Przydatne sprzęty małego AGD, które sprawdzą się w każdej kuchni

Przydatne sprzęty małego AGD, które sprawdzą się w każdej kuchni

Jesteś fanem latte macchiato lub pragniesz przygotowywać w swoim domowym zaciszu caffe latte? Sprawdź jakie ciśnieniowe ekspresy do kawy warto wybrać, aby cały proces parzenia kawy stał się dla Ciebie przyjemnym rytuałem.

Po pierwsze, musimy określić, gdzie ekspres będzie parzył kawę i w jakiej ilości. Zupełnie innych parametrów będziemy oczekiwać od automatu, który ma zadowolić dziesiątki osób, a czym innym powinien charakteryzować się sprzęt dla espresso geeka pijącego kawę w domu. Zatem do dzieła!

Wpis sponsorowany

Ekspresy ciśnieniowe – ekspres do kawy ciśnieniowy

Jeżeli planujesz zakupić ekspres automatyczny pierwszym krokiem powinno być odpowiedzenie sobie na pytanie: jaką kawę lubię? Jeżeli nie masz zbyt wielu wymagań, a Twoim jedynym marzeniem jest móc pić kawę z pianką to ekspres ciśnieniowy będzie idealnym rozwiązaniem. Dla smakoszy, którzy mają czas i lubią dopracowywać smak kawy do perfekcji sprawdzą się kolbowe ekspresy do kawy.

Podczas wyboru odpowiedniego modelu spośród gąszcza ofert warto przygotować listę tego, co nasz ekspres powinien mieć. Całym sercem maszyny jest młynek, warto więc od niego zacząć.

Wbudowany młynek do kawy

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest ekspres z wbudowanym młynkiem, który pozwala na różnorodną konfigurację smaku oraz aromatu parzonej kawy. Za jego pomocą możemy określić także intensywność przygotowywanych napojów. Jest to klasyczne rozwiązanie, które pozwala na dobranie ustawień do gustu użytkownika. Jest to o wiele bardziej ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie niż w przypadku ekspresu kapsułkowego.

Pojemność

Decydując się na ekspres powinieneś także określić ilość kaw jaką zamierzasz mniej więcej przygotowywać dziennie. Oczywiście, wiadomo, że istnieją przypadki takie jak sporadyczne spotkania rodzinne czy imprezy w gronie znajomych. Wtedy ekspres też da sobie radę. Jednak do codziennego, domowego użytku nie jest potrzebny ekspres gastronomiczny, który jest w stanie przygotować nawet kilkaset kaw w szybkim tempie. Podczas zakupów warto zwrócić także uwagę na wielkość pojemnika na wodę, na ziarna, a także na odpady. To naprawdę istotna kwestia, gdyż niektóre z dostępnych na rynku ekspresów mają zbiornik o pojemności pół litra, a inne o pojemności 2,5 litra. Jeżeli pijesz jedną filiżankę kawy dziennie – nie będzie miało to dla Ciebie większego znaczenia, jeżeli natomiast w Twoim gospodarstwie domowym znajduje się większa liczba osób lub jeżeli jesteś prawdziwym miłośnikiem kawy, kilkukrotne dolewanie wody do zbiornika może okazać się irytujące.

Przeczytaj koniecznie ->  Zawód – coach. Jak zostać specjalistą od rozwoju osobistego?

Możliwość regulacji wylewki

To, co może okazać się istotne w procesie parzenia kawy ziarnistej to wysokość wylewki. Czemu? Jeżeli planujesz regularnie wykorzystywać system spieniania mleka i jesteś miłośnikiem kawy espresso macchiato, jednak często lubisz wypić także latte macchiato z wysokiej szklanki to rozwiązanie idealne dla Ciebie. To prosta, ale przydatka funkcja. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnego wylewania czy zachlapywania ekspresu.

Regulacja mocy kawy

Cały dobór intensywności polega na zmianie ilości pobieranych ziaren z ekspresu, a jego zakres zależy od konkretnego rodzaju ekspresu. Wiele ekspresów posiada wbudowany automatyczny dobór intensywności kawy, w którym jedynie możesz wybrać pomiędzy kilkoma opcjami takimi jak kawa łagodna, normalna czy mocna. Inne modele, które posiadają bardziej rozbudowany system umożliwiają użytkownikowi możliwość samodzielnej regulacji. Taka regulacja pozwala także na przygotowanie napoju w zależności od preferencji czy pory dnia. Jeżeli wolisz intensywną kawę z rana, a łagodną popołudniu – to rozwiązanie dla Ciebie. Warto pamiętać, że na moc kawy wpływ ma także stopień zmielenia ziaren. Ziarna, które są drobno zmielone są dużo intensywniejsze w smaku niż te grubo mielone.

Automatyczny program czyszczenia

Automatyczny system czyszczenia oraz odkamieniania pozwoli Ci cieszyć się smakiem kawy. System ten pomaga ograniczyć osadzanie się powstającego w naturalny sposób kamienia. Sam powiadamia kiedy jest potrzebne czyszczenie, a w zależności od modelu może je także samodzielnie uruchomić.

Smak kawy – latte macchiato czy espresso?

To chyba jeden z najistotniejszych elementów. Podczas wyboru liczy się to jaki rodzaj napoju tak naprawdę spożywamy najczęściej. Jeżeli tak czy inaczej na co dzień pijesz kawę czarną lub espresso system spieniania mleka będzie zbędnym wydatkiem. Jeżeli natomiast jesteś prawdziwym smakoszem kaw białych funkcja spieniania mleka powinna być dla Ciebie istotna. W zależności od modelu system ten działa na zasadzie dołączonego do ekspresu pojemnika lub rurki, którą wkładasz w pojemnik z mlekiem wyjmowany z lodówki. Niektóre ekspresy mają także wbudowaną chłodziarkę na mleko. To rozwiązanie, które wymaga najmniej czyszczenia.

Przeczytaj koniecznie ->  Wódka Stock Prestige - Prezenty dla mężczyzny

Inne sprzęty małego AGD, które ułatwią Ci życie

Jednym z najbardziej pożądanych robotów kuchennych jest thermomix 6. To inteligentne urządzenie, które pomoże Ci zdziałać w kuchni cuda. Idealnie nie tylko dla tych, którzy całkowicie nie potrafią gotować, ale także dla tych, którzy są miłośnikami poznawania nowych smaków. Termomix to misker, garnek, patelnia i urządzenie do gotowania na parze w jednym. Dodatkowo może przydać Ci się tylko frytkownica.

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *