Prezenty pod choinkę 2016 – PORADNIK

Prezenty pod choinkę 2016 – PORADNIK – Casualism Blog Moda Męska

Wiecie co? Widziałem dziesiątki, jak nie setki wpisów, które w najprostszy dla autora danego wpisu i jego portfela sposób pokazują jasno i bez emocji co macie zakupić dla bliskich osób. Nie jest to złe, nie ganię takich wyborów, jednak ja jako jeden z bardziej ambitnych blogerów mimo utartych szlaków mam zamiar zrobić poradnik. Poradnik przez duże „P”, a nie syf, przez duże „S”. Prezenty pod choinkę są tu jednym z wielu tematów, w ramach których można umieścić setki linków. Stworzyć farmę. U mnie – jest nieco inaczej.

Wpis powstał przy współpracy z Lancerto.pl

Prezenty pod choinkę 2016, prezent dla mężczyzny, męski prezent, męskie prezenty, prezenty dla faceta, facet prezenty

unique-packaing.co.uk

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale przez wiele lat, podczas których jesteśmy razem nie stworzyłem ogromnego wpisu zaserwowanego w prostacki sposób, jak wyprzedaże. Nie pokazałem Wam miliona linków, które generują dochód i nie dają nic w zamian – bo uważam to za zagranie wyłącznie pod własny portfel. Wolę w zamian stworzyć coś, co pozwoli dać się wykorzystać także podczas „normalnego” spędzania czasu, podczas kupowania kolejnych ubrań, czy robienia bliskim prezentów. Z oczywistych względów stworzenie farmy linków polegających na jednozdaniowym „weźcie to, ładne jest i się sprawdzi!” jest dla mnie kaszaną nie do opisania. Tak opisać mógłbym spokojnie wszystkie rzeczy dostępne w danym multibrandzie. Naprawdę WSZYSTKO, ot tak, byście zrobili klik! Cóż, widocznie cenię sobie WAS, czytelników, zdecydowanie wyżej. I jestem z tego faktu dumny. Przechodząc jednak do rzeczy…

Prezenty pod choinkę 2016, prezent dla mężczyzny, męski prezent, męskie prezenty, prezenty dla faceta, facet prezenty

amberdeam.com

Święta to okres jak dla mnie na ten moment – niesamowity. Nie jestem może człowiekiem, który od młodości miał w sercu chęć do przeżywania świąt. Do robienia innym czy otrzymywania od innych prezentów, ot w mojej rodzinie temat świąt był traktowany dość mocno na luzie. Poza oczywistym ubieraniem choinki i wspólną kolacją Wigilijną niewiele się działo. Nie jest to jednak negatyw, ot tak u mnie było inaczej.

Jednak teraz, gdy jestem w pełni dorosły, to ogromną radość i to taką dosłownie nie do opisania sprawia mi w tych dniach radość moich bliskich, ich przeżywanie świąt, ich genialne nastroje i chęć do wyzbywania się negatywnych emocji, braku kłótni. Uwielbiam wtedy patrzeć na ich twarze, patrzeć na ich ciepłe i godne pochwały zachowanie czy brak jakichkolwiek zahamowań w wyrażaniu swojego humoru. Gdy widzę, że każdy jest serdeczny, gdy bliscy uśmiechają się…niespodziewanie, znienacka i bez powodu! Ten moment powoduje i we mnie wyrzut dopaminy do krwi, która to przez te kilka dni w  roku nie schodzi z moich żył ani na sekundkę. Jestem autentycznie zakochany w świętach, nie przez święta per se – a przez ludzi, którzy je tworzą i których wtenczas spotykam…

Prezenty pod choinkę 2016, prezent dla mężczyzny, męski prezent, męskie prezenty, prezenty dla faceta, facet prezenty

nelpack.co.nz

Bliskich najłatwiej obdarować słowem, to oczywiste. Czasami również słowo jest warte więcej niż najlepszy i najdroższy prezent, który możemy kupić. Wielu ludzi w miejsce wymarzonego prezentu wolałoby powiedzieć swojej drugiej połówce o poczęciu ich dziecka, o zdaniu najcięższego testu w życiu czy zdobyciu wymarzonej pracy, nawet za granicą. Wolą często posłuchać o sukcesach życiowych niż otrzymać namacalną rzecz. Inni zaś – cenią sobie wyłącznie czyn, nie zawsze więc prezent, który dajemy „do ręki” jest prezentem najlepszym i najpiękniejszym.

Oczywiście część z nas jednak co tu dużo mówić – kocha dostawać te namacalne prezenty pod choinkę i zaliczamy się w tym do większości 😉 Uwielbiamy ten dreszczyk emocji, gdy jak dziecko dobieramy się do rozpakowywania i gdy również jak dziecko – się z tego prezentu cieszymy. Wiem dobrze, że pięćdziesięciolatkowie przeżywają rozpakowywanie prezentów dokładnie tak, jak ich kilkuletni wnuczkowie. I to jest piękne – chwila autentycznej, nieposkromionej wiekiem i jakże prawdziwej EMOCJI, której nie da się opisać. Zróbmy więc ludziom prezent dokładnie taki, na jaki zasługują. Z oczywistych względów nie znając Waszych relacji łączących z bliskimi nie podam przepisu na murowany sukces (vide niektóre farmy linków) ale podam z pewnością dla ogółu pewne kierunku, które warto powziąć robiąc prezenty pod choinkę. Zacznijmy więc!

Prezenty pod choinkę 2016, prezent dla mężczyzny, męski prezent, męskie prezenty, prezenty dla faceta, facet prezenty

lakeshorelavaliere

Prezenty pod choinkę dla mężczyzny

Mężczyzna to pojęcie dobrze opisujące płeć, ale niestety niewystarczająco dobrze opisujące relacje. W końcu istnieją wśród mężczyzn zarówno pradziadkowie, dziadkowie, ojcowie, jak i młode głowy rodziny czy dalecy kuzyni, którzy dopiero weszli w dorosłość. Nie możemy więc generalizować i proszę Was po raz kolejny, lecz już ostatni – nie bierzcie „jak leci” tylko dopasujcie prezent wedle osoby obdarowywanej!

Przeczytaj koniecznie ->  Letnie paski do spodni - PORADNIK

Mężczyzna uwielbia akcesoria.

To prawidła znane od wieków i nie warto ich zmieniać mimo naszych chęci bycia „odmiennym”. Próba wymyślenia koła na nowo zawsze będzie końcowo…ponownym wymyśleniem wymyślonego już koła. Wrócimy więc do punktu wyjścia. Facet to facet, lubi proste do bólu prezenty pod choinkę, które po prostu sprawią mu radość i warto o tym pamiętać.

Galanteria skórzana jest świetnym prezentem na większość okazji, od urodzin przez imieniny, rocznice czy święta. Póki co świat nie wymyślił innego, aż tak uniwersalnego w tej kwestii materiału dlatego zachęcam do robienia prezentów z niego wykonanych. To materiał zawsze wart uwagi, przywodzi na myśl bardzo ekskluzywne wyroby i ma wokół siebie rozbudowaną swoistą otoczkę luksusu, który warto wykorzystać robiąc bliskim prezenty pod choinkę. Dla mężczyzny pięknym prezentem z pewnością będzie portfel – ale tu uprzedzam – za wczasu musimy upewnić się o słuszności wyboru co do wyglądu zewnętrznego i użytkowego. Portfel to rzecz, która jest ciągle przy właścicielu, jest też często używana i skądinąd często oglądana. Dlatego mimo praktycznie naszej pewności o słuszności wyboru musimy podpytać bliską jej/jemu osobę o upodobania. Być może również portfel aktualny ma za sobą pewien sentyment.

Innym, równie rewelacyjnym prezentem jest coś, co wielu z mężczyzn bardzo sobie ceni, mianowicie akcesoria samochodowe. Mam tu na myśli ładne, oryginalne breloczki do kluczy wykonane oczywiście ze skóry. Świetnym wręcz pomysłem dla ludzi z ograniczonym budżetem są małe, niewielkie akcesoria skórzane. Zapewne wielu będzie szczerze szczęśliwych, gdy wręczymy im pokrowiec na klucze, gdy podarujemy im ładny, tkany skórzany brelok. Gdy kupimy piękny pokrowiec na okulary czy etui na tablet. To prezenty bardzo uniwersalne. Kolejnym, równie dobrym prezentem jest pasek do spodni – jednak tu jest nieco ciężej ze względu na przymus wiedzy na temat wymiarów obdarowywanej przez nas osoby i warto takowy prezent zrobić osobie bardzo nam bliskiej. Warto również rozejrzeć się za ładną torbą dla mężczyzny, która będzie słusznym wyborem, gdy znamy upodobania ubraniowe tejże osoby. Mianowicie mężczyzna noszący się na co dzień elegancko powinien z uśmiechem na twarzy przyjąć ładną aktówkę, zaś ten, który obcuje na co dzień w stylu swobodnym – ucieszy się na widok torby weekendowej.

Przeczytaj koniecznie ->  Ubrania na niski wzrost - jak ma się ubrać niski mężczyzna?

A co dla eleganckiego mężczyzny? Bardzo dobrym prezentem jest rzecz dopasowana do codziennego życia osoby obdarowywanej. Dla mężczyzny, którego styl kręci się wokół elegancji zdecydowanie warto zakupić prezent, który ten wykorzysta. Mam tu na myśli krawaty, których mężczyzna elegancki nigdy nie ma zbyt wiele oraz poszetki – z tego samego powodu. Ilości tych akcesoriów mogą być naprawdę ogromne, ale każda jedna rzecz będzie dla tego mężczyzny czymś ponad pozostałe. To tak, jak z butami u kobiet, które mimo posiadania kilkudziesięciu par najbardziej cieszyć będą się z tej ostatniej, którą zakupiły poprzedniego dnia. Dobrym prezentem będą także spinki do mankietów, lecz tu uprzedzam – styl, który musi mieć mężczyzna nimi obdarowywany to totalny, ale to taki totalny formal. Nie będzie to prezent często użytkowany przez mężczyznę, który spinki nosi raz do roku, warto wiec taki prezent dać, ale tylko wtedy gdy mamy stuprocentową pewność, że prezent zostanie wykorzystany choćby czasami, a nie od wielkiego dzwonu.

 

Gdy zaś mężczyzna zakochany jest w casualu – kupmy również coś, czego duża ilość nie jest żadnym problemem. Świetnymi prezentami będą zimowe czapki, które mężczyzna wykorzysta na pewno choćby do końca zimy. Oczywiście jeśli obdarowywany facet czy też chłopak lubi takowe nakrycia głowy nosić. Dobrym prezentem będą z pewnością bardzo dobre rękawiczki, które facet doceni dopiero po otrzymaniu. Mnóstwo mężczyzn noszenie rękawiczek utożsamia ze „słabością” ,w końcu – zima ma mnie pokonać?! To samo z resztą z szalikami lecz tu jest ciężej – wielu mężczyzn ich po prostu nienawidzi. Wielu widzę facetów z czapkami, ale z szalikami – jest ich kilku na dzień. Może źle trafiam, a może jednak taki jest trend.

Prezenty pod choinkę 2016, prezent dla mężczyzny, męski prezent, męskie prezenty, prezenty dla faceta, facet prezenty

CAMEL ACTIVE / KIOMI (czysty kaszmir) / CALVIN KLEIN (kaszmir)

A co jeśli ten gość ma niezwyczajne zainteresowania, które go wyróżniają od innych? Weź je jako prezentowy drogowskaz, ale niestety nie pewnik. Mężczyzna zjadając zęby na swoim ulubionym hobby z pewnością staje się tym samym jego absolutnym znawcą. Ktoś spędzający dnie, miesiące czy lata nad jednym tematem stanie się w pewnym momencie stuprocentowym ekspertem, specjalistą czy specem. Tak jak ja w temacie mody, nie ma tu krzty samouwielbienia, po prostu fakt. Dlatego też nie możemy kupować prezentów, które w jakiś sposób mają bezpośredni związek z tematem hobby. Przykłady? Jeśli ten gość kocha znaczki to kupując mu nawet drogi, ale jednak dostępny na aukcjach model nie staniemy na wysokości zadania bo…pewnie ma ustawiony RSS tychże ofert i zna je na pamięć. Jeśli gość kocha się w zegarkach to kupując mu pasek do zegarka z Aparta nie spełnimy marzeń, w końcu ma na nadgarstku w tej chwili zielonego kajmana. Przykłady można mnożyć, ale jak w takim razie zapewnić właściwy prezent? Oczywiście – wypytaniem się o konkrety. Gdy WIEMY, że dany facet szuka pewnego rodzaju rzeczy a my mamy jakimś cudem do niej dostęp – to go zakupmy. Tracimy jednak fajny efekt zaskoczenia, który bardzo cieszy nas, jako dających prezent. Jaka jest inna opcja? Zawalczyć nawiązaniem! Nie bezpośrednim, ale nawiązaniem pośrednim.

Dajmy więc wielbicielowi zegarków zapalniczkę z wygrawerowanym małym logo świadczącym o jego pasji (nawet nadrukowane dwie wskazówki, tyle wystarczy!) czego z pewnością sam by sobie nie kupił, lecz będzie zachwycony gdy to zobaczy. Gdy dany mężczyzna zbiera znaczki? Co wtedy? Prawdopodobnie przekazałbym mu coś nietuzinkowego ale powiązanego ze znaczkami, jak autentyczną zaadresowaną kopertę ze stemplami oraz oczywiście znaczkami z lat przykładowo 1920. To będzie piękne nawiązanie do głównego hobby, niespodziewane ale jakże ciekawe. Tego typu rozwiązania można mnożyć i z pewnością spowoduje to u obdarowywanego duży uśmiech.

Świetnym prezentem dla zdecydowanie wszystkich jest…oczywiście karta podarunkowa o zdeklarowanej kwocie. To rodzaj prezentu, który przypasuje każdemu gdyż z oczywistych względów to sam obdarowywany wie, czego potrzebuje najbardziej. To jednocześnie sposób robienia prezentów, który wymaga od autora prezentu zdecydowanie najmniej główkowania. Są jednak minusy, i to dość zasadnicze. Głównym jest brak efektu zaskoczenia co podczas dawania prezentów daje ogromną radość każdemu. Po drugie – zapewne obdarowany nie kupiłby sobie prezentu takiego, jaki sami byśmy mu sprawili. Ja sam ostatnio nie kupuję pasków do spodni, ale gdybym jednak taki dostał to byłbym zadowolony (abstrahując oczywiście od tego czy ktoś by mi kupił naprawdę ładny model…). Tak może mieć większość ludzi, którym zdecydujemy się dać kartę podarunkową.

Facet to zazwyczaj gadżeciarz do cna, więc warto ten fakt wykorzystać. My, samce, cenimy sobie technikę więc wielu z nas byłoby z pewnością zadowolonych z fajnych głośników gdy lubimy słuchać muzyki lub ze świetnych słuchawek topowej firmy, z tego samego powodu. Każdy z nas dosłownie bez wyjątku goli się, jeden na gładko, inny tylko lekko trymuje zaś jeszcze inny – zapuszcza brodę. Jednak bez wyjątku wszyscy musimy żyć z włosami na twarzy, jest to więc dla nas tak częsta sprawa jak dosłownie oddychanie. Skierujmy swój wzrok na golarki elektryczne lub trymery, co zależnie od potrzeb zmieni postrzeganie danej osoby na temat golenia czy też właśnie podcinania długich włosów. Mój ojciec całe życie goli się na gładko zwykłymi maszynkami z ostrzem, byłby pewnie zachwycony gdyby jako prezent otrzymał elektryczną golarkę, sam sobie jednak takiej nie kupi bo nie ufa „technice”. Mężczyzna fajnie poczuje się gdy otrzyma coś z narzędzi gdy jego cechą jest majsterkowanie, a praktycznie każdy z pewnością zaaprobuje wybór scyzoryka na prezent, najlepiej tego z wyższej półki.

Pamiętajmy o jednym – pakowaniu. Osoba obdarowana z opakowania będzie brała pierwsze opinie co do prezentu więc postarajmy się o ładne opakowanie nie mniej niż o ładny prezent. Mężczyzna bardzo doceni ekskluzywność, więc matowe czy półmatowe opakowania w kolorze czerni czy bieli lub szarości będą natychmiast działać na wyobraźnię. Nie warto kierować się w mocne kolory czy neonowe barwy, które dla faceta będą synonimem kiczu i tandety.

Przeczytaj koniecznie ->  Męska koszulka polo - PORADNIK

Pomysłów na prezent są jak nie tysiące, to miliony. Każdy możemy świetnie dopasować pod osobę obdarowywaną i tym samym go spersonalizować. Święta to genialny okres jak na robienie prezentów i myślę, że ten poradnik mocno pomoże większości z Was przyczyniając się bezpośrednio do lepiej spędzonych świąt. W końcu robienie przyjemności to sama radość, czystą radością jest także gdy przyjemność robi ktoś nam. Cieszmy się chwilą, a prezent dopasujmy pięknie pod faceta, który ma go dostać!

Prezenty pod choinkę 2016, prezent dla mężczyzny, męski prezent, męskie prezenty, prezenty dla faceta, facet prezenty

jewelietta.com

Wesołych Świąt życzę i ja i partner wpisu – Lancerto.

Adrian / The-Bigwig

Prezenty pod choinkę 2016 – Casualism Blog Moda Męska

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

3 Comments

  1. Piel Reply

    Torby piekne, ale dla tych co lubia bardziej klasyczne ksztalty, polecalabym cos stad 🙂 htt……….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *