Tanie buty z Allegro – Ku przestrodze

Casualism – Blog Moda Męska – Tanie buty z Allegro

Temat rzeka – kupić tanio, a dobrze. Więc tanie buty z Allegro – odwieczna utopia dla większości z nas. Niestety, zwykle cena idzie w parze z jakością lub jej brakiem. W przypadku Allegro wymiar podróbek i ofert z nimi w rolach głównych stał się zdecydowanie szerszy niż oferowane rzeczy oryginalne – ciemny prym wiedzie kategoria Obuwie i na niej dzisiaj się skupimy.

allegro-logo

allegro.pl

 

Jak działają sprzedawcy podróbek na Allegro?

Bardzo prosto. Składając zamówienie w ich „sklepie” godzisz się na fakt bycia przez tych ludzi reprezentowanym. Po wpłacie należności na konto sprzedawcy – sprzedawca składa w Twoim imieniu zamówienie w najtańszych ofertach stron Chińskich pokroju taobao czy innych portali – dla mnie absolutnie nieznanych. Zwykle oferowane tam przedmioty mają darmową wysyłkę. Inną ewentualnością gdy wysyłka darmową nie jest – sprzedawca składa większe zamówienie dzięki kolejnym kupującym i cenę wysyłki rozkłada na wiele par butów. Czystym zarobkiem dla sprzedawcy jest wpływ od kupującego pomniejszony o koszt zakupu i dystrybucji ze strony Chińskiej. Ogromny procent.

 

Jak ich rozpoznać?!

Łatwo i prosto. Sprzedawcy ze względu na system komentarzy zwykle kłamać nie mogą, bo ocena wystawiona przez niezadowolonego klienta byłaby codziennością i idącym za tym obniżeniem zarobku i statystyk. Z tego względu bardzo łatwo rozpoznać z kim mamy do czynienia i co oferuje w swoim asortymencie. Kolejno, co zauważyć najłatwiej:

– Najpierw w nasze oczy dotrze niska cena. Zbyt niskie ceny nie istnieją i kwoty za np. nowe trampki Converse niższe niż 100 zł (sic!) są nie do osiągnięcia dla prawdziwych sklepów i butów oryginalnych.

Pełna rozmiarówka. Oryginalni producenci dbają o asortyment i starają się dopełniać znikające na rynku rozmiary, ale z oczywistych względów na pełne jej utrzymanie – nie ma szans. Zwykle maszerując do sklepu stacjonarnego, czy zamawiając przez sklep on-line oferujący oryginalne produkty istnieje bardzo nikła szansa, że z danego modelu zauważymy pełną rozmiarówkę. Wystrzegajcie się więc tytułów mówiących „rozmiary 36-43” i innych tego pokroju gdyż w 99% wejdziecie w miejsce opętane przez szatana.

Przeczytaj koniecznie ->  Malowanie / Farbowanie butów - CAMO / MORO!

– Po omyłkowym wejściu do aukcji zauważymy z kolei pewien punkt mówiący najwięcej o oferowanym asortymencie – czas i miejsce wysyłki. Jeśli ten wydłużony jest do ponad tygodnia (np. daty typu 15-30 dni) i w dodatku z informacji podanych na stronie oferowanego przedmiotu wynika, że wplątani zostaniemy w wysyłkę zza granicy – odwiedzamy właśnie aukcję dotyczącą podróbek.

– Zdjęcia zwykle pokazują produkt oryginalny, rzadziej podróbkę, więc nie możemy na te zdjęcia patrzeć jako na produkt, który otrzyma kupujący

 

Co złego w podróbkach?

Wszystko co złe, dotyczy podróbek. Nie ma ani jednej kwestii pozytywnej, które mógłbym na ich temat napisać. A w przypadku butów gdzie na stopę działają ogromne przeciążenia – nie mam nawet siły by prowadzić jakiekolwiek dyskusje. Od wstydu wewnętrznego, do fizycznych problemów – wszystko w aspekcie negatywnym.

sh_91154

allegro.pl

Podróbki – dlaczego ich tyle?!

Pytanie proste to i odpowiedź prosta – popyt rodzi podaż i w przypadku butów na Allegro mamy tej tezy najlepszy przykład. Z jednej strony widzimy sprzedawcę, który oferuje niezwykle niskie ceny. W jego głowie narodził się pomysł zarobku bazujący na ludzkiej naiwności i stale rosnący popyt popycha go do działania i oferowania coraz to nowszych modeli. Z drugiej strony widzimy kupującego, który widząc niską cenę osuwa z czoła klapki na oczy i wędruje jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki do przycisku „Kup Teraz”. Niestety, zwykle cena zdziała „cuda” i negatywne aspekty zakupu przez potencjalnych kupujących schodzą na dalszy plan zaburzając rzeczywistość. Co mnie boli najbardziej? Że wśród internetowych wyjadaczy są i ludzie starsi, bądź słabo ogarnięci w internetowej rzeczywistości i oni zostaną oszukani najboleśniej choć mogą w niewiedzy żyć po wsze czasy. Z drugiej strony nie żal mi ludzi ogarniętych, którzy nie używają kreatywnego myślenia na tyle głęboko by wiedzieć, że wysyłka z krajów trzeciego świata trwająca miesiąc nie wróży butom oryginalności. Na temat ludzi z wiedzą kupowania podróbek nie ma sensu zbytnio rozprawiać.

Przeczytaj koniecznie ->  Czarne trampki, czarne adidasy - PORADNIK

Pamiętajcie. Kupowanie podróbek to grzech, z którego raz w roku trzeba się wyspowiadać. Od kupowania podróbek między palcami włosy rosną, na spółkę z kaktusem naczołowym.

Sam zakupy na Allegro lubię robić, ale łatwa dostępność i bardzo łatwy zakup nie idzie w parze z bezpieczeństwem transakcji więc kupujący może przymykać oczy na pewne negatywne aspekty. Nie widzimy na własne oczy wystroju sklepu czy obsługi – nie widzimy z kim mamy do czynienia i jaki towar może oferować. Na szczęście Allegro stworzyło rewelacyjny Program Ochrony Kupujących, z którego w tego typu przypadkach powinno się korzystać. Pamiętajcie więc również, że łatwość w wykonaniu zakupów to jest ogromna zaleta, ale nie zwalnia z logicznego myślenia.

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *