Płaszcz camel casual?

Casualism Blog Moda Męska – Płaszcz camel casual?

Ten tytuł raczej powinien brzmieć „degradacja płaszcza”, ale nie pasowała mi dwuznaczność tego wyrażenia. Bo czy degradacją można nazwać moim zdaniem bardzo udany zestaw? Dzisiaj coś ciekawego, pewnego rodzaju odskocznia. Ale nie od moich poprzednich zestawów, raczej od ulicy…Dzisiaj zdjęcia jasne, z mocno przepalonym tłem i lekką flarą, a wszytko to jest efektem absolutnie zamierzonym.

1 3

„High-low” z ang. oznacza ni mniej, ni więcej „Wysoko-nisko” i w przypadku męskiego ubioru zwykle oddaje istotę danego zestawu poprzez zastosowanie elementów Wysokich i Niskich (na skali formalności, więc „formalnych” i „nieformalnych”). Dzisiejszy zestaw jest tych słów idealnym dopełnieniem. Płaszcz to pierwsza rzecz, która się rzuca w oczy. Jest w pełni formalny zarówno przez krój idealnie odwzorowanego covert coat, jak i kolorze, którego głównym zastosowaniem może być bez większych problemów biuro i towarzystwo bardzo eleganckich garniturów.

 

4 5 6

Ale, jest ale. Otóż płaszcz w tym kolorze świetnie komponuje się ze stylem casualowym dając naprawdę miłe dla oka efekty. Dodatkowo jeszcze ciekawiej prezentuje się w zestawieniach typu mocnego streetwearu, którego to zwykle nie jest kompanem.

7 8

Pod płaszczem długa bluzka z Zary, która ze względu na swoją ciekawą budowę przypomina mi znaną i uwielbianą przez towarzystwo streetwearowe koszulkę Rick Owens. Oczywiście materiał nie jest już z tą marką tożsamy. Koszulka się wyróżnia. Ciekawie drapuje wprowadzając do dużej warstwy białego koloru nieco „życia” przez sporą ilość cieni i ciekawych zagięć materiału.

9 10

Na nogach czarne spodnie z dziurami, które przyznam szczerze – polubiłem. Kupiłem je bez większego zastanowienia jako pewnego rodzaju eksperyment, który, mimo moich obiekcji – powiódł się w pełni. Spodnie są wąskie, są czarne, są w stylu Saint Laurent. Jest lepiej niż sądziłem!

11

Na stopach z kolei buty derby z Zary, analogicznie do koszulki. O tych butach wiele powiedzieć nie mogę prócz tego, że je dosłownie uwielbiam. Każdy wpis z nimi to pewnego rodzaju moje ich wychwalanie, ale uwierzcie mi. Tak właśnie jest. Te buty to perfekcyjne dopasowanie do mojej stopy, ciężko o buty bardziej wygodne.

12

Tak więc jesteśmy po zestawieniu nieco odbiegającymi od ciemnicy jaką zwykle Wam prezentuję, ale nieodbiegającą jednocześnie od stylu, któremu hołduję. Będę często z tego zestawienia korzystał, może nie w dokładnym odwzorowaniu, ale w typie na pewno.

Płaszcz – H&M, Podobny

KoszulkaZara

Spodnie – TK Maxx, Podobne

ButyZara, Podobne

13

The-Bigwig

Casualism – Blog o Modzie Męskiej

Płaszcz camel casual?
4.79 z 33 ocen

    ADD YOUR COMMENT