Męscy modele - Problem - Casualism Blog Moda Męska Męscy modele - Problem - Casualism Blog Moda Męska

Pewien problem – Męscy modele

Casualism Blog Moda Męska – Męscy modele

Ostatnio przeglądając wiele zdjęć przedstawiających męskich modeli w typowych dla nich sytuacjach, czyli służących za manekiny do ekspozycji ubrań zauważyłem pewien trend. Trend ten niestety nie dał mi spokoju na tyle, że zdecydowałem by stworzyć o nim krótki, aczkolwiek dość treściwy i zwracający uwagę na problem wpis. Tak więc męscy modele…

Saint Laurent Paris

Saint Laurent Paris

Saint Laurent Paris

Saint Laurent Paris

Trend charakteryzuje się moim zdaniem coraz głębszym odwrotem od archetypu męskiej sylwetki. Pewne szczegóły wyróżniające mężczyznę od kobiety zdają się powoli zatracać, by w niektórych przypadkach przybrać dosłownie formę hermafrodyty, a główną przyczyną jest coraz niższa waga modeli. Jakiś czas temu za manekin służył normalnie zbudowany, ot, poprawny mężczyzna, który na ulicy w ubraniu zbyt mocno się nie wyróżni. Ani nadmiarem kilogramów, ani ich niedoborem. Aktualna tendencja spadkowa w kwestii kilogramów mocno rzuca mi się w oczy i czasami dosłownie nie daje o sobie zapomnieć przeglądając zdjęcia.

oki-ni.com

oki-ni.com

burberry.com

burberry.com

Tylko wyjaśnijcie mi proszę, czy sensownym jest do reklam produktu luksusowego dawać chłopców? Ciężko stwierdzić, żeby docelową grupą zbytu firmy jak Saint Laurent czy Burberry był chłopiec, który ledwo ukończył szkołę podstawową. Owszem, marki tanie i oferujące ubrania w śmiesznie niskich cenach skierowane dla odbiorcy młodego (Bershka, Pull&Bear) mają pełne prawo tworzyć kolekcje w oparciu o cechy fizyczne przyszłego nabywcy, który im młodszy – przeważnie jest i chudszy. Natomiast przypadek firm droższych, ekskluzywnych – jest dla mnie zagadką, której nie mogę rozwikłać. Jedynym wyjaśnieniem, które na ten moment wpada mi do głowy to sytuowanie marki – jako skierowanej typowo do wychudzonego odbiorcy.

ssense.com

ssense.com

tres-bien.com

tres-bien.com

Saint Laurent Paris

Saint Laurent Paris

Inną kwestią, którą również zauważam jest użycie modeli z taką sylwetką przy sklepach o szerokim asortymencie,szczególnie w stylu streetwear.

Oczywiście w całym wpisie nie walczę o pokazywanie modeli otyłych, zapuszczonych, czy kulturysty. Raczej chodzi mi o zwykłego mężczyznę, do którego naturalnemu odbiorcy będzie łatwiej się porównać niż do chłopca w wieku własnego syna. Oczywiście takich sylwetek nie wyśmiewam, bo są style do których pasuje wprost perfekcyjnie i wolę sylwetkę chudą, niż zbyt grubą, ale moim zdaniem taka prezentacja produktu gryzie z targetem danej marki.

Marc Jacobs

Marc Jacobs

Rick Owens

Rick Owens

Zara

Zara

 

The-Bigwig

Casualism – Blog o Modzie Męskiej

Pewien problem – Męscy modele
5 z 9 ocen

    ADD YOUR COMMENT