Pasta do butów i zamsz?!

Casualism Blog Mody Męskiej – Pasta do butów i zamsz?!

Oj! Zamsz w butach z firmy Venezia, które skądinąd dobrze oceniam został mocno przerobiony. Co mi w butach tych nie pasowało? Jedna sprawa – kolor zamszu, który nijak nie mogłem do swojej garderoby wprowadzić. Więc…pasta do butów i zamsz?! Krótki wpis, informacyjno-ciekawostkowy.

103 136

Z tego względu zdecydowałem, że je nieco…przerobię i dam im zadanie bardzo odpowiedzialne – dobrze wyglądajcie. Z początku zdecydowałem, że zmienię ich kolor za pomocą farbki na czarny, co właściwie było już pewną decyzją. Ale po kilku minutach nadeszła decyzja o zmianę faktury, w miejsce zmiany koloru.

1 P1012917

Jak widzicie – zmieniłem je pastując mocno buty dużą ilością pasty czarnej. Pastę nakładałem ruchami okrężnymi co było niestety sporym błędem bo zamiast osiągając gładką powierzchnię niektóre miejsca rozczochrałem. Tych miejsc co prawda nie widać z daleka, ale przy bliskim zoomie można zauważyć, mimo wszystko.

P1012923 P1012921

Później mocne szczotkowanie dużą, aczkolwiek delikatną szczotką dla osiągnięcia efektu połysku typowego dla skór licowych.

P1012925 P1012928 P1012930

Czy efekt mi się podoba? Nie jest źle. Struktura skóry wygląda w miarę naturalnie gdy oceniający ją nie ma wiedzy o tym co się stało. Nie widać też dużych odstępstw od skórzanej reguły. Teraz buty te użytkuję bardzo często, co było absolutnie nie do pomyślenia wcześniej. Nie tracą koloru, nie łamią się w niefajny sposób, nie farbują. Początkowo co prawda moje spodnie otrzymały nieco pastowego pigmentu, ale efekt ten minął. Czy bym to powtórzył? Myślę, że tak. Pewnie but dostęp powietrza ma teraz mocno ograniczony, ale bynajmniej nie cierpię z tego powodu.
P1012932

 

 

PRZYPOMINAM O KONKURSIE!

Utskrift

 

The-Bigwig

Casualism – Blog Mody Męskiej Casual

Pasta do butów i zamsz?!
5 z 7 ocen

    ADD YOUR COMMENT