SklepOpon – recenzja – Dlaczego warto wymienić tam opony?

SklepOpon – RECENZJA – wymiana opon – Casualism Blog

Uwielbiam samochody. Uwielbiam klimat z nimi związany, ich obecność w moim życiu, wymagania jakie stawiają użytkownikom i hobby, jakie są w stanie zaserwować. Bez samochodów moje życie byłoby pełne w mniej niż połowie, więc co jak co, ale przeglądając internet i tak okazuje się po krótkiej chwilce, że ląduję na samochodowych forach lub przetrzepuję Allegro w poszukiwaniu ciekawych kąsków. Jednak hobby oznacza również dużą dozę bezpieczeństwa, wie o tym SklepOpon. Prawdziwy petrolhead musi tę kwestię stawiać na pierwszym miejscu, a ja będąc właśnie taką osobą wybrałem SklepOpon i oferowane tam genialne opony Falken. Koniecznie zobaczcie dlaczego. Mnóstwo fotek – są warte obejrzenia!

Wpis we współpracy

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu

Mamy silniki, mamy karoserię, mamy także ładne felgi czy dobre prowadzenie samochodu. Ludzie kładąc nacisk na te kwestie zamykają się na jedną z najważniejszych – przyczepność do jezdni. Ogółem rzecz ujmując opony stanowią jedyne miejsce w naszym samochodzie, które ma kontakt z podłożem. To od opon zależy jak poradzą sobie przy ostrym hamowaniu bo dziecko wyrwało się matce, to one zdecydują czy wpadniemy do rowu będąc na śliskiej nawierzchni dopiero co zmoczonej obfitym deszczem. To one także zaważą na tym czy samochód będzie ciągle zrywał niebezpiecznie przyczepność, czy też okaże się przyklejony do asfaltu nawet na krętych drogach.

Zobacz koniecznie wpis na temat działania immobilisera!

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu

Opony mają styk z powierzchnią i powinniśmy o nie dbać z pełnią świadomości. Cała powierzchnia styku opony z asfaltem to raptem parędziesiąt centymetrów kwadratowych i to na nich – o ironio – waży się całe nasze życie. Samochody w naszych czasach pędzą coraz mocniej, ale niestety ludzie myśląc prostymi przesłankami (oh jaka moc!) spychają opony na dalszy plan.

Od firmy SklepOpon.com otrzymałem możliwość przetestowania ich oferty kompleksowej, która obejmowała zamówienie rewelacyjnych okazuje się opon oraz możliwość ich montażu. Który – to podkreślam – wykonany jest w najnowszej w skali małopolski stacji wymiany opon. No i przyznam się, że…to fakt.

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu

Od początku wita nas strona internetowa, która jest przykładem ergonomii i braku przerostu formy nad treścią. Wiele stron zdaje się, że chce przekazać więcej niż rzeczy wymagane. SklepOpon to zupełnie inna kategoria – nie rozprasza, nie tworzy płynnych, ciągle ładujących się przejść i nie przeszkadza nam w wydaniu dość pokaźnej kwoty na opony. Zamówienie jest banalne, a kontakt ze sklepem wzorowy. Nie bez powodu są potentatami w Polsce na rynku opon – zapracowali sobie na to, odznaka jakości w pełni zasłużona.

Przeczytaj koniecznie ->  Przygotować auto do zimy - JAK i CO?!

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu

Przy zamawianiu opon z firmy Sklep Opon musimy wybrać ich wymiary, które na nasze szczęście są ustandaryzowane i dają się bardzo łatwo odszyfrować. I tak pierwsza liczba stanowi szerokość opony wyrażoną w milimetrach. Druga liczba oznacza profil opony, czyli jej wysokość patrząc od boku wyrażoną w procentach szerokości opony. Ostatnia liczba zaś to dwucyfrowa wielkość felgi na jaką mamy zamiar obuć nasze opony. W moim przypadku opony to 225 (tyle milimetrów szerokość) / 50 (50% z 225 mm to 122,5 mm wysokości) / 17 (tyle cali mają moje felgi). 225/50/17. Ważny jest także indeks prędkości.

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu

Odstępstwa od normy powodują mnóstwo bardzo nieciekawych spraw. Koło może się albo powiększyć, gdy zamówimy zbyt wysoki profil lub zmniejszyć, gdy profil będzie zbyt niski. To samo z szerokością opon. Dlatego też warto ZAWSZE upewnić się przed pierwszym zamówieniem w poradniku użytkownika jakie opony do danej felgi przewidział producent. Jednymi z wielu minusów jest przycieranie dołem jadąc po koleinach, możemy także przycierać kołem o nadkole. Narazimy się na przekłamania licznika oraz prędkościomierza. Unikajmy więc tego.

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu

Pamiętajmy też, że opona posiadająca zbyt niski przez zużycie bieżnik już nie będę działać jak powinna. To samo z latami jakie ma na karku. Przyjęło się, że guma stosowana w oponach trzyma swoje przewidywane możliwości przez 6 lat od daty produkcji – nie zakupu. To niestety częsta zagrywka stosowana nagminnie przez sprzedawców opon. Zatajając datę produkcji może się okazać, że kupimy gumy niezdatne do użytku już po dwóch-trzech latach. Strata czasu, strata pieniędzy, zero korzyści.

Oznaczenia opon to także rzecz bardzo umowna. Oznaczenia przyznają sobie sami producenci więc literki możemy traktować jako drogowskaz, ale nie warto od nich uzależniać zakupu opon. Warto kierować się w niskie litery alfabetu, ale różnica jednego czy dwóch poziomów w realnym życiu znaczy bardzo niewiele. Warto za to czytać testy opon. Są zawsze miarodajne, zazwyczaj robione przez fachowców, którzy wiedzą jak i w jakich warunkach testować tę część samochodu. To jedyne czemu ufam przy wyborze opon.

Przeczytaj koniecznie ->  Toyota GT86 - o co tyle zachodu?!

Falken Azenis FK510 to mój wybór

Azenis FK510 to opona, która od razu mi się spodobała w testach motoryzacyjnych. Dobra, Japońska jakość firmy Falken z resztą od dawna jest znana i doceniana przez wielu klientów z całego świata. Ufam im i to tak szczerze. Zazwyczaj utrzymuje swoje bardzo wysokie miejsce będąc jednocześnie oponą średniej klasy, a co za tym idzie – dość niskiej ceny. Dobra jakość jest widoczna w każdym jednym zestawieniu i opona faktycznie potrafi deptać po piętach bardzo wysoko sytuowanych modeli ogumienia. Przez niską cenę i tak dobrą jakość oceniam ją bardzo wysoko w relacji ceny do jakości.

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu

Guma (podobno) wytrzyma dużo i odwdzięczy się fajnym prowadzeniem. No i tak się stało. Opony kleją się do drogi jak oszalałe, bardzo cieżko zerwać przyczepność bez konkretnej chęci, a cisza jaka panuje w samochodzie jest wręcz kojąca. Dobre skądinąd opony jakie posiadam na zimę wręcz krzyczą przy jeździe po autostradzie czy drodze krajowej o szybkim ruchu. Tutaj naprawdę się zdziwiłem, bo po prawie półrocznym użytkowaniu gum zimowych można przywyknąć do ich dźwięku.

Opony jako nowe oczywiście podlegają gwarancji na wady zależne od producenta. Sam SklepOpon.com pomoże z pewnością przy ewentualnych problemach.


Montaż opon – Nowakowski & Szymański

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupuTo było fajne doświadczenie. Zazwyczaj opony wymieniam w jakimkolwiek serwisie, nie wybieram tutaj nic konkretnego bo zdawałoby się, że to tak prosta czynność, że nie ma potrzeby poszukiwania jakichś konkretnych salonów. No i tak też koniec końców niby jest, ale „otoczka” w SklepOpon.com sprawiła, że wrócę tylko i wyłącznie w tamto miejsce.

Jak widać w firmie zawsze przesiaduje wielu klientów, co jasno i wyraźnie pokazuje dobrą obsługę i mocne oblężenie. Brak kolejek i terminy „na wczoraj” sygnalizują raczej niewłaściwe podejście lub popełnione wcześniej błędy. Tego na szczęście w Sklep Opon całkowicie brak.

Przeczytaj koniecznie ->  Garaż blaszany w Wielkopolsce – praktyczne rozwiązanie dla Twojego samochodu

Pamiętajmy o tym, że niewiele firm daje możliwość zamówienia i opon i montażu w jednej, świetnej firmie. To bardzo cenna sprawa, która likwiduje zupełnie napięcia w poszukiwaniu wartościowego warsztatu i daje możliwość załatwienia sprawy dosłownie od ręki. Ot tak, jednym kliknięciem czy jedną rozmową telefoniczną.

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupuWita nas ogromny budynek, który zupełnie nie pasuje mi do niby „zwykłego” warsztatu montującego opony. Po wejściu zauważymy pierwsze zalążki dobrej jakości obsługi jak kilka stanowisk obsługi klienta z uśmiechniętymi pracownikami. Mnóstwo miejsc służących jako poczekalnia, czy ogromna ilość zdobiących ściany dyplomów. Każdy pracownik z chęcią odpowie na nasze – nawet najgłupsze – pytania i sprawi, że tym chętniej wrócimy tam na kolejny sezon już po pół roku.

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupuDrzwi wewnątrz służą do wejścia na stanowiska, których mamy aż 8, a każde z nich jest wyposażone tak, jak pojedynczy cały mniejszy warsztat. Sprawia to mega-dobre wrażenie i osobiście uważam, że za samą otoczkę dającą poczucie bezpieczeństwa warto montować opony właśnie tam. Co jak co, ale poczucie, że klient faktycznie jest tam świetnie traktowany daje pewność, że nawet „jakby gdyby” coś stało się nie tak, to każda osoba podpowie nam jak załatwić daną sprawę, by wyszło na nasze. To świetne rozwiązanie i od tego momentu wolę, gdy moją sprawą zajmuje się sztab ludzi niż jedna osoba, od której zależy czy będę zadowolony czy nie.

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu

SklepOpon to godny polecenia sprzedawca opon na naszym rodzimym rynku. Przez potężną ilość opon, świetną jakość obsługi i bardzo proklienckie podejście nie sądzę by jakakolwiek marka była w stanie jej zagrozić. Pozostaje mi polecić po pierwsze sam SklepOpon.com, a po drugie miejsce montażu, czyli znane w wielu kręgach miejsce o nazwie „Point-SNowakowski Szymański.

Oraz długa, miła dla oka fotorelacja. Szczerze zapraszam na galerię poniżej!

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu

sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu sklepopon, sklep opon, opony sklep online, gdzie kupić opony, opony serwis, sklep opony, opony tanio, dobre opony do zakupu

Adrian / The-Bigwig

SklepOpon.pl – recenzja – Dlaczego warto wymienić tam opony? – Casualism Męska Moda Blog

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

6 Comments

  1. The-Bigwig Post author Reply

   2.2 JTS. Świetny silnik do tego auta. Diesele mają problem z blokiem silnika, a większy JTS ma potężne spalanie i jest generalnie sporo droższy w utrzymaniu a to moje auto na co dzień. Generalnie mega mocno polecam, to auto do kochania.

 1. Arek Reply

  Kto kto nie ma auta nie zna sklepu opon? ;d dobra firma ale jeszcze nie brałem z tamtąd. Bede pamiętał na przyszłosc 🙂 Fajny tekst pozdrówki!

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Tak jest, ja też znałem tę firmę wcześniej bo mam od nich zimówki z ubiegłego roku 😉 Świetna firma. Wtedy montowałem jednak w innym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *