Streetwear w zimie – KOLAŻ

Streetwear w zimie – KOLAŻ – Casualism Blog Moda Męska

Dla wielu z nas zima bywa porą roku bardzo obfitującą w piękne, przyciągające oko zestawienia. Dla niektórych z kolei zima jest czasem, podczas którego bardzo ciężko dobrać garderobę i tworzyć zestawienia w dalszym ciągu w swoim stylu. Z pewnością taki jest streetwear. Zimą bardzo twardy orzech do zgryzienia, jak więc go ugryźć powodując w efekcie, że streetwear w zimie wręcz zamiecie wszystko?

Streetwear w zimie, streetwear zimowy, zimowe ciuchy uliczne, uliczny styl męski, męskie ubrania streetwear, męskie ciuchy street, street uliczne styl

Letnie zestawienia streetwearowe, czyli zestawienia uliczne, są stosunkowo łatwe do realizacji nawet przez mało zorientowanego w tym temacie chłopaka. Są pewne „zasady”, które kierują doborem ubrań i wystarczy sobie przyswoić – dziurawe jeansy, wysokie sneakersy, szerokie i długie bluzy czy takie same t-shirty. Zimą jednak jest nieco ciężej i mam wrażenie, że styl uliczny wtedy mocno przygasa. Oceniam tak patrząc w szczególności na ulice czy korytarze w osławionych Galeriach Handlowych. Streetwear w zimie nieco…przysypia. Mam dla Was poniżej raptem jeden, ale jakże fajny kolaż ukazujący istotę nie tyle problemu, co możliwość jego rozwiązania.

Streetwear w zimie, streetwear zimowy, zimowe ciuchy uliczne, uliczny styl męski, męskie ubrania streetwear, męskie ciuchy street, street uliczne styl

PłaszczKIOMI (REVIEW), BluzaTOPMAN (GUESS), SpodnieREDEFINED LABEL (LEVI’S), ButyNEW BALANCE

Wystarczy na górę założyć bardzo nieszablonowe rozwiązania, które jasno pokażą z jakim stylem się utożsamiamy. Na samym wierzchu w powyższym zestawieniu mamy wprost genialny płaszcz, który garściami czerpie z klasyki, ale także mocno spycha ją na boczny tor. Mamy tym samym bardzo obszerny krój (oversize) i dwa guziki w dwurzędowym płaszczu. Bardzo, bardzo rzadko spotykane rozwiązanie, które nie naraża nas na żadną śmieszność, jak w bardzo wielu wyrobach „streetwear-wannabe”. Pod spodem w ramach IRONII (tak jest, ironii, niczego innego) załóżmy ciekawą bluzę i choć tę, którą dałem raczej niewielu wybierze to pokaże kierunek i naprowadzi na pozytywne zestawienia. Czym jest ironia w ubiorze? O tym w jednym z następnych wpisów! Na nogi załóżmy szare, sprane spodnie, które pasują do wszystkiego, ale jednak w stylu ulicznym jest im najlżej. Na stopy tym razem można wcisnąć osławione parę lat temu New Balance’y, na które moda niestety szybko przyszła i równie szybko odeszła. Tym samym możemy je nosić bez posądzenia o wtórność, czy też bez opcji na zauważanie czterdziestu osób w drodze do pracy w identycznym modelu obuwia.

Przeczytaj koniecznie ->  Letni styl rockowy, Kolaż

Adrian / The-Bigwig

Streetwear w zimie – KOLAŻ – Casualism Moda Męska Blog

Streetwear w zimie – KOLAŻ
4.8 z 46 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *