Styl hiphop – Asap Rocky (A$AP Rocky)

Styl hiphop – Asap Rocky (A$AP Rocky) – Casualism Blog Moda Męska

Mój gust muzyczny od zawsze skierowany jest w stronę ulicy (niegdyś), która na świat wydawała dziesiątki rewelacyjnych raperów. Teraz czasy nieco się zmieniły zamiatając pod dywan prawdziwość i wydając beztalencia tylko po to, by na masowych przebojach zbić dużą kasę. Jednakże wśród nastawionych wyłącznie na zyski pacjentów mamy także prawdziwe perełki, które słucham mimo sporej rozpoznawalności, jest to przykładowo Asap Rocky. Dzisiaj styl hiphop, a w nim rzeczony Rocky pokaże jasno i wyraźnie jak noszą się gwiazdy hiphopu. Ciekawostka dla niektórych.

Styl hiphop, Asap Rocky, styl rapowy, styl raperski, styl dla rapera, jak ubierają się raperzy, szerokie spodnie raper, styl rap, hip hop styl

KurtkaALPHA INDUSTRIES/MEDICINE, KoszulkaHYPE/LEE

Rocky to młody chłopak tworzący bardzo ciekawe kawałki, który jak dla mnie najlepszą część kariery ma jednak jeszcze przed sobą. Nie ma sensu bym opisywał Wam tutaj konkrety na temat jego scenicznej działalności, gdyż te łatwo znaleźć w Wikipedii – mnie przypada rola opisania jego stylu „ubraniowego”. Jak się ubierają ludzie wyznający styl hiphop? Otóż bardzo, ale to bardzo…ostro. Nie pozwalają na przejście obok nich obojętnie, nie decydują się zazwyczaj na ubrania, które pozwolą im pozostać niezauważonymi w tłumie. Nie ma tu jednak groteski, gdyż ci raperzy, którzy w jakiś sposób działają w modzie (jak Kanye West czy Rocky właśnie) potrafią zaserwować naprawdę przyjemne dla oka zestawienia – mimo ich nachalności i czasami przesady. Wśród hiphopowo ubranych raperów mamy także wielu ubranych żałośnie, którzy nie liznęli tematu mody, ale ich kieszenie rozrosły się do niebotycznych rozmiarów trzymając tam forsę, o której nam się nie śniło. Duże pieniądze nie idą w parze z gustem – i jesteśmy tego porzekadła świadkami codziennie patrząc na szklany ekran. Rocky jednak wyróżnia się na tle żałości bardzo pozytywnie. Zobaczcie sami!

Rocky

Jak widzimy moje słowa opisały Rockiego naprawdę zgrabnie i właściwie – styl hiphop w wydaniu Asapa Rockiego jest ciekawą alternatywą dla naszej szaroburej codzienności. Również wartym odnotowania faktem jest to, że Rocky nie używa nadmiaru kolorów jak to w guście mają ci bardziej ekscentryczni raperzy i w ich miejsce stawia na piedestale ciemne, wygaszone barwy. No i nie możemy oceniać raperów swoją miarą. To ludzie, którzy „robią” w telewizji robotę i zarabiają swoim wizerunkiem, który gdyby był eleganckim – zapewne byłby bardzo źle widziany przez słuchaczy. Wszystko ma swoje miejsce i swój czas – także style, które my możemy oceniać jako niezbyt ciekawe dla nas.

Przeczytaj koniecznie ->  Saint Laurent Paris - Album MEGA ciekawy

Adrian / The-Bigwig

Styl hiphop – Asap Rocky (A$AP Rocky) – Casualism Moda Męska Blog

Styl hiphop – Asap Rocky (A$AP Rocky)
4.9 z 35 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

4 Comments

  1. Blog Ozonee Reply

    Do tego stylu w nieco bardziej eleganckim wydaniu świetnie pasuje kaptur.. Ale u koszuli. W dobrym towarzystwie taki element stroju tworzy świetną stylizację w stylu hip hop 🙂 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *