Parasol ogrodowy – ochrona nie tylko przed słońcem

Parasol ogrodowy – ochrona nie tylko przed słońcem

Parasol ogrodowy pozwala schronić się przed palącym słońcem. Daje cień i wytchnienie w najbardziej upalne dni, a także pozwala w pełnym komforcie spożywać posiłki podczas rodzinnych spotkań na świeżym powietrzu. 

Na rynku znajdujemy jednak różne modele parasoli ogrodowych. Czym się kierować podczas wybierania? Na co jeszcze zwrócić uwagę, poza jakością wykonania? Podpowiadamy!

Konstrukcja parasola ogrodowego – dopasowana do potrzeb

W pierwszej kolejności uwzględnijmy metraż ogrodu, a także to, jak dużą powierzchnię chcemy osłonić parasolem ogrodowym. Być może zależy nam na zacienionej strefie, która zostanie zorganizowana niedaleko basenu. A może jednak chcemy, aby parasol obejmował duży narożnik ogrodowy, stolik i miejsce, w którym grillujemy. To ważne, ponieważ chodzi o komfort domowników i gości. Co więcej, rozmiary parasola mogą sprawić, że ogród będzie się dobrze prezentował, sam zaś parasol zagwarantuje pożądane doznania estetyczne. 

Różne modele parasoli ogrodowych, a także podstawy do nich można znaleźć na stronie https://bazkar.pl/. Przyjrzymy się dostępnym propozycjom, aby właściwie dobrać konstrukcję i rozmiary parasola. 

Centralna noga czy łamana konstrukcja?

Parasole ogrodowe wyposażone w centralną nogę, zazwyczaj można ustawić w dowolnym miejscu, wystarczy dokupić podstawę do parasola. Sprawdzonym rozwiązaniem jest również umieszczenie parasola w otworze stołu ogrodowego. Dzięki temu można liczyć na cień i nieco ochłody podczas spożywania posiłków czy wspólnych rozmów prowadzonych właśnie przy stole. Takie modele parasoli są zwykle łatwe w przenoszeniu, więc miejsce, gdzie zagoszczą, można dowolnie zmieniać. 

Zdecydowanie większe i masywniejsze są parasole o konstrukcji łamanej. Ustawiamy je w pewnej odległości od strefy przeznaczonej do wypoczynku. Korzyścią jest tu duża czasza, której ustawienie można regulować. Jest to świetnie rozwiązanie do dużych ogrodów, w których postawiono na obszerny komplet wypoczynkowy, zajmujący sporo miejsca w przydomowej przestrzeni. 

Materiały bazowe – ważna jakość

Przyjrzyjmy się, z jakich materiałów został wykonany parasol ogrodowy, który planujemy zakupić. Liczy się to, aby jego rozkładanie nie sprawiało użytkownikom problemów. Ponadto parasol będzie nieustannie narażony na działanie warunków atmosferycznych – niskie i wysokie temperatury, wilgoć, opady, wiatr nanoszący zanieczyszczenia. Czynniki zewnętrzne nie powinny wpływać na szybkie niszczenie parasola. 

Kolorystyka, która sprawdza się w ogrodzie

Nie zapominajmy o estetyce parasola ogrodowego, czyli kolorystyce. Ten element należy dopasować do stylu zastosowanego w ogrodzie. Jeśli stawiamy na trendy ogrodowe, odłóżmy na bok jaskrawe i przerysowane wręcz odcienie, na rzecz kolorów ziemi, stonowanych, ciepłych i idealnie oddających charakter przestrzeni zewnętrznych. 

Solidny parasol ogrodowy, estetyczny, bezproblemowy w czyszczeniu i przechowywaniu, trwały i odporny na czynniki zewnętrzne – wybierając taki model, zapewniamy sobie komfortowe warunki w ogrodzie podczas gorących i słonecznych dni. 

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *