Nowoczesny mężczyzna i czas

Nowoczesny mężczyzna i czas – Casualism Blog Moda Męska

Nowoczesny mężczyzna w naszych latach ma ciężki żywot. Większość z nas męczy się codziennością przez pogoń za pieniądzem, karierą czy kobietą. Nie ma w tym nic dziwnego bo teraźniejsze czasy nie sprzyjają negatywnym odstępstwom od normy i raczej odsiewają „wczasowiczów” niż w drugą stronę. Jedną z najważniejszych rzeczy jakimi możemy wspomagać sobie codzienność jest…oszczędność czasu! Jest kilka ciekawych czynności, które opiszę poniżej by pokazać Wam jak sprostać zabieganym czasom przez kilka ciekawych rozwiązań.


Nowoczesny mężczyzna i gazeta

Nowoczesny mężczyzna, mężczyzna nowoczesny, facet obecny, facet w anszych czasach, mężczyzna obecny

Źródło – pinterest.com

Obecne czasy przyzwyczaiły nas do przyswajania dużej ilości informacji. Czytamy Fora, Blogi, informacje, poszukujmy nowinek w Google czy po prostu nudzimy się pochłaniając coraz to nowe kwestie, często ulotne i zupełnie zbędne. To skutecznie zabija czas, gdy się nudzimy, ale niestety także i wtedy, gdy powinniśmy sobie dosłownie odpocząć przy interesujących sprawach. Kiedyś tę lukę wypełniały drukowane gazety i wielu z nas do tej pory korzysta z ich dobrodziejstw. Jednak nie jest to wbrew pozorom rozwiązanie niepozbawione wad poza oczywistymi zaletami przyswajania nowej wiedzy. Zdecydowanie więcej oszczędzimy czasu jak i również pieniędzy, gdy zaczniemy czytać agregaty ulubionych dla nas informacji. Jeśli interesuje nas polityka – to warto w zakładki dodać sobie stronę, która będzie tyczyć się wyłącznie tego tematu. Jeśli zaś lubisz sport – to czytaj sport, nie trać czasu na memy 😉 Warto więc poświęcić chwilę i znaleźć interesującą stronę, gdzie pojawią się ważne dla nas informacje niż czytać nic nie warte zapychacze.


Nowoczesny facet i golenie

Nowoczesny mężczyzna, mężczyzna nowoczesny, facet obecny, facet w anszych czasach, mężczyzna obecny

Źródło – pinterest.com

Nowoczesny mężczyzna, mężczyzna nowoczesny, facet obecny, facet w anszych czasach, mężczyzna obecny

Źródło – pinterest.com

Kiedyś za czasów naszych kochanych dziadków jako wnuczkowie byliśmy świadkami codziennego święta. Święta, gdzie dziadek poświęcał na piękne golenie brzytwą długi czas, przymuszając się tym samym do wcześniejszego wstawania do pracy. Teraz jednak gdy, wielu z nas cierpi na chroniczny brak snu to wstajemy „na styk” i ledwo łapiemy zakręty w drodze do łazienki czy kuchni. Warto więc rozpatrzyć przyspieszenie tego procesu i dodać sobie kolejne minuty snu poprzez używanie maszynki elektrycznej. Maszynka ta wraz z jej licznymi zaletami da zdecydowanie więcej niż „tylko” oszczędność czasu, którą będziemy liczyć w naprawdę wielu cennych minutach. Skorzysta na tym nasza skóra, pieniądze oraz zdecydowanie większa czystość otoczenia niż w przypadku golenia maszynką.

Przeczytaj koniecznie ->  Wyprzedaże - jak sprawić by trwały cały rok?

Poranna kawa

Nowoczesny mężczyzna, mężczyzna nowoczesny, facet obecny, facet w anszych czasach, mężczyzna obecny

Źródło – Dolce Gusto

Wielu mężczyzn lubi zacząć dzień od kawy. Ja osobiście poranka bez kawy absolutnie sobie nie wyobrażam, boli mnie głowa i bez niej rano czuję się nieszczególnie. Pewnie jest to wina uzależnienia, ale bynajmniej nad tym nie ubolewam bo kawa to cudowny napój na każdą porę dnia, zaś na rano w szczególności. Robienie kawy to jednak dość

Źródło - Dolce Gusto

Źródło – Dolce Gusto

długotrwały proces, bo ma kilka znaczących kroków, o których często zapominamy spiesząc się, a już w szczególności gdy jest to kawa dla dwojga. Zazwyczaj przy zbieraniu się brak nam czasu, gotujemy więc wodę i idziemy wykonywać nasze codzienne, poranne czynności. Niestety zazwyczaj woda zagotuje się idealnie w momencie, w którym nie możemy szybko polecieć i zalać naszą upragnioną kawę i wracamy, gdy woda staje się zbyt zimna na zalanie.

Włączamy więc ją po raz drugi. Gdy zaś uda nam się zalać ją w idealnym momencie to będzie zbyt ciepła, a my pójdziemy zbierać się dalej, a gdy wrócimy na naszym stole zastanie nas zaziębiona, bardzo niedobra kawa „z odzysku”.

Osobiście uważam, że najlepsza jest do tego zastosowania kawa do ekspresu, szczególnie wersje na kapsułki – mam ekspres Dolce Gusto. Nie dość, że oszczędza mnóstwo czasu, to także i pieniędzy, a sam czas na jej przygotowanie liczy się w krótkich chwilkach. Dosłownie nie ma sensu, by odchodzić od ekspresu bo kawa przygotowuje się w okamgnieniu. Tutaj warto bym wspomniał coś ciekawego. Jeśli nasza druga połówka lubi kawę zupełnie inną niż my, a jej przygotowanie byłoby totalną stratą czasu to z ratunkiem przychodzą kapsułki, które przygotowują za nas najbardziej wymyślne kawy w takim samym czasie jak kawy „zwykłe”. Świetna rzecz, polecam.


Nowoczesny mężczyzna i kąpiel

Nowoczesny mężczyzna, mężczyzna nowoczesny, facet obecny, facet w anszych czasach, mężczyzna obecny

Źródło – pinterest.com

Wielu z nas żyje w przeświadczeniu, że kąpiel warto wykonać wyłącznie wieczorem. Otóż nie, wielu z nas decyduje się na kąpiel rankiem, by obudzić zastygnięte od snu ciało. To bardzo dobry sposób pobudzenia organizmu do pracy, ale jednak potrafi zająć dłuuugi czas. Nie ma w tej sytuacji nic lepszego niż jako rozwiązanie stosować prysznic. Mimo, iż w dalszym ciągu głównym trendem budowlanym/wyposażeniowym jest wanna, to i w jej przypadku za pomocą słuchawki możemy podarować sobie poranny czy wieczorny szybki i sprawny prysznic. Ja sam nie wyobrażam sobie leżenia w wannie i nie cierpię tej czynności. Prysznic zaś jest dla mnie ukojeniem, zarówno w kwestii komfortu jak i niesamowitej oszczędności czasu.

Przeczytaj koniecznie ->  Rozwiązanie konkursu TAILOR STORE!

Nowoczesny mężczyzna i dojazd do pracy

Nowoczesny mężczyzna, mężczyzna nowoczesny, facet obecny, facet w anszych czasach, mężczyzna obecny

Źródło – youtube.com

Codziennie gdzieś dojeżdżamy. Niektórzy własnym samochodem, inni komunikacją miejską a jeszcze inni – rowerem. Na tej czynności oszczędzić można najwięcej, wręcz niewielu z nas wie jak wiele. Większość podąża ciągle utartymi ścieżkami, wstaje rano, idzie do samochodu i poświęca na dojazd w korku nawet i godzinę. A tu za rogiem stoją bardzo ciekawe i warte rozważenia rozwiązania. Pierwszym z nich jest zastosowanie jako środka transportu nie własnego samochodu, a komunikacji miejskiej, która w większości miast posiada wydzielone typowo dla siebie odrębne pasy. Ten pas to zbawienie dla pasażerów i potrafią skrócić niezbędny czas na dotarcie do celu nawet o połowę. Innym rozwiązaniem, także mocno prozdrowotnym jest zmiana samochodu na rower. Rower, który w korku jedzie między wyznaczonymi pasami lub ścieżką rowerową potrafi zrzucić nie dość, że mnóstwo czasu z zegara, to także mnóstwo kilogramów z naszego ciała. Jeszcze innym rozwiązaniem jest porzucenie najkrótszej trasy i skorzystanie z bocznych dróg, które często dorzucają do naszej trasy parę czy paręnaście kilometrów, ale dowożą nas na miejsce kilkanaście minut wcześniej. Z pewnością wielu z Was myśli tu nad oszczędnością pieniędzy – utnę ten temat natychmiast. Samochód w korku pali diabolicznie dużo, kuriozalnie. Wielokrotnie wskaźnik spalania w moim samochodzie w korku zatrzymywał się na zaprogramowanej granicy 25l/100 km, podczas gdy objazdem jestem w stanie osiągnąć 11-12l/100 km.

Nowoczesny mężczyzna, mężczyzna nowoczesny, facet obecny, facet w anszych czasach, mężczyzna obecny

Źródło – imgur.com

To główne sposoby oszczędności czasu, które bardzo często są zupełnie pomijane przez poradniki dostępne na internecie. Miałem i mam mnóstwo kolejnych typów, które z powodzeniem możemy zastosować na swoje życie. Nie ma w tym nic trudnego – wystarczy zmienić utarte ścieżki i wyzbyć się nawyków, co w efekcie da nam mnóstwo wolnego czasu do spędzenia z kobietą czy…komputerem i grami 😉

Przeczytaj koniecznie ->  The Hanger Project - przechowywanie idealne.

Adrian / The-Bigwig

Nowoczesny mężczyzna i czas – Casualism Męska Moda Blog

Nowoczesny mężczyzna i czas
5 z 31 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

13 Comments

 1. Sebastian Reply

  A możesz wyjaśnić co masz na myśli pisząc o „oszczędzaniu pieniędzy” robiąc kawę z z ekspresu na kapsułki? Wpis ciekawy

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Z doświadczenia w moim młodzieńczym życiu zauważyłem, że wiele razy parzona rankiem kawa lądowała w umywalce, często upita tylko w nikłej części, a często w ogóle – pieniądze na jej przygotowanie okazały się wiec całkowicie stracone. Innym razem musiałem trzy zagotować wodę, żeby wreszcie zalać prawie wrzątkiem upragnioną kawę bo zawsze się spóźniałem na zagotowanie 😉 niektórzy wiec na kapsułce są w stanie – o ironio – oszczędzić. Jednak nie wszyscy oczywiście.

   1. Sebastian Reply

    Tak rozumując to oczywiście masz rację. Im jestem starszy, tym bardziej doceniam ten szlachetny napój 😉 W domu mam ekspres przelewowy i zaparzarkę Bialetti czy jakoś tak, w pracy ciśnieniowy i coraz częściej myślę o kupnie właśnie ekspresu na kapsułki. Pozdrawiam

    1. quiros Reply

     Nie rozumiem pomyslu z zakupem ekspresu kapsulkowego.
     Moje rozwiazanie jest co prawda duzo drozsze, ale za to kawa jest wyborna : ekspres kolbowy + porzadny mlynek . Koniec i kropka.

 2. MARIVS Reply

  Widząc tytuł wpisu i zdjęcie starszego pana na bujanym fotelu myślałem że wpis będzie na temat – „jak mężczyzna powinien starzeć się z klasą”. 🙂

   1. Sebastian Reply

    Temat na pewno zacny, tym bardziej że u mnie 40-stka tuż, tuż 😉 Świetny wpis „Męskie ubrania – PRAWDZIWIE męskie”Trafiłęm dzięki niemu na Twojego bloga i na pewno tutaj zostanę na dłużej. Zawarłeś w nim to wszystko, do czego doszedłem trochę okrężną drogą i potwierdzam każdą zawartą tam tezę: siłą i elegancja tkwi w klasyce i prostocie. To ponadczasowe. Osobiście mam już dość pikowanych kurteczek, przykrótkich kolorowych porteczek, skarpet w ciapki czy przykrótkich marynarek, które opinają noszącego jak by były z młodszego i mniejszego o dwa rozmiary brata. Długo mógłbym pisać, ale po co. Każdy musi sam dojść do tego.
    Na finał tylko jedna rzecz…Z przymrużeniem oka, ale… Ilekroć zastawiam się nad jakimś nowym ciuchem, butami itd zadaję sobie jedno pytanie: czy Bond..James Bond by to założył 😉 I często rezygnuję z zakupu. Pozdrawiam, piję kawę, prasuję białą koszulę i lecę do moich studentów 🙂

   2. MARIVS Reply

    Widzę że podchwyciłeś temat. Jednak to co chciałbym zaproponować (poprosić o..?), to może jakiś poradnik na temat zapachów męskich? Również o jakieś osobiste opinie, które lubisz, lub których nie lubisz. Propozycje perfum.

 3. bbb Reply

  Bardzo ciekawe spojrzenie w tym poście! Czytałem z przyjemnością 🙂 mimo że do mnie akurat ekspresy na kapsułki nie przemawiają, spokojny ranek z kubkiem kawy to jest to bez czego nie wyobrażam sobie dnia 🙂 pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *