Tatuaże, nowa kategoria – WPROWADZENIE

Casualism Blog o Męskiej Modzie – Tatuaże, nowa kategoria – WPROWADZENIE

Wiemy dobrze, że różnorodność ciężko nazwać nudną, wręcz odwrotnie – różnorodność jest w cenie! W dniu dzisiejszym do oferty kategorii dostępnych na Casualism zawitała kolejna w postaci tatuaży. Kilku z Was wyraziło (mam nadzieję) szczerzą aprobatę tego typu rozwiązania, więc tym chętniej postanowiłem dołożyć do wachlarza kategorii kolejną. Będę w niej opisywał różnego typu kwestie, bo uwierzcie mi, ale spędzenie dobrych trzech lat z tatuażami w zakładkach i idącym za tym codziennym czytaniem i przeglądaniem zdjęć i inspiracji dało mi pewną wiedzę na ten temat, którą chciałbym się podzielić.

Jun Cha i jego realistyczne dzieło.

Jun Cha i jego realistyczne dzieło.

Po damsku!

Po damsku!

Tu także

Tu także

W dodatku wiedzę już nieco wykorzystaną w rzeczywistości, bo stałem się właścicielem kilku niewielkich tatuaży, a kolejna sesja już za 2 tygodnie. Na „obnażenie się” z nich przyjdzie pora po wiosnę, ale póki co by podsycić atmosferę będę pisał na temat tej pięknej sztuki. Bo czym jest sztuka? Artyzmem. Tatuatorzy są częścią świata artystów i chyba minie kilka dekad nim większość niezorientowanych w temacie tatuażu ludzi wreszcie ten fakt zaakceptuje. Są również i genialni rzemieślnicy, sprecyzujemy to w kolejnych wpisach.

"Rękawy" w pięknym i wracającym do łask stylu tradycyjnym

„Rękawy” w pięknym i wracającym do łask stylu tradycyjnym z twistem w postaci nieco większego realizmu niż w stylu tradycyjnym spotykamy najczęściej

O czym będę pisał? O wielu, naprawdę wielu sprawach. Sami przekonacie się, że słowo „tatuaż” nie mieści się nawet w kilkunastu wpisach po kilkaset słów. Temat ten jest wręcz niewyczerpany i tym chętniej będę się nim dzielił nie obawiając się finiszu, być może także wielu z Was zostanie „zarażonych” chęcią posiadania tatuażu na sobie. Jako, że wpis dzisiejszy nosi miano wprowadzenia to nie mogę rozpisywać się na temat konkretny. Uchylając rąbka tajemnicy powiem jedynie, że opiszę wzory, szkoły tatuażu i idące za tym style, kreski, kolory i cieniowania. Opiszę fazy gojenia, miejsca dobre do tatuażu i na drugim biegunie miejsca do tatuażu niestworzone. Opiszę subiektywną kwestię odczucia zarówno bólu w trakcie „dziarania” jak i bólu tuż po nim.

Podobnie Chris.

Tutaj mamy ciekawy przykład tatuaży ciemnych, bez łączeń, wykonanych praktycznie wyłącznie czarnym tuszem. Jak to mawiają „bold” .

Dziewczyny także świetnie potrafią nosić tatuaże w tradycyjnym stylu

Dziewczyny także świetnie potrafią nosić tatuaże w tradycyjnym stylu

Pokażę tatuaże, których wykonywać mimo wszystko nie powinniśmy, powiem Wam też jak naprawdę ma się do tatuażu kwestia charakteru właściciela, a także – jak „wytłumaczyć sobie” chęć posiadania tatuażu. Czy tak naprawdę potrzebujemy wyjaśnień, czy może idźmy za głosem wyłącznie stylistycznym? Na swoim przykładzie pokażę Wam, że tatuaże są czymś niezwykle bliskim człowiekowi. No i czy tatuaż wciąga? A może straszy ludzi wokół? Wiecie jakie jest podejście ludzi do tego tematu i z jaką łatką na swoim ciele przyjdzie Wam żyć, gdy się na niego zdecydujecie? A wiecie może jakie obawy przed wykonaniem tatuażu wręcz powinniśmy mieć, dzięki czemu unikniemy bolesnych wpadek? Pokażę także z niekrytą chęcią piękne tatuaże, który powinny zdobić wyłącznie kobiecie ciała. Takie sprawy i wiele innych przyjdzie mi opisywać, a Wam czytać, mam nadzieję z przyjemnością 😉

Cole Mohr to gość, który słowo "tatuaż" potraktował jak trzeba - skrajnie indywidualnie. Dla nas ozdoby jego ciała mogą być bazgrołami i brudnopisem. Ale jestem pewien widząc aż takie zamiłowanie do jednego "stylu", że jest z tym skrajnie szczęśliwy. I O TO chodzi.

Cole Mohr to gość, który tatuaż potraktował jak trzeba – skrajnie indywidualnie. Dla nas ozdoby jego ciała mogą być bazgrołami i brudnopisem. Ale jestem pewien widząc aż takie zamiłowanie do jednego „stylu”, że jest z tymi ozdobami skrajnie szczęśliwy. I O TO chodzi.

Tak więc oczekujcie na pierwsze wpisy z tejże kategorii, a inspiracje i mam nadzieję również nowi wytatuowani zaczną spływać sytymi falami :)

Sailor Jerry i jego tradycyjny styl.

Sailor Jerry i jego tradycyjny styl.

Niki Norberg zna temat realizmu od podszewki...

Niki Norberg również zna temat realizmu od podszewki.

Plecy? Proszę bardzo!

Plecy? Proszę bardzo!

Dziewczyny obracają się zwykle wokół subtelności i delikatności.

Dziewczyny obracają się zwykle wokół subtelności i delikatności.

Tradycyjny, nieskomplikowany tatuaż.

Tradycyjny, nieskomplikowany tatuaż.

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Blog Moda Męska

Tatuaże, nowa kategoria – WPROWADZENIE
5 z 24 ocen

    ADD YOUR COMMENT