Nowoczesny mężczyzna i czas

Nowoczesny mężczyzna i czas – Casualism Blog Moda Męska

Nowoczesny mężczyzna w naszych latach ma ciężki żywot. Większość z nas męczy się codziennością przez pogoń za pieniądzem, karierą czy kobietą. Nie ma w tym nic dziwnego bo teraźniejsze czasy nie sprzyjają negatywnym odstępstwom od normy i raczej odsiewają „wczasowiczów” niż w drugą stronę. Jedną z najważniejszych rzeczy jakimi możemy wspomagać sobie codzienność jest…oszczędność czasu! Jest kilka ciekawych czynności, które opiszę poniżej by pokazać Wam jak sprostać zabieganym czasom przez kilka ciekawych rozwiązań.


Nowoczesny mężczyzna i gazeta

Nowoczesny mężczyzna, mężczyzna nowoczesny, facet obecny, facet w anszych czasach, mężczyzna obecny

Źródło – pinterest.com

Obecne czasy przyzwyczaiły nas do przyswajania dużej ilości informacji. Czytamy Fora, Blogi, informacje, poszukujmy nowinek w Google czy po prostu nudzimy się pochłaniając coraz to nowe kwestie, często ulotne i zupełnie zbędne. To skutecznie zabija czas, gdy się nudzimy, ale niestety także i wtedy, gdy powinniśmy sobie dosłownie odpocząć przy interesujących sprawach. Kiedyś tę lukę wypełniały drukowane gazety i wielu z nas do tej pory korzysta z ich dobrodziejstw. Jednak nie jest to wbrew pozorom rozwiązanie niepozbawione wad poza oczywistymi zaletami przyswajania nowej wiedzy. Zdecydowanie więcej oszczędzimy czasu jak i również pieniędzy, gdy zaczniemy czytać agregaty ulubionych dla nas informacji. Jeśli interesuje nas polityka – to warto w zakładki dodać sobie stronę, która będzie tyczyć się wyłącznie tego tematu. Jeśli zaś lubisz sport – to czytaj sport, nie trać czasu na memy 😉 Warto więc poświęcić chwilę i znaleźć interesującą stronę, gdzie pojawią się ważne dla nas informacje niż czytać nic nie warte zapychacze.


Nowoczesny facet i golenie

Nowoczesny mężczyzna, mężczyzna nowoczesny, facet obecny, facet w anszych czasach, mężczyzna obecny

Źródło – pinterest.com

Nowoczesny mężczyzna, mężczyzna nowoczesny, facet obecny, facet w anszych czasach, mężczyzna obecny

Źródło – pinterest.com

Kiedyś za czasów naszych kochanych dziadków jako wnuczkowie byliśmy świadkami codziennego święta. Święta, gdzie dziadek poświęcał na piękne golenie brzytwą długi czas, przymuszając się tym samym do wcześniejszego wstawania do pracy. Teraz jednak gdy, wielu z nas cierpi na chroniczny brak snu to wstajemy „na styk” i ledwo łapiemy zakręty w drodze do łazienki czy kuchni. Warto więc rozpatrzyć przyspieszenie tego procesu i dodać sobie kolejne minuty snu poprzez używanie maszynki elektrycznej. Maszynka ta wraz z jej licznymi zaletami da zdecydowanie więcej niż „tylko” oszczędność czasu, którą będziemy liczyć w naprawdę wielu cennych minutach. Skorzysta na tym nasza skóra, pieniądze oraz zdecydowanie większa czystość otoczenia niż w przypadku golenia maszynką.


Poranna kawa

Nowoczesny mężczyzna, mężczyzna nowoczesny, facet obecny, facet w anszych czasach, mężczyzna obecny

Źródło – Dolce Gusto

Wielu mężczyzn lubi zacząć dzień od kawy. Ja osobiście poranka bez kawy absolutnie sobie nie wyobrażam, boli mnie głowa i bez niej rano czuję się nieszczególnie. Pewnie jest to wina uzależnienia, ale bynajmniej nad tym nie ubolewam bo kawa to cudowny napój na każdą porę dnia, zaś na rano w szczególności. Robienie kawy to jednak dość

Źródło - Dolce Gusto

Źródło – Dolce Gusto

długotrwały proces, bo ma kilka znaczących kroków, o których często zapominamy spiesząc się, a już w szczególności gdy jest to kawa dla dwojga. Zazwyczaj przy zbieraniu się brak nam czasu, gotujemy więc wodę i idziemy wykonywać nasze codzienne, poranne czynności. Niestety zazwyczaj woda zagotuje się idealnie w momencie, w którym nie możemy szybko polecieć i zalać naszą upragnioną kawę i wracamy, gdy woda staje się zbyt zimna na zalanie.

Włączamy więc ją po raz drugi. Gdy zaś uda nam się zalać ją w idealnym momencie to będzie zbyt ciepła, a my pójdziemy zbierać się dalej, a gdy wrócimy na naszym stole zastanie nas zaziębiona, bardzo niedobra kawa „z odzysku”.

Osobiście uważam, że najlepsza jest do tego zastosowania kawa do ekspresu, szczególnie wersje na kapsułki – mam ekspres Dolce Gusto. Nie dość, że oszczędza mnóstwo czasu, to także i pieniędzy, a sam czas na jej przygotowanie liczy się w krótkich chwilkach. Dosłownie nie ma sensu, by odchodzić od ekspresu bo kawa przygotowuje się w okamgnieniu. Tutaj warto bym wspomniał coś ciekawego. Jeśli nasza druga połówka lubi kawę zupełnie inną niż my, a jej przygotowanie byłoby totalną stratą czasu to z ratunkiem przychodzą kapsułki, które przygotowują za nas najbardziej wymyślne kawy w takim samym czasie jak kawy „zwykłe”. Świetna rzecz, polecam.


Nowoczesny mężczyzna i kąpiel

Nowoczesny mężczyzna, mężczyzna nowoczesny, facet obecny, facet w anszych czasach, mężczyzna obecny

Źródło – pinterest.com

Wielu z nas żyje w przeświadczeniu, że kąpiel warto wykonać wyłącznie wieczorem. Otóż nie, wielu z nas decyduje się na kąpiel rankiem, by obudzić zastygnięte od snu ciało. To bardzo dobry sposób pobudzenia organizmu do pracy, ale jednak potrafi zająć dłuuugi czas. Nie ma w tej sytuacji nic lepszego niż jako rozwiązanie stosować prysznic. Mimo, iż w dalszym ciągu głównym trendem budowlanym/wyposażeniowym jest wanna, to i w jej przypadku za pomocą słuchawki możemy podarować sobie poranny czy wieczorny szybki i sprawny prysznic. Ja sam nie wyobrażam sobie leżenia w wannie i nie cierpię tej czynności. Prysznic zaś jest dla mnie ukojeniem, zarówno w kwestii komfortu jak i niesamowitej oszczędności czasu.


Nowoczesny mężczyzna i dojazd do pracy

Nowoczesny mężczyzna, mężczyzna nowoczesny, facet obecny, facet w anszych czasach, mężczyzna obecny

Źródło – youtube.com

Codziennie gdzieś dojeżdżamy. Niektórzy własnym samochodem, inni komunikacją miejską a jeszcze inni – rowerem. Na tej czynności oszczędzić można najwięcej, wręcz niewielu z nas wie jak wiele. Większość podąża ciągle utartymi ścieżkami, wstaje rano, idzie do samochodu i poświęca na dojazd w korku nawet i godzinę. A tu za rogiem stoją bardzo ciekawe i warte rozważenia rozwiązania. Pierwszym z nich jest zastosowanie jako środka transportu nie własnego samochodu, a komunikacji miejskiej, która w większości miast posiada wydzielone typowo dla siebie odrębne pasy. Ten pas to zbawienie dla pasażerów i potrafią skrócić niezbędny czas na dotarcie do celu nawet o połowę. Innym rozwiązaniem, także mocno prozdrowotnym jest zmiana samochodu na rower. Rower, który w korku jedzie między wyznaczonymi pasami lub ścieżką rowerową potrafi zrzucić nie dość, że mnóstwo czasu z zegara, to także mnóstwo kilogramów z naszego ciała. Jeszcze innym rozwiązaniem jest porzucenie najkrótszej trasy i skorzystanie z bocznych dróg, które często dorzucają do naszej trasy parę czy paręnaście kilometrów, ale dowożą nas na miejsce kilkanaście minut wcześniej. Z pewnością wielu z Was myśli tu nad oszczędnością pieniędzy – utnę ten temat natychmiast. Samochód w korku pali diabolicznie dużo, kuriozalnie. Wielokrotnie wskaźnik spalania w moim samochodzie w korku zatrzymywał się na zaprogramowanej granicy 25l/100 km, podczas gdy objazdem jestem w stanie osiągnąć 11-12l/100 km.

Nowoczesny mężczyzna, mężczyzna nowoczesny, facet obecny, facet w anszych czasach, mężczyzna obecny

Źródło – imgur.com

To główne sposoby oszczędności czasu, które bardzo często są zupełnie pomijane przez poradniki dostępne na internecie. Miałem i mam mnóstwo kolejnych typów, które z powodzeniem możemy zastosować na swoje życie. Nie ma w tym nic trudnego – wystarczy zmienić utarte ścieżki i wyzbyć się nawyków, co w efekcie da nam mnóstwo wolnego czasu do spędzenia z kobietą czy…komputerem i grami 😉

Adrian / The-Bigwig

Nowoczesny mężczyzna i czas – Casualism Męska Moda Blog

Nowoczesny mężczyzna i czas
5 z 31 ocen

    ADD YOUR COMMENT