Parka jesienna – Ciepło!

Casualism Blog Moda Męska – Parka jesienna

Absolutnym przymusem na jesień jest parka jesienna, zdecydowanie rzecz warta konkretniejszej uwagi przy kompletowaniu kolejnych części garderoby. Dzisiaj zajmiemy się moją stylizacją, w której główną rzeczą skrajnie użytkową, ale jednocześnie mocno „modną” w obecnym sezonie i poprzednim także jest parka właśnie. Cały zestaw w pełnej szarości, z jednym jedynym kolorem – oliwką, więc mój „numer popisowy” w pełnej krasie.

1 2 3

Parka jaka jest – każdy widzi, wszelkie detale ją cechujące znajdują swoje odzwierciedlenie w użytkowości, bo nie czarujmy się. Parka jest rzeczą przez wojsko wymyśloną jako użytkowa rzecz, posiadająca praktyczne cechy czyli długość niepozwalająca na dostanie się deszczu w wyższe rejony ciała, czy kaptur przed nim chroniący. Prezentowany przeze mnie model posiada dodatkową, odpinaną podpinkę co będzie na zimę sprawą zadowalającą. Na pewno zobaczycie ją i w takiej odsłonie. T U T A J proszę, oto wpis prezentujący zagadnienie parek oraz album ze zdjęciami inspiracyjnymi.

4 5

Pod spodem zwykła, najprostsza zarówno ze względu na rozwiązania jak i sam „design” bluza. Kolorystyka, forma, wszystko co w niej jest spełnia moje oczekiwania w stu procentach i nie widzę ewentualnych poprawek jej wyglądu. Bardzo żałuję, że nie kupiłem przy okazji jej zakupu innych kolorystyk tego samego modelu. Ale nic straconego.

6 7

Na nogach spodnie Lee, wąskie i bardzo mocno dopasowane w kolorze szarości jaśniejszej niż bluza. Taka kolorystyka jest moją ulubioną i dzisiejszy wpis ukazuje to w sposób mocno dosadny. Denim, który użyto do ich produkcji cechuje dość ciekawe rozwiązanie. Mianowicie przy przetarciu go dłonią widzimy efekt podobny do nubuku – czyli zależnie od kierunku przesunięcia po nich dłonią „włoski” układają się w różne sposoby ukazując to ciemniejszy, to jaśniejszy odcień.

8 9

A stopy to raz już pokazywane na Casualism Converse All Star w bieli (poradnik o BIAŁYCH BUTACH), całościowo. Te buty zdecydowanie uwielbiam, ich kolor i forma będzie świetnie współgrać zarówno z jesienią, jak i zimą w przeciwieństwie do Conversów z obwódkami w kolorze czerwieni i granatu – które jak dla mnie są stricte letnie. Buty wypełnione są grubymi skarpetami (T U T A J poradnik), ale nie wełnianymi – na te przyjdzie pora już za jakiś czas przy mrozach.

Przeczytaj koniecznie ->  Z niespodzianką...

10 11 12

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Parka jesienna – Ciepło!
5 z 5 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

13 Comments

 1. Rubus Reply

  Hej Bigwigu, fajny zestaw. Jedynie coś mi nie pasuje w tym dole. Wiesz o czym mówię 🙂 Wszystko dopasowane ale jakoś tego za dużo. Pewnie te skarpety założyłbym trochę cieńsze. No i kwestia podwinięć. Ja wiem, że to TWÓJ konik 🙂 i w pełni to toleruję u Ciebie, ale chyba bym, to tutaj zmodyfikował. Parka, palce lizać. Mam jeszcze jedno małe pytanie, czy lubisz muchy? A może jakiś outfit w tym stylu, bo twarzowo wyglądasz w marynarkach i garniturach, oczywiście w casualu. Pozdrawiam serdecznie i do poczytania.

  1. Peat Barleys Reply

   A masz linki do dokładnie takiej jak Bigwigowa? Sam chętnie zgarnę.
   Moim zdaniem lepsza zieleń, bo bardziej klasyczna (tj. bardziej nawiązująca do wojska).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *