Elegancka marynarka męska - Casualism Blog Moda Męska Elegancka marynarka męska - Casualism Blog Moda Męska

Smart casual dwurzędowy – elegancka marynarka męska

Casualism – Moda Męska Casual – Elegancka marynarka męska

Bry!

A dzisiaj już inaczej. Zdecydowałem, że elegancka marynarka męska, w dodatku dwurzędowa powinna i musi mieć na Blogu dłuższą chwilę, niż krótką chwilkę. A jej uniwersalność najlepiej podkreśli post ukazując jej całokształt ale w zupełnie innym rozumowaniu. Tym razem smart casual.

Mam więc na sobie marynarkę bez podszewki. Ale różni się od momentu, w którym ją pokazywałem w zestawieniu z białymi Nike’ami. Nie posiada już podszewki w rękawach. To raz. Zależało mi na uzyskaniu maksymalnego casualu, więc pozaginane, pomarszczone rękawy są pozytywem. Krawcowa wyciągnęła także poduszki z ramion. To dwa. Były takie dosłownie grubości minimalnej, ale były. Przeszkadzały mi. Teraz nie ma ich w ogóle. Za operację wyciągnięcia poduszek z rozpruciem zapłaciłem…5 złotych. Okrągłe 5 złotych. Teraz w marynarce czuję się lepiej. Pomimo faktu, że zmiany były dość kosmetyczne i wedle wielu ludzi mało znaczące – to zmieniły bardzo wiele. W zasadzie czuję się jak w nowej, innej marynarce. Jedyne czego nie zmieniłem, a i zapewne nie zmienię to skrócenie rękawów. Podobają mi się podwinięte. Dodaje to kolejny casualowy akcent, których szukam wszędzie gdzie tylko mogę. Do butonierki włożyłem spinkę węzełek. Pozwala to nieco rozbudzić górną część stosunkowo ciemnej marynarki. Jeszcze guziki czekają na wymianę na jaśniejsze. Nie mogę zdecydować jedynie o kolorze. Do całości oczywiście dołożyłem poszetkę.

Koszula to kolejny button-down z oxfordu, których nowe egzemplarze stale wynajduję w swojej garderobie. Tego typu koszul nigdy za wiele. Nigdy. Dosłownie. Krawat knit w kolorze marynarki.

Na nogach spodnie jeansowe z elastanem. Typowe, śnieżnobiałe, rzucające się w oczy neutralnie neonowe spodnie. Tutaj muszę poświęcić jedno zdanie. Otóż uważam, że kolor śnieżnobiały jest kolorem neonowym. Neutralnym, ale neonowym i „świecącym”. Nie każdemu może to odpowiadać.

Buty to monki. Czyli mokasyny z klamerkami. Uwielbiam ten typ buta. Wewnątrz linery. Tym razem firma Steven.

Marynarka / jacket – Speers London
Koszula / shirt – Massimo Dutti
Spodnie / pants – Zara
Buty / shoes – Zara

Casualism – Moda Męska Casual
~The-Bigwig
Smart casual dwurzędowy – elegancka marynarka męska
5 z 4 ocen

    ADD YOUR COMMENT