Płaszcz i jeansy - Pasuje? - Casualism Blog Moda Męska Płaszcz i jeansy - Pasuje? - Casualism Blog Moda Męska

Płaszcz i jeansy

Casualism Blog o Modzie Męskiej  – Płaszcz i jeansy

Dzisiaj wpis prezentujący płaszcz i jeansy. Płaszcz to właściwie nowy nabytek i dzisiaj jest jego pierwszy wyjazd na Casualism w zestawieniu trzymającym się blisko nazwy bloga. Całość będzie więc w mojej ulubionej konwencji casualu, choć z pominięciem minimalizmu, ale z chęcią ten zestaw reaktywuję ponownie.

1 2 3

Na górze mamy więc rzeczony płaszcz w ładnym kolorze szarości we wzór jodełki o bardzo niskim kontraście. Jak widzicie ma zaprasowane klapy, wcześniej jak to zwykle bywa – był na trzy guziki, a kupiłem go wodzony niską ceną. Nie ma w tym nic dziwnego, bo producent chce chronić nasze wewnętrzne warstwy ubioru i utrzymywać nieco więcej ciepła. Ja jednakże jestem dość zagorzałym przeciwnikiem tego rozwiązania bo niepotrzebnie przytłacza noszącego, choć to wyłącznie moja opinia nie poparta niczym konkretniejszym niż moje odczucia wizualne. Podczas zdjęć kołnierz był zaprasowany dość delikatnie, na próbę, teraz jest dokładniej.

4 5 6

Pod nim widzimy gruby sweter w tzw. kablowy wzór. Grzeje, ciepły, miły w dotyku sweter na zimowe chłody. Zaś pod samym swetrem mamy koszulę z jeansu, tym razem dość grubego. Powód jest ku temu prozaiczny – chęć wyłuskania od garderoby jak najwięcej ciepła…W dniu robienia zdjęć było chłodno, naprawdę chłodno. Ale jakże przyjemnie!

7 8 9

A na nogach jeansy w fasonie slim. Generalnie użytkuję je nad wyraz często, głównie ze względu na niemożliwie klasyczny kolor, fason, przeszycia i komfort – bo posiadają w swoim składzie nieco elastanu, tak uwielbianego przeze mnie przy mocno dopasowanych spodniach. Całe wnętrze mamy w kolorze granatu, zaś okrycie wierzchnie oraz buty – w kolorze czerni i szarości. Takie zestawienie kolorystyczne oceniam bardzo dobrze.

10 11 12 13

Na stopach widzimy zaś monki firmy Shoepassion, które jakiś czas temu otrzymały od firmy Szewc24 drugą, dodatkową podeszwę. Oj, złamałem kilka zasad mówiących o tym, iż nie należy używać tak eleganckich butów wraz z jeansami. To raz, a dwa? Że te są wykonane ze skóry licowej, a to powoduje, że ich formalność wyskoczyła w najwyższe dostępne dla nich miejsce.

14 15

 

PłaszczPodobny

SweterPodobny

KoszulaPodobna

JeansyPodobne1 Podobne2

ButyShoepassion, Podobne

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Płaszcz i jeansy
5 z 6 ocen

    ADD YOUR COMMENT