Nie zawsze warto z trendami

Szybka moda spowodowała, że na półkach i wieszakach sklepowych  co chwilę pojawiają się nowe modne ubrania zgodne ze zmieniającymi się w krótkim czasie trendami, które nie kosztują zbyt dużo. Jakie to ubrania? Uczciwie trzeba przyznać, że większość z nich jest średniej lub kiepskiej jakości – do ich wykonania użyto nienajlepszych materiałów (bawełna tak cienka, że wystarczy lekkie zahaczenie tkaniny i już powstaje dziura lub leci oczko albo wszechobecny poliester), także staranność wykonania pozostawia wiele do życzenia (ileż to razy prują się szwy, a buty zaczynają przemakać po trzeciej kałuży). Byle jakie to ubrania, modne tylko przez sezon, przez sezon, dwa noszone, a potem bez żalu wyrzucane. Bylejakość nas zalała i przysporzyła mnóstwa problemów (zanieczyszczenie środowiska podczas produkcji, tony szmat na wysypiskach śmiech), z których na szczęście coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę.

Wpis sponsorowany

Świadomy konsument

To osoba, która rozumie, że nie możemy bez końca produkować, produkować i produkować. To osoba, która rozumie, że lepiej zapłacić więcej i otrzymać rzecz dobrej lub wysokiej jakości, która przetrwa więcej niż jeden sezon, a dodatkowo będzie spełniała swoje zadanie np. wodoodporna kurtka będzie chroniła przed przemoknięciem w deszczu. Taki właśnie konsument poszukuje ubrań, które nie wpisują się we wszystkich punktach w trend fast fashion.

Gdzie szukać odzieży dobrej jakości?

Nie jest to takie łatwe, ponieważ zachęceni szybkim zyskiem producenci w dużej ilości poddali się panującemu trendowi. Ale absolutnie nie znaczy to, że taka odzież nie jest dostępna. Być może niektórych w tym momencie zaskoczymy, ale wysokiej jakości odzież znajduje się m.in. w sklepach z odzieżą roboczą. Gdyby producenci tej branży zeszli z jakości, szyli odzież, która nie spełnia wymagań i norm, już dawno zwinęliby swoje interesy, bo odzież robocza i ochronna musi zapewniać użytkownikom bezpieczeństwo i komfort podczas pracy. Projektanci odzieży roboczej zaczęli jednak dbać o to by odzież do pracy wyglądała lepiej, bardziej interesująco, stąd czasem trudno już rozróżnić czy jest ona robocza czy nie. I tak odzież robocza ocieplana niejednokrotnie staje się przedmiotem zainteresowania osób, które np. wybierają się zimą w góry. Świetnie wygląda, świetnie trzyma ciepło, znosi naprawdę wiele (i trudy podróży, i procesy czyszczenia oraz suszenia) i co ważne – w przyszłym sezonie też taka będzie. Trendy? Niech sobie będą…Nie musimy za nimi podążać, zwłaszcza, jeśli są nieekologiczne i nieekonomiczne.

 

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *