Skórzane sandały na lato – ALBUM

Skórzane sandały na lato – ALBUM – Casualism Blog Moda Męska

Osobiście sandałów nienawidzę, nie cierpię uczucia posiadania ich na stopach i samej stopy, którą owiewa powietrze, nie czuję się też luźno wiedząc, że moje stopy są „na wierzchu”. Przystoi to właściwie tylko dziewczynom. I to młodym. I to z zadbanymi stopami. Niemniej, wraz z upływem czasu stwierdzam, że fajne skórzane sandały na lato dadzą radę w kwestii fizycznej i praktycznej jak nic innego i to w neutralnym lub ciekawym efekcie wizualnym. Mimo niechęci, mimo braku przekonania potrafię docenić ciekawe zestawy z nimi w roli głównej. Jako, że lato dopiero przed nami to postanowiłem, że warto zaopatrzyć się w fajny model sandałów sporo wcześniej. Dzisiaj album!

NgYAdyo

Sandały w bardzo, ale to bardzo dogłębny i praktyczny sposób opisałem W TYM WPISIE takimi między innymi słowami:

Niestety, obraz sandałów został skrajnie zniszczony przez paskudne modele nie mające dosłownie nic wspólnego z klasyką i wyglądem. Zbędne udziwnienia w postaci nadruków, w postaci dziwacznych tłoczeń i kolorów nie pomagają w zaklasyfikowaniu ich jako „ciekawych”, raczej bliżej im do ludzkiej tragedii.

Uzupełniając te słowa poniżej przedstawiam Wam album prezentujący ciekawe modele firmy Birkenstock. Ja osobiście ich urodę oceniam po prostu średnio, są dla mnie skrajnie neutralne i nie potrafię wiele na ich temat powiedzieć. Niemniej, ciekawie prezentują się w wielu zestawach, których urodę docenicie może i Wy, a nie tylko ja 😉 Warto na pewne rzeczy spojrzeć okiem niezmąconym poprzednimi myślami na temat danej rzeczy, więc dać tym rzeczom dosłownie drugą, nową szansę. Zobaczcie o czym mowa.

Birkenstocks

Czy ten album zmienił może Wasze podejście względem tego rodzaju obuwia? Jak je oceniacie i czy mimo pewnych zapewne obiekcji umiecie dostrzec w nich ciekawsze elementy i dobre stylizacje? Ja na ich temat zdania nie zmieniam, jednak względnie są „ok” 😉

Przeczytaj koniecznie ->  Wysokie buty do garnituru

 

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

7 Comments

 1. Bartek Reply

  Moim zdaniem jest to świetna alternatywa dla tzw. „sportowych sandałów”, na których widok aż chce się wymiotować. Mimo tego, sam chyba nie odważyłbym się wyjść w Birkenstockach na ulicę.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Pełna zgoda, typowych sandałów na jakichś wymyślnych „sportowych” podeszwach i rzepami, na ulicy jest zatrzęsienie.

 2. Błażej Reply

  Wg. mnie to nie są sandały tylko najzwyczajniej w świecie klapki. Sandały posiadają pasek za piętą. Te tutaj formalnością odpowiadają…flip flopom (japonkom) i w życiu nie założyłbym ich poza domem. Wspomniane sandały uszłyby jeszcze jako dopełnienie szortów na plażę (np tu: http://3.bp.blogspot.com/-jdSpWXPdQJI/U62AJvRcUjI/AAAAAAAABBU/sRNmqvI1ErM/s1600/hebymango-sandals-men.jpg) choć osobiście w tej roli moim zdaniem o wiele lepiej sprawdzają się espadryle.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Tak, nie są to sandały per se, ale tą nazwą chciałem nieco ułatwić użytkownikom wyszukiwanie tego typu obuwia. Przeważnie słowo „klapki” oznacza obuwie przeznaczone na plażę czy na base, lub jako obuwie typowo domowe (kubota…). Ot, takie ułatwienie 🙂
   Co do chodzenia w sandałach po mieście mamy podobne zdanie. Podobnie z resztą w kwestii plaży, gdzie piasek wchodzi między wkładkę buta a naszą stopę, dając komfort niezbyt wysokich lotów, dlatego sam po plażach spaceruję w espadrylach.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Tak jest, wiem wiem, ale plus za czujność 🙂 Niemniej, wolałem zrobić ukłon użytkownikom mniej zorientowanym i dać im nazwę, którą łatwo sobie skojarzą.

 3. Wiktor Stadniczenko Reply

  sandały wywodzą się z starożytnego rzymu jedno z pierwszych obuwi
  oczywiście że potrafie dostrzec wiele więcej pozytywów wystarczy sprawdzić mój link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *