Palewave, jasne ubrania męskie?

Casualism Blog Moda Męska – Palewave, jasne ubrania męskie

Są różne style ubioru. Od streetwearu jako skrajny przykład casualu, aż po modę elegancką będącą przykładem stylu eleganckiego. To nurty główne, ale oczwiście i wśród nich wymienić można także co ciekawsze, już bardziej konkretne odłamy. Mamy więc czarny styl rockowy, mamy styl półformalny czy ubrania w stylu skrajnie „fashion„. Mamy również styl palewave (z ang. pale – bladość, wave – fala), czyli mówiąc wprost – jasne ubrania męskie. Fala bladości.

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

tumblr.com

Palewave to nieznana w Polsce (jeszcze) forma ubierania się, ale jak to ze stylem – zapewne za jakiś czas istnienie Palewave odbije się w mediach szerokim echem i ilość zwolenników zwiększy się diametralnie. Styl ten to jednym słowem casual w niezwykle jasnych, spranych kolorach podkreślających bardzo jasną karnację noszącego. Styl wywodzi się z USA i tam aktualnie zaczyna rosnąć w siłę zbierając kolejno swoich zwolenników. Czy stanie się mainstreamowy i zaczniemy widywać ten styl na ulicach coraz częściej? Tego nie wiem, wiem natomiast, że każdy styl MOŻE się wybić ponad środowisko znawców i zapaleńców chcących co nieco odmienić w swoim dotychczasowym życiu. Bardzo jestem ciekaw jak potoczą się jego losy w nieco dłuższym przedziale czasowym.

Pinterest.com

Pinterest.com

Pinterest.com

Pinterest.com

Pinterest.com

Pinterest.com

Główne (i właściwie jedyne) założenia

Głównymi, a właściwie to dosłownie jedynymi założeniami stylu Palewave są stosowane w stylizacjach kolory. Kolory te wprost przeciwnie do uwielbianych przeze mnie czerni i ciemnych szarości są kolorami bardzo jasnymi, mocno spranymi przez słońce i upływ czasu. Najszerzej stosowane są „letnie” kolory w postaci bardzo jasnego błękitu i lekkiego beżu oraz szarości, znajdziemy także nieco ledwo widocznego różu. Za to niezbyt często widujemy kolory pastelowe, jak bardzo jasne żółcie, zielenie czy fiolety bądź kobalty. Palewave to styl na swój sposób minimalistyczny i monochromatyczny, ale w barwach nieco różniących się od widywanych na Casualism najczęściej.

Pinterest.com

Pinterest.com

Tumblr.com

Tumblr.com

Jak korzystać ze stylu Palewave?

Najłatwiej zacząć korzystać z tego stylu poprzez znalezienie godnych siebie inspiracji. Poniżej macie dwa potężne albumy ze stylizacjami w tym właśnie typie, które mogą nieco otworzyć oczy na ten styl. Możecie także wyciągnąć pewne wnioski. Jakie są moje? Otóż ciemna karnacja komponuje się idealnie ze stylem czarnym, a jasna – z palewave. Kolor skóry odgrywa naprawdę dużą rolę w odczuwaniu naszych osób jako zgranej, bądź niezgranej całości i musimy zawsze zwracać uwagę na barwę naszej skóry. Koszty wstąpienia do palewave są bardzo niskie, bo zazwyczaj w szafie posiadamy minimum kilka sztuk odzieży, z której spokojnie możemy kreatywnie myśląc stworzyć parę ciekawych zestawów w tym właśnie stylu. Mamy zapewne w posiadaniu bardzo jasne jeansy (możemy także swoje mocno rozjaśnić wybielaczem) i białe t-shirty czy też białe Converse są spotykane niezwykle często i mogę w ciemno strzelić, że przynajmniej część z Was ma je w swoich zasobach.

Palewave starter-pack

 

A teraz zapraszam na albumy!


i wiele więcej…

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Palewave, jasne ubrania męskie?
5 z 36 ocen

    ADD YOUR COMMENT