Pomada do włosów i krem do włosów oraz brody Pomp&Co

Pomada do włosów i krem do włosów oraz brody Pomp&Co – Moda Męska Blog

Wiecie zapewne i to dość dosadnie, że temat włosów na Casualism jest tematem mocno odsuniętym na dalszy plan i prócz jednego, ale to jedynego dosłownie wpisu w tym temacie próżno szukać innych, a o czymś takim jak pomada do włosów nie słyszeliśmy tutaj nigdy. Nie ma w tym nic dziwnego, otóż osobiście temat włosów traktuję jako moją życiową konieczność i dotychczas nie umiałem odnaleźć ani we fryzurach, ani w kosmetykach do nich przeznaczonych czegoś więcej niż praktyczną chęć dobrego wyglądania. Ot tak, odczuwałem włosy jako część mojego ciała, o którą warto zadbać by nie wyjść na skrajnego idiotę, nic poza tym. Ale włosy mogą być zaletą dla większości z nas, o czym przekonałem się przy współpracy z marką Pomp&Co. Dzisiaj temat niedługi, ale wart przemyśleń – jak dbać o włosy? Jako przykłady genialne kosmetyki do włosów Pomp&Co.

Wpis sponsorowany 

Kosmetyki do włosów, pomada do włosów, krem do włosów, pomada męska, stylizacja włosów, jak stylizować włosów, jak ustawić fryzurę.

Włosy to temat rzeka i to rzeka zdecydowanie szersza i głębsza niż włosy na twarzy dające w efekcie brodę, na której temat rozpisałem się w dziesiątkach tysięcy słów w trzech ogromnych wpisach poradnikowych. Włosy to coś, co jest „modne” od zarania dziejów i ciężko znaleźć momenty kiedy włosy takie nie były, kiedy włosy nie wymagały żadnego zainteresowania i kiedy nie stanowiły pewnego rodzaju atrybutu zarówno mężczyzny jak i kobiety. W przeciwieństwie do brody włosy na skalpie są czymś całkowicie naturalnym, czymś co nigdy nie wywoływało nadmiernych emocji, ot w końcu każdy z nas bez względu na płeć cechuje się kilkudziesięcioma tysiącami cebulek włosowych na naszej skórze głowy. W przeciwieństwie do brody oczywiście, która to wiele dekad była spychana na daleki plan. Jednak jak z tych naszych nieszczęsnych włosów wyciągnąć krztę życia?

(Informuję, że wpis jest sponsorowany dzięki oficjalnemu dystrybutorowi marki Pomp&Co na Polskę, mianowicie barbersupply.pl)


Kosmetyki do włosów, pomada do włosów, krem do włosów, pomada męska, stylizacja włosów, jak stylizować włosów, jak ustawić fryzurę. Kosmetyki do włosów, pomada do włosów, krem do włosów, pomada męska, stylizacja włosów, jak stylizować włosów, jak ustawić fryzurę. Jaka pomada.

Słowem wstępu – Sklep z kosmetykami do włosów Barbersupply.

Cóż mogę rzec, takich ludzi jak właściciele i pracownicy Barbersupply nam potrzeba w każdej dziedzinie naszego życia, od mechaników poczynając, na posłach kończąc. Fakt jest taki, że z tak miłą i jakże pomocną obsługą nie spotykam się często i raczej ciężko będzie mi oprzeć się wrażeniu, że tak miły sposób rozmów i pomocna dłoń jest odstępstwem od niezbyt przyjemnej reguły codzienności w Polsce. Póki co spotkałem na swojej drodze dziesiątki, jak nie setki sprzedawców i większa część z nich miała pewien problem, mianowicie ogromną niechęć do kupującego. Tutaj jest inaczej, zdecydowanie lepiej!

Przeczytaj koniecznie ->  Top knot / bun - Kok u mężczyzny? Męskie fryzury

Asortyment to wysoka półka najlepszych kosmetyków i akcesoriów zarówno do brody jak i włosów. Generalnie rzecz biorąc w tym sklepie możemy zaopatrzyć się w niezbędną, ale dodatkowo także i nieprzymusową ilość kosmetyków do brody i włosów, bez konieczności dokonywania zakupów w różnych miejscach. Sam bardzo cenię sobie duże zakupy w jednym sklepie i zdecydowanie korzystam z takiej możliwości częściej niż zamówienia z kilku sklepów, po prostu lubię uczucie otwierania dużej paczki, tkwi we mnie 10-latek, ale co poradzić 😉 Jednym słowem – polecam, bardzo profesjonalne podejście do klienta, pomocna dłoń i co najważniejsze – genialny, wyczerpujący do przejrzenia asortyment.

Kosmetyki do włosów, pomada do włosów, krem do włosów, pomada męska, stylizacja włosów, jak stylizować włosów, jak ustawić fryzurę. Jaka pomada.

A i słówko na temat Pomp&Co. Firma ta słynie z produkcji trzech najważniejszych kosmetyków do włosów o światowej jakości i to na ich zasadzie opiszę Wam pewne ciekawostki tyczące się tego, jakże trudnego dla mnie tematu 😉 Swoją drogą uwielbiam skonkretyzowane firmy i ich działania, wtedy mam świadomość, że skupiają się na nich w stu procentach, a nie rozdzielają działania na dziesiątki produktów. A, ciekawostka! Właściciel James Donelly zakochał się w jednej z naszych pięknych Polek i niedługo bierze z tą wybranką serca ślub. Życzę szczęścia!

Błyszcząca pomada do włosów, wodna.

W przypadku kosmetyków do włosów niezwykle trudne wydaje się mi obcowanie z nomenklaturą tam używaną na co dzień. Trudne jest dla mnie przyswojenie sobie tak wymyślnych nazw służących niczemu innemu jak wbrew pozorom poprawie stanu rzeczy. Ilość rzeczonych kosmetyków jest tak ogromna, że rynek wyodrębnił wraz z upływem czasu sporo odmian kosmetyków i ich opisywania przez słowotwórstwo.

Na samym początku jest więc pomada do włosów. Pomada Pomp&Co to kosmetyk, który od dekad utrwala włosy najbardziej męskich charakterów z dawnych lat i ciężko znaleźć inny kosmetyk, który przetrwałby aż tak długi czas w praktycznie niezmienionej od lat formie typowej dla tego produktu. W jego składzie mamy więc  naturalne woski czy olejki i od ich proporcji zależy moc połysku czy „chwyt”, a słowem „chwyt” określamy moc produktu bezpośrednio po nałożeniu na włosy, więc im chwyt mocniejszy – tym produkt lepiej trzyma włos nie pozwalając mu na życie własnym życiem. Lekki chwyt z kolei to skrajnie inna odmiana, która ładnie „okleja” włosy dając im połyskującą prezencję, ale bez mocnego trzymania fryzury. Zależnie od mocy chwytu możemy dobierać do różnych fryzur różne produkty osiągając przy każdej z nich pełne 100% idealnego wykończenia. Wbrew pozorom zarówno pomady jak i kremy nadają się nie tylko do różnych włosów, ale i do różnych fryzur. Dlatego warto rozejrzeć się za pomadami lub kremami, które idealnie dograją się zarówno z naszym typem włosów jak i fryzury, którą chcemy układać i pielęgnować na co dzień.

Kosmetyki do włosów, pomada do włosów, krem do włosów, pomada męska, stylizacja włosów, jak stylizować włosów, jak ustawić fryzurę. Jaka pomada.

Szkoda, że na zdjęciu nie da się przekazać zapachu…

Marka Pomp&Co wydała absolutnie zjawiskowo pachnącą pomadę do włosów, której zapach daje mi dosłownie przyjemność z jej korzystania, oczywiście stosunkowo ograniczonego bo moja stylizacja fryzury opiera się prawie wyłącznie na matowych kosmetykach. Niemniej pomada ta spełnia swe zadanie w stu procentach i mimo mojej początkowej awersji do połyskliwych fryzur potrafię sobie uzmysłowić miłość do tego typu pomad. Nic aż tak bezpośrednio nie kojarzy mi się z zamierzchłymi czasami i wystylizowanymi do granic możliwości mężczyznami w każdym wieku i niezależnie od stanu majątkowego. Fakt jest taki, że wiele lat temu młodziki z buntowniczych sfer stylizowali się właśnie tego typu pomadami, ale serwowanymi w zupełnie inny sposób. W przeciwieństwie do mężczyzn odzianych stale w garnitury i fryzurami dokończonymi przez grzebienie to młodzieniaszki nosili te fryzury mocno „rozczapirzone” we wszystkie strony dając efekt buntownika. Tylko tą pomadą jesteście w stanie uzyskać tego typu efekt. Chwyt jest naprawdę bardzo mocny, co pomoże w bezproblemowej stylizacji i utrzymaniu fryzury w stanie takim, w jakim była przy układaniu. Idealnie sprawdzi się przy wszelkich fryzurach czerpiących garściami z zamierzchłych czasów, jak slickback czy pompadour i fryzury takie pięknie dopełnią nasze rockowe czy też bardzo eleganckie stylizacje.

Przeczytaj koniecznie ->  Maszynka do strzyżenia Moser 1902 LCD Lithium Pro

Matowy krem do włosów.

Ten krem z kolei w przeciwieństwie do wyżej opisanej pomady cechuje się matowym wykończeniem fryzury i lżejszym chwycie, co w efekcie powinno dać mniej „wystylizowane” fryzury i bardziej naturalny wygląd, idealnie dopełniający codzienne stylizacje. Ten specyfik ma postać białego kremu, który zarówno super łatwo zaaplikować, jak i za jego pomocą ułożyć włosy i później w końcowej fazie zmyć wieczorem. Wiele kosmetyków ma z tym dużą trudność, ale generalnie oba otrzymane od firmy Pomp&Co dają sobie radę i w tej materii na medal. Osobiście jestem zwolennikiem tego kremu, choć wolałbym mocniejszy chwyt dający mi co prawda mniej naturalnego falowania włosów, ale służący długo jako idealna podpora fryzury. Niemniej łatwo jednym ruchem przywrócić włosy do początkowej fazy, nie ma z tym absolutnie żadnego problemu i sprawia to swego rodzaju radość i przyjemność, w końcu kto z nas nie lubi przejechać palcami włosów niczym mężczyzna z reklamy szamponu? 😉

Kosmetyki do włosów, pomada do włosów, krem do włosów, pomada męska, stylizacja włosów, jak stylizować włosów, jak ustawić fryzurę. Jaka pomada.

Ten zapach miażdży wszystko co możliwe do zmiażdżenia 😉

Kosmetyk ma równie piękny zapach co pomada opisana powyżej i w tej kwestii ciężko byłoby mi wyodrębnić zwycięzcę. Pomada i krem są bardzo wydajne i ich cena nie będzie wbrew pozorom wysoka w kontekście długości korzystania, bo cena rozłoży się w naprawdę długim czasie. Zdecydowanie polecam ten wyrób osobom, które nie potrzebują nadmiernie teatralnego efektu i nie utożsamiają się z grupą ludzi wiele lat wstecz. Specyfik ten spełni się idealnie w codziennym użytkowaniu.

Balsam do brody/zarostu i skóry.

Broda to zdecydowanie grubsze włosy niż na naszych głowach, więc ich poprawne utrzymanie wygląda zupełnie inaczej niż włosów. Musimy używać innych olejków, innych kremów, innych balsamów. „Przeszkadza” w tym bliskość cieniuteńkiej skóry naszych twarzy w porównaniu do skalpu, więc dodatkowo dochodzi nam także i zamartwianie się składem balsamu do brody, żeby nie podrażniła naszych twarzy. Te kwestie automatycznie zawężają pole do wyboru i generalnie zostawiają nas albo z dobrymi olejkami, albo ze specjalnie przygotowaną formułą balsamów. Tutaj od firmy Pomp&Co otrzymujemy właśnie idealny wprost balsam, który składem dopełni nam zarówno skórę twarzy, jak i wnętrze włosa. Broda po jego użyciu staje się miękka, nawilżona, pełna życia i dosłownie jak nowonarodzona. Skóra z kolei reaguje bardzo podobnie do włosów, zostanie odżywiona i uelastyczniona i w stosunku do często zapychających ujścia skóry olejków – te balsamy nie powinny powodować negatywnych efektów skórnych w postaci pryszczy czy zaskórników. W ogóle ciekawym faktem jest to, że mężczyźni rzadko korzystają z kremów przeznaczonych typowo do twarzy, ot jest to dla nich „gejoza”. Ten balsam pozwoli nieco skórze odetchnąć bez posądzenia o homoseksualizm 😉

Kosmetyki do włosów, pomada do włosów, krem do włosów, pomada męska, stylizacja włosów, jak stylizować włosów, jak ustawić fryzurę. Jaka pomada.

Konsystencja tego balsamu jest miękka i łatwo się wciera w skórę i włosy brody.

Jednym słowem zabrzmię po nieco Allegrowemu, ale – polecam tego sprzedającego oraz produkty marki Pomp&Co i to z całego serca. Polecam bo jakość, opakowanie i sposób przesyłki, a także satysfakcja z późniejszego użytkowania będzie Wam wynagradzać zarówno koszty zakupu, jak i strach przed ich dokonaniem. Co ważne – kosmetyki te absolutnie idealnie nadają się jako prezent na wszelkiej maści okazje, od urodzin po rocznice. Każdy z nas, każdy mężczyzna wbrew pozorom potrzebuje takich kosmetyków i mimo początkowej niechęci na pewno pobierze z nich bardzo dużą satysfakcję gdy użyje ich po raz pierwszy, a sprawdzi się zarówno jako prezent od dziewczyny dla chłopaka, jak i dla kolegów, wujków, dziadków, chrześniaków czy kuzynów. Bardzo fajny i jakże nieszablonowy bo i niespotykany prezent, którym jestem pewien, że wielu będzie się chwalić w towarzystwie.

Przeczytaj koniecznie ->  Broda męska, zarost męski - PRZEWODNIK #2

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

18 Comments

 1. Marcin Reply

  Cześć – a co polecasz na okres wakacyjny kiedy zdarza nam się założyć czapkę/kapelusz? Czym najlepiej stylizować włosy żeby po zdjęciu czapki móc przywrócić naszą fryzurę 🙂 ?

  Pozdrawiam 🙂

  1. Piotr Koseski Reply

   Polecam jakąś delikatną glinkę/pastę, która nie obciąży i nie sklei włosów. Zawsze wtedy po zdjęciu czapki wystarczy ewentualnie lekko przeczesać włosy, by odzyskać odpowiednie ułożenie. Jeśli chodzi o konkrety, może być Uppercut Deluxe Featherweight, lub pasta matująca z oferty SP Men. Obie sprawdzają się świetnie 🙂

  2. The-Bigwig Post author Reply

   Ja nie mam dużego doświadczenia w kwestii kosmetyków do brody, ale Piotr świetnie Ci doradził i myślę, że wykończył temat i zgadzam się z nim w zupełności. Musisz użyć czegoś, co łatwo wymodelujesz po zdjęciu kapelusza, odpadają więc wszelkie kosmetyki z bardzo mocnym chwytem a w ich miejsce kup coś lekkiego lub średniego 🙂

 2. Kamil Reply

  Na stronie producenta piszą, że nałożony na suche włosy krem powinien trzymać mocno.
  Sam szukam czegoś co będzie trzymać włosy do tyłu szczególnie te z okolic grzywki zanim nie urosną do reszty którą już daje radę związać z tyłu głowy.
  Jeśli by trzymały nie związane włosy do tyłu tak, żeby na twarz mi nie leciały co chwile też byłoby miło.

  ps. masz odwrotnie linki podpięte do kremu i pomady 😀

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Pomada jest tak mocna, że mimo, iż sam jestem przyzwyczajony do glinki to moc tego specyfiku przerosła moje oczekiwania. Jakbym potrzebował mocnego, wręcz betonowego chwytu to zapewne kupiłbym tę pastę osobiście, przynajmniej tak działa na moich włosach. Krem także próbowałem nałożyć, ale ma nieco lżejszy chwyt choć również mocno trzyma. Oba kosmetyki moim zdaniem powinny się świetnie sprawdzić w Twojej roli i przypadku ? dzięki za info o linkach, poprawione!

 3. Truskawka Reply

  Balsam do brody – ciekawy, a zarazem nieznany mi wcześniej produkt do pielęgnacji męskiego zarostu. Do tej pory mój luby ujarzmiał swoje włosy za pomocą pomady cedrowej, którą zrobiłam. Pomimo dość miękkiej konsystencji pomady, balsam mógłby okazać się jeszcze wygodniejszym i łatwiejszym w aplikacji kosmetykiem. Niewątpliwie dobry pomysł na prezent. 🙂

 4. Arek Reply

  Najlepsze kosmetyki do włosów na głowie oraz na twarzy. Warto. Pomp & Co to w końcu firma założona przez braci z pasji do robienia z włosów prawdziwych dzieł 🙂

 5. Jola Reply

  Ja kupiłam kiedyś na próbę chłopakowi. Na punkcie swojej fryzury ma hopla z przerzutką. Teraz już kupuje sobie sam. ;0 Poleca więc i ja polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *