Patchwork ubrania męskie?! Co to jest patchwork? ALBUM

Patchwork ubrania męskie?! Co to jest patchwork? ALBUM – Casualism Blog Moda Męska

Są pewne ubrania, które mimo wszystko nigdy nie zagoszczą w mojej garderobie pod żadną postacią. Wśród krótkiej skądinąd listy takich rzeczy znajdują się wszystkie, których materiał to patchwork. Patchwork ubrania – to dwa słowa, których połączenie nigdy nie zagości u mnie w szafie, ale czy jest to sensowne podejście? Sam nie wiem, wiem natomiast, że patchwork trzeba dobrze pokazać – zobaczcie na poniższy album!

Patchwork ubrania męskie, co to jest patchwork, ubrania łaty, ubrania w łaty, ubrania styl patchwork

Wiecie co to jest patchwork? Otóż z pewnością wiecie – to połączone ze sobą płaty różnych materiałów składających się na „całość”. „Patch-” i „-work” czyli słowa składające się w anglojęzyczną nazwę tego materiału mówią wszystko.

Materiał madras, który zna wielu z Was z dobrych pozycji marynarkowych  to zupełnie odrębna kwestia – tam różnice w kształcie i kolorze wynikają wyłącznie z nadruku koloru na dany materiał. W przypadku ubrań patchwork jest zgoła inaczej. W tym materiale łączone są duże płaty różnych materiałów – więc mogą różnić się nie tylko kolorem, ale i fakturą czy nawet składem! Łączenia jak to łączenia – są ewidentnie widoczne już na pierwszy rzut oka. Dla kogo skierowany jest patchwork?

Patchwork ubrania męskie, co to jest patchwork, ubrania łaty, ubrania w łaty, ubrania styl patchwork

Dla skrajnych indywidualistów, którym dosłownie znudził się normalny ubiór i którzy chcą spróbować czegoś nowego. To nie jest materiał dostępny dla mas – to materiał dla swoistych znawców, dlatego też nie spotkacie go na ulicy zbyt często, w sklepie właściwie także. Ja niestety odpadam z tego wagonu, ale rozumiem przesłanki stojące za decyzją ludzi noszenia tego typu rzeczy – indywlidualizm i odrębny od mojego gust. Rzućcie okiem na poniższy album, na którym znajdziecie gruuube dziesiątki świetnych zdjęć.

Patchwork Inspiration

A Wy? Macie jakieś sposoby noszenia takich ubrań lub może macie ubrania patchwork w swojej szafie? Może Wy w przeciwieństwie do mnie nie macie jakichś uprzedzeń w temacie patchwork – warto to wykorzystać!

Przeczytaj koniecznie ->  Osobisty styl rockowy - Lou Reed

Adrian / The-Bigwig

Patchwork co to jest? ALBUM – Moda Męska Blog Casual

Patchwork ubrania męskie, co to jest patchwork, ubrania łaty, ubrania w łaty, ubrania styl patchwork

Patchwork ubrania męskie?! Co to jest patchwork? ALBUM
4.6 z 18 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

One Comment

  1. niepodam Reply

    Niewiele z tego wygląda okay. A już w ogóle nie wygląda, gdy wpychany jest w każdą część garderoby na raz. Na pewno ten styl pozwoliłby niektórym na łatwe odświeżanie starych ubrań, więc jakiś tam ekologiczny pozytyw byłby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *