podeszwie. Zwróć też uwagę na możliwość regulacji. Na nic nieprzemakalny materiał, jeśli woda będzie mogła się dostać pod źle dopasowane wodery.

Czym różnią się wodery od spodniobutów? Spodniobuty wędkarskie przede wszystkim sięgają wyżej niż wodery – z reguły do klatki piersiowej. Umożliwiają one wejście w głębsze rejony łowiska.

Piórniki, pudełka i organizery – w czym przechowywać przybory wędkarskie?

Amatorzy wędkowania mają do wyboru różnego rodzaju pojemniki i pudełka na akcesoria wędkarskie. Wybór odpowiedniego zależy od potrzeb danego wędkarza. Haczyki i przypony pomieści poręczny piórnik zapinany na zamek. Wiele modeli jest dodatkowo wyposażonych w pinezki do przypinania przyponów.

Jeśli decydujesz się łowić na żywą przynętę, wybierz pojemnik, który ma właściwości termiczne. Przynęty, które wymagają moczenia, transportów w pudełkach ze specjalnym sitkiem, które będzie zanurzone w wodzie.

Sklep wędkarski – tu znajdziesz wszystkie niezbędne akcesoria do wędkowania

Wszelkie niezbędne akcesoria do wędkowania oferuje dobry sklep wędkarski. Możesz znaleźć wszystko, czego Ci trzeba w sklepie internetowym. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę z wędkowaniem i potrzebujesz, by ktoś doświadczony pomógł Ci w doborze odpowiednich akcesoriów, możesz poszukać w swojej okolicy stacjonarnego sklepu wędkarskiego.

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *