Marynarka dwurzędowa - Casualism Blog Moda Męskiej Marynarka dwurzędowa - Casualism Blog Moda Męskiej

Słowo(zestaw) na niedzielę

Casualism – Moda Męska Casual – Marynarka dwurzędowa

Dzisiaj na zdjęciach pokażę Wam siebie w dość eleganckim ubraniu, aczkolwiek w typowo moim stylu. Cały w bawełnie – jedwab trzymam jedynie pod szyją. A na torsie? Marynarka dwurzędowa, której użytkowanie pokochałem!

1

2

Marynarka to dwurzędowa bawełniana rzecz, której nie wyzbędę się z szafy nigdy. Sprawuje się świetnie tak przy zestawach smart-casualowych jak dzisiejszy, jak i przy zestawach skrajnie casualowych. Zadziwia mnie jej uniwersalność – a główną przyczyną tegoż faktu jest to, że wykonana jest właśnie z bawełny. Materiał ten cechuje wprost ogromna podatność na zagniecenia i brak jakiegokolwiek połysku przy zwykłym splocie. Absolutnie przeciwnie do wełnianej marynarki stricte garniturowej, której materiał „dąży” do stałego trzymania się daleko od jakichkolwiek zagięć, które jeśli już powstaną – na wełnie będą wyglądać wprost niechlujnie.

3

4

Koszula to Zara, którą kupiłem patrząc na dwie kwestie – dopasowanie i materiał. Kwestie są ze sobą absolutnie skorelowane bo dopasowanie jest wprost na grubość włosa a bawełna z mikro domieszką elastyny daje maksymalny komfort ruchu. Niby tak blisko ciała sztuczności trzymać nie wolno. Prawda, ale jeśli ta sztuczność jest w tak nikłej ilości – to temat olewam całkowicie stawiając na komfort ruchu przy maksymalnym dopasowaniu.

5

6

Spodnie to ot, bawełniane chino o których nie powiem ani słowa – bo żywcem nie ma co.

7

8

A buty to malowane przeze mnie monki, (KLIK) teraz widzicie je w pełnym rynsztunku. Oceniam efekt pracy jako świetny, nie brakuje mi w nich nic prócz tego co dostałem. No, może prócz dosłownie kilku miejsc, gdzie farba ze względu na niepodatną skórę nie chciała jej spenetrować.

9

10

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Słowo(zestaw) na niedzielę
4.57 z 7 ocen

    ADD YOUR COMMENT