Styl punk / Styl Rock – Lekki hardcore – ALBUM

Styl punk / Styl Rock – Lekki hardcore – Casualism Blog Moda Męska

Wpis brzmi nieco po angielsku, ale polskich wyrazów określających dokładnie te style dość ciężko się dojrzeć. Niemniej, jest to wpis prezentujący album, który pewnie wielu z Was określi jako tożsamy ze stylem w jakim poruszacie się na co dzień i wbrew wszelkim pozorom mam nadzieję, że ten album pomoże Wam w kreatywnym pojmowaniu codzienności. Ja mam dużą radość przeglądając te zdjęcia i wrócę do nich nie raz, nie dwa. Dzisiaj styl punk, styl rock.

UBQPwW4

Wiecie czym jest styl, którego album dzisiaj prezentuję. Styl punk to najmocniejsza odmiana stylu Rock z przebiciem w postaci często nad wyraz groteskowych efektów. Sporo mocnych kolorów, przerysowanych elementów i ogólnie pojęta dawka dość mocnego „kopa” w głowę idealnie opisuje ten odłam stylu. Styl Rock z drugiej strony, to styl jaki na Casualism poruszyliśmy już wielokrotnie z bardzo pozytywnym skutkiem i prezentuje on bardziej monochromatyczne i „ludzkie” zestawy mimo bycia zestawami, które na ulicy się wyróżniają swoją innością. W tym wpisie będzie album, ale w „delikatnej” wersji stylu hardcore, zobaczcie o czym mowa. Wybaczcie jedno zdjęcie, które pewnie wpadnie Wam w oko, ale nie mogłem się oprzeć 😀

Hardcore

Czy ten styl się Wam podoba? Nowoczesna i nieco lżejsza wersja mariażu styl punk i styl rock – zwiewny i spokojny sposób, choć w dalszym ciągu ostry i „męski”. Ciekaw jestem czy poza mną ktoś z Was jest tego stylu zwolennikiem, bądź może i codziennym wyznawcą?

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Styl punk / Styl Rock – Lekki hardcore – ALBUM
4.6 z 19 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

6 Comments

 1. Jakub Reply

  Na codzień ubieram sie mniej więcej tak samo jak na fotkach, pomijajac wysokie skórzane buty 😉
  Za to kurtka skórzana to nie odłączny element mojego outfitu

 2. Paweł Reply

  Moim zdaniem nazywanie minimalistycznego ubioru wymuskanych modeli ze zdjęć stylem rockowym albo nie daj Boże hardcore punkowym jest nieporozumieniem. Styl tych subkultur wynikał z zaniedbania, nonszalancji i pewnej dozy przypadkowości, a nie starannie dobranych i dopasowanych elementów. Lubię Twój styl, ale nie lubię kiedy go w ten sposób nazywasz, bo jest to dalekie od prawdziwego stylu rockowego. :/
  Wstawiłeś tutaj zdjęcia zespołów HC z lat 80, mi sie zdaję że oni ubierali się jak wszyscy chłopacy wtedy. Jakiś T-shirt z nadrukiem albo bez, trampeczki/tenisówki na nogach i dżinsy ewentualnie chino, bez żadnej filozofii. Liczyła się muzyka a nie wizerunek.
  Pozdrawiam

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Dlatego wielokrotnie wspominałem we wpisie, a nawet w tytule, że to zdjęcia w wersji lekkiej, NAWIĄZUJĄCEJ do w/w stylu. Wielokrotnie na Casualism pokazywałem już mocniejsze albumy i zestawy w tym stylu więc dokładnie wiem jak taki wygląda. No ale nie dla każdego z nas wersja „hard” będzie do zaakceptowania, co jest dość oczywiste biorąc pod uwagę przymus posiadania sporej odwagi przy noszeniu ciuchów w wersji „naprawdę hard”. Często trzeba iść po kolei i znaleźć ten złoty środek, który nam przypasuje w stu procentach.

 3. Paf Reply

  Facet w szarej bluzie Norse Project – toż to wzorcowy przykład streetwearu. Znajdzie się jeszcze kilka średnich przykładów, ale większość jest nawet ciekawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *