Szerokie spodnie na albumie

Szerokie spodnie na albumie – Casualism Blog Moda Męska

Do mody zaczynają powoli wchodzić szerokie spodnie. Ich obecność jest mocno naznaczona u dosłownie już każdego producenta, a ja dziwię się za każdym razem widząc jak wiele modeli tego typu mają w ofercie. Oznacza to, iż tak szerokie spodnie wejdą w pewnym momencie do mainstreamu, a my – chcąc nie chcąc – zaczniemy być na nie podatni. Pewne odstępstwa od reguły oczywiście w dalszym ciągu będą mocno widoczne (wtedy w postaci rurek), ale trend zostanie zachowany. Co o tym myślicie?

szerokie spodnie, szerokie jeansy, spodnie baggy

Szerokie spodnie mają to do siebie, że na ten moment niesamowicie mocno się wyróżniają. Nigdy nie przejdziemy obok nich obojętnie i to niezależnie od tego czy nam się podobają czy też nie. Ich obecność niesie za sobą także mocne wyróżnianie się przez fakt, że u nas w dalszym ciągu głównym nurtem są wąskie spodnie w typie rurek. Jednak gdy sytuacja się odwróci lub w miarę wyrówna to ta sytuacja stanie się zgoła inna bo nikt nie będzie obawiał się noszenia spodni, które przestaną być wyróżnikiem, a zaczną płynąć z nurtem ogólnym.

Zobaczcie na poniższym albumie kilka naprawdę ciekawych, a wiele totalnie przerysowanych stylizacji. Warto na nie zwrócić uwagę by później w autobusie nie zdziwić się jak ten obok nas się „teraz nosi” 😉 W dawnych czasach gdy szerokie spodnie były głównym nurtem, a wąskie były jedynie odstępstwem to na nich patrzono jak na dziwaków. Jak to nosić nogawki o szerokości u dołu raptem 15 cm gdy wszyscy mają te nogawki na szerokość 22 cm? Teraz będzie odwrotnie, ale nie wiem czy w takim stosunku jak wtedy. Zobaczcie koniecznie.

Koniecznie zobacz wpis na temat męskich spodni baggy!

Wide Pants Inspiration Album

U dziewczyn ten trend jest niesamowicie mocny, co można zobaczyć w licznych czasopismach luksusowych i lifestylowych. U wielu producentów szerokie spodnie zaczęły wypierać spodnie wąskie, które zeszły na drugi plan. Plan raczej „zapchania” dziury u dziewczyn, które nie podjęły jeszcze nowego trendu. Moja narzeczona widzi to bardzo wyraźnie, ale u niej jest łatwiej, bo spodnie o szerokim kroju zawsze się jej podobały. Co będzie dalej?

Przeczytaj koniecznie ->  Styl Rugged - Album

A Wy co myślicie o tak szerokich spodniach? Na ten moment jest to na pewno wyróżnienie się absolutne oraz nieco groteskowy look. Czy tak będzie zawsze?

Adrian / The-Bigwig

Szerokie spodnie na albumie – Casualism Męska Moda Blog

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

6 Comments

 1. surrealistyczny Reply

  I właśnie tym wpisem zainspirowałeś mnie do wyciągnięcia swoich starych (kupionych w lumpeksie, w ubiegłym roku) szerokich spodni. Stwierdziłem, że będą się doskonale nadawać na jutrzejszy dzień 🙂 Zobaczymy czy je polubię!

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Bardzo dobry pomysł, zawsze warto wykorzystać jakieś swoje stare ciuchy zamiast ciągle kupować coś nowego raz za razem. Koniecznie się pochwal efektami.

 2. czytelnik Reply

  Nie tylko spodnie, trend na oversize od dobrych paru lat jest big in japan: http://www.style-arena.jp/en/ Ale co charakterystyczne Ginza (czyli korpo-ludziki w miksie z lokalnym butwbutonierce) nie kupiła go w całości, raczej zamiast powiększania stara się wydłużać. Klasyka się obroni?

  1. The-Bigwig Post author Reply

   W ogóle ta nacja dla mnie „rządzi” na polu męskiego ubioru. Szkoda, że kraje ludzi o skośnych oczach jakoś tak rzadko się pojawiają w kontekście ubioru. Są naprawdę fresh.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *