Steve McQueen – Jak się ubrać w styl USA?

Steve McQueen – Jak się ubrać w styl USA?

Większość z nas dobrze wie kto to jest Steve McQueen. To jeden z gości, którzy na stale wpadli w sidła popularności i mimo upływu lat w dalszym ciągu są na tapecie ogromnej ilości fanów. Często służą dalej za wzór, za kanon. Na stałe w owy kanon męskiego stylu i wyglądu wpisał się rzeczony Steeve swoim bardzo męskim stylem i wyrazem twarzy mówiącym jasno – nie podchodź. Dzisiaj jego dwa jakże charyzmatyczne zdjęcia i styl USA w dwuzdjęciowej pigułce. Zobaczcie! Jak się ubrać w styl USA?

6j2HiiwK

Dzisiejszy wpis jest także nowym podpunktem na Casualism i myślę, że to pomysł dość mocno kreatywny, otóż postanowiłem zacząć umieszczać na Casualism „rekonstrukcje” ciekawych, znalezionych w sieci zestawień. To bardzo fajna forma inspirowania się, bo pokazuje bezpośrednio na modelu jak dane zestawienie będzie się (mniej więcej) prezentowało w realnym życiu. To jest coś, co może zaważyć na wyborze i koniec końców – na zakupie. Powiedzcie co o tym myślicie, jestem bardzo chętny na wysłuchanie ciekawych spostrzeżeń.

Tytuł jest dość przewrotny, bo nie da się założyć i ubrać stylu USA, niemniej ten kontynent ma wypracowany przez lata styl, który idealnie użytkowano kilka dekad wstecz. Steve McQueen jest idealnym przykładem buntownika sprzed ~półwiecza. Nie będę wspominał o tym skąd pochodzą dzisiejsze kadry, bo jako średnio obeznanemu w filmografii łatwo walnąć gafę i dać łatwy żer filmofobom 😉

Jeansy o kroju regularnym w ciemnym kolorze, lekko „zużyte” przez właściwe noszenie i traktowanie, lekko podwinięte u dołu. Do tego koszula jeansowa w zbliżonej, ciemnej barwie i brązowe buty za kostkę w stylu worker. Czy może być coś bardziej workwear niż…workwear? Ta stylizacja jasno pokazuje, że zestawienie dwóch jeansowych elementów może dobrze wyglądać, ale jednocześnie warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak; że po pierwsze – Steeve’owi ten styl bardzo pasował. Po drugie – czarno-białe zdjęcie potęguje efekt „fajności” więc ciężko będzie w naszych czasach zestawić się identycznie jak Steeve, a po trzecie – wiele zdjęć może tak naprawdę ukazywać tylko charakteryzację i kadry filmowe.

Steve jak widzimy wygląda dobrze nawet…w pasiastych spodniach 😉 Oczywiście mówię to z przekąsem, bo spodnie te stanowią ciekawy rekwizyt nie do użytku codziennego, absolutnie. Dlatego skupmy się na górnej warstwie ubioru McQueena. Mamy tam piękny, gruby i brązowy, więc rzadko spotykany kardigan na guziki z kołnierzem szalowym, a pod spodem – typowy punkt w życiu Steva, mianowicie jeansową (choć być może jest to chambray) koszulę. Zestawienie na górnej części ciała wygląda genialnie. Z dołem byłoby…ciężko 😉

Przeczytaj koniecznie ->  Męskie inspiracje

Jesteśmy po pierwszym, pionierskim wpisie. Co uważacie na tę formę inspiracji?

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Steve McQueen – Jak się ubrać w styl USA?
4.7 z 22 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

8 Comments

  1. Janusz Reply

    No to masz pole do popisu ;). Aktorow – ikon- stylu jest bardzo wielu. Zycze wytrwalosci i „reki” do ciekawych zdjec, bo jest tego nieprzebrana ilosc. Pomysl na „10”.

    1. The-Bigwig Post author Reply

      Dzięki Janusz. Będzie tego niewyczerpana ilość, a komponowanie zestawów na zasadzie podobieństw to niesamowita przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *