Styl retro na prawdziwych retro-zdjęciach

Styl retro na prawdziwych retro-zdjęciach – Casualism Blog Moda Męska

Wiecie co? Uwielbiam styl retro! Ubrania z poprzedniej epoki – choć głównie casual – są dla mnie absolutnie stylowe i w większości wyglądają dosłownie wspaniale. Co prawda również ciuchy eleganckie mają w sobie „to coś”, czego jednak osobiście nie umiem wychwycić 😉 Tym niemniej, styl swobodny retro to dla mnie spełnienie marzeń. Ta nonszalancja, ten niewymuszony styl i absolutny luz nie mają dla mnie odzwierciedlenia w nowoczesności. Zobaczcie koniecznie styl retro na prawdziwych retro-zdjęciach i zobaczcie dlaczego osobiście wprost pokochałem ubrania sprzed wielu dekad.

retro ubrania, retro styl, retro ciuchu, męskie ubrania retro, jakie retro ubrania, retro ubrania dla faceta

Retro styl w wydaniu swobodnym ma „to coś”, czego brak mi w nowoczesności. Ubrania klepane na potęgę w Chińskich fabrykach, wszędzie bylejakość i identyczność, której nie mogę osobiście zdzierżyć. Co więcej – firmy dbają także o to, żeby te ubrania wyglądały jak najbardziej nowocześnie i „nowo”, dlatego nie znajdziemy na nich śladów zużycia i tym samym efektu dopasowywania się do ciała. Zauważcie taką ciekawostkę. Osoby przedstawione na poniższych fotkach ewidentnie czują się w swoich ubraniach bardzo dobrze. Widać, że nie traktują ich jako elementarną część swojego życia, tylko jako prawdziwy „dodatek”, bez którego można sobie poradzić w życiu. Zupełnie inaczej niż teraz. Ubrania w tej chwili są traktowane nie jako „ubrania”, a jako możliwość zaistnienia w umysłach osób dookoła i „moda”, której na zdjęciach sprzed 5 dekad zupełnie nie widać. Kiedyś ubrania były ubraniami, teraz – obrosły kultem.

retro ubrania, retro styl, retro ciuchu, męskie ubrania retro, jakie retro ubrania, retro ubrania dla faceta

retro ubrania, retro styl, retro ciuchu, męskie ubrania retro, jakie retro ubrania, retro ubrania dla facetaUbrania powinny być tanie, albo inaczej – ich cena powinna być idealnie dopasowana do zawartości portfela. Jeśli nosisz ciuchy zbyt drogie – to będziesz w nich zamknięty. Będziesz ich więźniem i będziesz dostosowywać życie pod ich dyktando. Dlatego nie użyjesz białych butów zimą, nie założysz beżowego płaszcza jadąc komunikacją miejską, nie położysz się luźno na łóżku mając na sobie garnitur. A to kwestie, które właśnie widzicie na zdjęciach. Osoby zamknięte za marynarką ewidentnie czują się w nich dobrze. Schylają się i nie obawiają się wypchniętych kolan w wełnianych spodniach. Zauważcie to!

Przeczytaj koniecznie ->  Osobisty styl rockowy - Lou Reed

Właśnie dlatego – moim zdaniem oczywiście – wielu mężczyzn wygląda lepiej w ubraniach z lumpeksu niż nówkach-sztukach ze sklepu z najnowszych kolekcji i w cenie wyższej niż można przypuszczać. Tu wbrew pozorom nie chodzi o wygląd ubrań. Chodzi o ich prezencję na danej osobie.

Old School Cool Inspiration

Adrian

Styl retro na prawdziwych retro-zdjęciach – Casualism Moda Męska Blog

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

3 Comments

  1. Chrisu Reply

    Całkowicie się z Tobą zgadzam. Nigdy nie zwracałem na to uwagi, ale rzeczywiście, jest jakiś taki… modowo-psychiczny luz, który całkowicie mnie przekonuje.

  2. Blog Ozonee Reply

    Zdecydowanie więcej moich ulubionych ciuchów pochodzi właśnie z lumpeksów. Nie widzę w tym nic złego, to super! Oczywiście staram się być na bieżąco, ale bez problemu dobieram je do rzeczy z sieciówek. To zabawa modą, którą uwielbiam!

  3. Blog Uwodzenie.org Reply

    Super artykuł 🙂 Rzeczywiście, wiele razy można zauważyć, że ktoś jest „uwięziony” w swoich ubraniach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *