Nowa kolekcja H&M x Alexander Wang

Casualism – Blog Moda Męska – Nowa kolekcja H&M x Alexander Wang

H&M kieruje się w stronę portfeli swoich klientów w z bardzo ciekawą kolekcją FW14 zaprojektowaną przez znanego w świecie high-fashion projektanta, a imię jego Alexander Wang. Wang to bardzo ciekawy, choć niesamowicie „nieprzejrzysty” projektant, którego prace nie każdemu odpowiadają. Są bardzo monochromatyczne, ciemne, nietypowe i bardzo mocno rzucające się w oczy.

Cechą rozpoznawczą Wanga poza kolorami i bardzo minimalistyczną formą są bardzo nielubiane przez przeciwników i średnio lubiane przez wielbicieli – mocne logowania sygnowanych przez niego produktów. Widać to na każdym kroku. Choć generalnie spojrzenie na ten fakt mam takie. Jako, że niewielu ludzi tego projektanta w ogóle zna – to logowania mogą znaczyć przykładowo w Polsce tyle co nic nie wart zlepek liter bez żadnego ładu, bez żadnego składu, których ogromne ilości serwowane są nawet w sklepach spożywczych. Z kolei duża awersja do słowa „WANG” jest niesamowicie sensowna w przypadku stałego obracania się wokół ludzi kojarzących wyroby z tym logowaniem. Wtedy mimo wszystko nosiciel odczuwany jest jako osoba „chcąca się pokazać”. Czy więc osoba nosząca drogie rzeczy z „drogim” logowaniem, ale wśród osób nieznających tej firmy może być snobizmem?

Sama kolekcja jak dla mnie jest niemożliwie…niespotykana. To typowy high-fashion, którego w Polsce niewiele widać, bo i ciężko mu się tu zadomowić. Kraje mocno zamknięte na ubraniowe zabawy niestety są trudnym rynkiem zbytu rzeczy mocno rzucających się w oczy ludzi wokół. Kolekcja Wanga ma to do siebie, że najczęściej spotykanym w niej kolorem jaki użyty został do produkcji jest czerń. Drugim – szarość. To daje nieco „spokoju” w niezwykle ciężkim designie.

OTO CAŁY ALBUM wraz z cenami

Wang x H&M F/W Collection w/ prices

Źródłem oryginalnym pochodzenia powyższych zdjęć jest HIGHSNOBIETY.

Przeczytaj koniecznie ->  Sweter z koszulą

The-Bigwig

Casualism – Blog o Modzie Męskiej

Nowa kolekcja H&M x Alexander Wang
4 z 3 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *