Szaliki męskie – PORADNIK

Szaliki męskie – PORADNIK – Casualism Męska Moda Blog

Szaliki to taka rzecz, której osobiście nie mogę się oprzeć zimą. Pięknie ogrzewają szyję, tworzą bardzo komfortową atmosferę wokół niej i pozwalają na czerpanie radości nawet z mroźnej zimy. Poza walorami praktycznymi, ważne są także walory estetyczne. Dobre szaliki męskie pozwalają zupełnie zmienić wygląd i odbiór danej stylizacji. Zobaczcie PORADNIK, a w nim męskie szaliki rozłożone na czynniki pierwsze!

szaliki męskie, męski szalik, szalik dla mężczyzny, szalik dla faceta, facet szalik, noszenie szalika

Szaliki męskie ogólnie

Szaliki to zapewne taka część ubioru, którą znacie wszyscy od młodości, kiedy to matka owijała Wam nimi szyję każdorazowo przy wyjściu do szkoły 😉 Początkowo z pewnością każdy bardzo się temu opierał, tak z resztą jak i ja. Po pewnym czasie jednak człowiek zaczyna doceniać jego praktyczne właściwości, więc zaczynacie traktować je nie jako przymus, a jako typową, codzienną przyjemność. Szalik męski to reasumując taki „kawał materiału”, który nosi się z radością zarówno dla ducha, jak i dla ciała. Właściwie dobrana wersja potrafi podkreślić stylizację, a dobrana niewłaściwie ją dosłownie zniszczy. Warto przyłożyć się do tej kwestii, bo szalikiem można skrajnie zmieniać stylizacje.


Szalik męski casual

Szaliki w typie swobodnym posiadają kilka cech, które wyróżniają je na tle innych, zwykłych szalików i różnią się od nich zarówno materiałem, jak i kolorem czy wzorami.

szaliki męskie, męski szalik, szalik dla mężczyzny, szalik dla faceta, facet szalik, noszenie szalika

Wydanie bardzo swobodne, bardzo puszyste.

Szaliki męskie casual są zazwyczaj grube i niesamowicie puszyste, przyjemne w dotyku i faktycznie szaliki męskie, męski szalik, szalik dla mężczyzny, szalik dla faceta, facet szalik, noszenie szalikachronią szyję przed chłodem. To nie jest działanie na pół gwizdka, tylko realnie przyczyniają się do przyjemności, czerpanej z przebywania nawet w bardzo chłodnym otoczeniu. Dzięki ich nadzwyczajnej długości, dają szansę zawinięcia ich dosłownie w duży kłębek, który po ściśnięciu odetnie całkowicie dopływ zmarzniętego powietrza do szyi. Bardzo często posiadają wzory, takie jak znane wszystkim azteckie nadruki, czy ciekawe pasy bądź inne, niespotykane rozwiązania. Kolorami można bez większych problemów pokazywać swoje uwielbienie do konkretnych barw, a ich połączeniem można podkreślać stylizacje. Można też je odmieniać, stosując zasadę wzmocnionego kontrastu.

Przeczytaj koniecznie ->  Kurtka Ombre - Przegląd najciekawszych

 

szaliki męskie, męski szalik, szalik dla mężczyzny, szalik dla faceta, facet szalik, noszenie szalika

Bardziej rockowe stylizacje świetnie łączą się z szalikami.

W efekcie – szaliki casual są szalikami z prawdziwego zdarzenia. Zazwyczaj oplatają szyję jak oszalałe, zwiększają komfort termiczny i służą w celu takim, do jakiego zostały stworzone w 100%.


 

Szaliki męskie eleganckie

Szalik dla faceta to także wersja, którą warto nosić podczas eleganckich spędów. Są jednak zgoła inne od swobodnych i powinny być wybierane na zgoła innych zasadach. Ważne jest to, że poniżej mówimy o typowej elegancji. Nie o smart-casualu. O typowej, pełnej elegancji w postaci garniturów i czarnych butów bez zdobień!

szaliki męskie, męski szalik, szalik dla mężczyzny, szalik dla faceta, facet szalik, noszenie szalika

Bardzo eleganckie wydanie, podkreślające rangę stroju.

szaliki męskie, męski szalik, szalik dla mężczyzny, szalik dla faceta, facet szalik, noszenie szalika

W smart-casualu szaliki mają się naprawdę dobrze!

Są też szaliki eleganckie, które w przeciwieństwie do szalików swobodnych, są zdecydowanie bardziej „na pokaz”. Są zwykle cienkie i służą tylko na szybkie wyjścia z samochodu, więc nie sprawdzą się jako okrycie realnie chroniące przed chłodną zimą. Powinny być również stosunkowo krótkie, bo nie owija się ich wokół szyi jak podczas podróży w góry, tylko służą jako szybki sposób na okrycie karku podczas wyjścia na papierosa. Zazwyczaj cechują się jednobarwną budową, która ma powodować, że szalik się nie wyróżnia na tle garnituru czy ubrania eleganckiego. Brak nadruków czy wzorów z kolei przyczynia się do możliwości użytkowania ich w bardzo, ale to bardzo formalnych zestawieniach. Nie zmienia to jednak faktu, że w nieco mniej oficjalnym środowisku, można próbować nosić szaliki zdecydowanie w ostrzejszych, bardziej narzucających się barwach.

szaliki męskie, męski szalik, szalik dla mężczyzny, szalik dla faceta, facet szalik, noszenie szalika

szaliki męskie, męski szalik, szalik dla mężczyzny, szalik dla faceta, facet szalik, noszenie szalika

Jak widzicie, szaliki eleganckie są cieńsze i krótsze.

Generalnie rzecz ujmując – elegancki szalik służy możliwości szybkiego dogrzania szyi podczas krótkotrwałego przebywania na zewnątrz. Służy także jako pokaz przywiązania do tradycji i nadaje efektu nonszalancji.


 

Szaliki dla mężczyzny to rzecz, którą powinieneś mieć w swojej szafie. Mimo, iż osobiście poruszam się głównie samochodem i moja droga po zamarzniętych chodnikach ogranicza się do kilku minut dziennie (a i to maksimum!), to i tak lubię stosować szaliki. Ogrzewają bardzo ukrwioną szyję i kark, który dodatkowo cechuje się niewielką ilością tkanki tłuszczowej i cienką skórą. To niebezpieczne połączenie, które warto chronić przed powiewami chłodu.

Przeczytaj koniecznie ->  Kurtki Ombre - moje typy!

Zdjęcia pochodzą z tego albumu na imgur.com

Adrian

Szaliki męskie – PORADNIK – Casualism Moda Męska Blog

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

3 Comments

  1. perfumoholik Reply

    Do szalika idealnie pasuje dobry męski zapach. Tym bardziej, że popsikanie szalika nawet niewielką ilością perfum potrafi sprawić, że będzie on świetnym nośnikiem i utrwalaczem. Dzięki czemu nie będzie trzeba dopsikiwać się w ciągu dnia.

  2. Marek S. Reply

    A co Pan sądzi o kupowaniu komuś szala kaszmirowego?
    https:// klasycznebuty . p l/pl/p/Szalik-Grey-Kaszmir/6819 Zastanawiam się nad tym dla ojca, ale nie wiem, czy ktoś kto się na tym nie zna doceni kaszmir.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *