Steve McQueen #2 – Styl vintage

Styl vintage i Steve McQueen – Casualism Blog Moda Męska

Uwielbiam Steve’a, to gość, który jak dla mnie jest jedną z wielu ikon może nie stylu idealnie w moim guście, ale aparycji, zachowania. Dlatego z chęcią dzisiaj pokażę styl vintage na podstawie Steve’a McQueena na dwóch zdjęciach, które od zawsze kojarzą mi się męsko i pasują nie tylko do czasów sprzed pięciu dekad, ale i do teraźniejszych. Zobaczcie!

k

Steve’a znacie pewnie i Wy. Dlatego nie ma sensu bym rozpisywał się na temat jego osoby bo wierzę, że wielu z Was jest w pełni znany nie tylko z ról filmowych, ale i z bezpośredniego „życia”, w końcu jest jedną z lepiej „obfotografowanych” ludzi showbiznesu sprzed półwiecza. Zobaczcie to co dla nas jest najważniejsze – styl i ubiór.


Kurtka harringtonka

Kurtka harringtonka to jedna z ciekawszych rzeczy w męskim stylu i to rzecz taka, której nigdy nie miałem i prawdopodobnie nigdy się na takową nie zdecyduję. Nie umniejszam jej wartości, jest piękna i wyróżnia się swoim stylem. Niemniej jakoś nie jest mi z nią po drodze, jednak Steve dokładnie pokazuje jak ją się nosi by wyglądać nie modnie, ale skrajnie stylowo. Mamy więc rzekomą kurtkę z wewnętrznym materiałem o wzorze tartan, do tego sweter w kablowy wzór w kolorze kurtki, a na nogach jasne spodnie, których fasonu niestety nie umiem rozszyfrować, ale 5-pocket (fason jeansów) są na to miejsce odpowiednie. Na nosie, jak na Steve’a przystało, mamy Persole.

Jeansy i koszulka

To zestawienie, które osobiście nosiłbym codziennie zmieniając tylko poszczególne egzemplarze, a nie różne modele poszczególnych rzeczy 😉 Zestawienie skrajnie minimalistyczne, bez wodotrysków zbędnych osobie takiej jak Steve. Mamy więc zwykłą, stosunkowo luźną koszulkę – biały t-shirt i do tego jasne jeansy, których kolor nie jest dla mnie do rozgryzienia, ale mniemam, że Steve ma na sobie jasne jeansy w kolorze błękitnym. Do tego znane wszystkim białe trampki, ale tym razem nie opatrzone już na świecie Converse. Do tego na nosie nic innego jak Persole. Cudowny zestaw!

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Męska Moda Blog

Steve McQueen #2 – Styl vintage
4.85 z 26 ocen

    ADD YOUR COMMENT