Telewizory Samsung 60 cali – ranking polecanych modeli

Jeszcze kilka lat temu standardem w salonie były telewizory 43-calowe, by ustąpić miejsca 49- i 50-calowym sprzętom. Obecnie coraz więcej osób szuka większych przekątnych, sięgając po 55- lub 65-calowe calowe modele. Właśnie tym ostatnim chcemy się dokładnie przyjrzeć. Czy jest zauważalna różnica między telewizorem 55- a 65-calowym? Zdecydowanie tak! Zwłaszcza, jeśli umieścimy go w dużym pomieszczeniu – nie tylko bryła nie ginie w większej przestrzeni, ale pozwala na lepsze dostrzeganie szczegółów także z większej odległości. Pora sprawdzić, jaki model 65- calowy będzie strzałem w dziesiątkę!

Wpis sponsorowany

Jak wybrać telewizor?

Na potrzeby tego artykułu założyliśmy, że przekątna będzie jednym z decydujących czynników. Jednak jeden telewizor o określonej przekątnej nie jest równy drugiemu – poszczególne modele mogą różnić się całym szeregiem parametrów. Jak więc wybrać najlepszą opcję? Dobrze uważnie przeanalizować specyfikację techniczną, porównując elementy, które mają dla nas znaczenie.

Szukając telewizora o przekątnej powyżej 60 cali, nie można pomijać kwestii ceny. Warto zastanowić się nad ustaleniem budżetu, w bo 65-calowy telewizor LED będzie cenowo odróżniać się od telewizora QLED lub OLED o tej samej wielkości. Ponieważ w przeglądzie chcemy uwzględnić telewizory QLED, przyjrzymy się uważnie ofercie marki Samsung, będącej jedną z najchętniej wybieranych marek RTV!

Co, oprócz przekątnej, warto wziąć pod uwagę, gdy analizujemy poszczególne modele?

Oto kluczowe elementy:

  • rodzaj matrycy – LED, QLED, OLED – różnią się nie tylko ceną, ale przede wszystkim – jakością prezentowanego obrazu;
  • system smart TV – w Samsungu jest to świetnie oceniany pod względem funkcjonalności Tizen;
  • technologie optymalizacji obrazu i dźwięku – dobrze porównać je w poszczególnych modelach;
  • tryby i dodatkowe funkcje;
  • rozdzielczość – standardem jest 4K Ultra HD;
  • złącza i ich rozmieszczenie – łatwiej podłączać dodatkowe sprzęty;
  • design – Samsung oferuje ciekawe rozwiązania w tym zakresie.
Przeczytaj koniecznie ->  Sukienka na prezent dla kobiety? Sprawdź, co wybrać

Wyposażeni w wiedzę o tym, jak czytać specyfikację techniczną, możemy przejść do polecenia najciekawszych modeli.

Najlepsze telewizory Samsung powyżej 60

Jaki telewizor wybrać? W ofercie Samsung dominują telewizory 55- i 65-calowe. Dlatego w zestawieniu modeli skupiliśmy się na tych drugich – przekraczają bowiem wymiary sprzętu 60-calowego. Większość z nich kupimy również w wersji 55-calowej, jeśli z powodów budżetowych lub przestrzennych zależy nam jednak na mniejszych rozmiarze sprzętu.

Oto polecane urządzenia:

  • SAMSUNG QE65S95BAT – 65-calowy OLED to telewizor dla wymagających, który zbiera doskonałe recenzje użytkowników. Zyskał również uznanie ekspertów i szereg poleceń wśród recenzentów branżowych. Wyjątkowa technologia QD OLED zapewnia doskonałą, nasyconą czerń, czystą biel i całą paletę żywych, nasyconych kolorów. Są jaśniejsze i bardziej realistyczne, lepiej uwypuklają szczegóły obrazu. Dodajmy do tego neuronowy procesor AI Quantum 4K, który dba o wyjątkową jakość obrazu oraz skalowanie materiałów do jakości 4K. Dokładnie analizuje on prezentowane na ekranie sceny, precyzyjnie dostosowując poziom jasności, by jak najlepiej wydobyć wszystkie detale. Warte uwagi są technologie Wzmocnienie Głębi Obrazu oraz Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+. Telewizor jest kompatybilny z ekosystemem Samsung SmartThings, ułatwiającym zarządzanie sprzętami domowymi.
  • The Frame SAMSUNG QE65LS03BAU – telewizor QLED, który sam w sobie jest dziełem sztuki. Oprócz doskonałej jakości obrazu i mocnych, nasyconych kolorów, warto zwrócić uwagę na szereg innowacji związanych z tym niezwykłym modelem. Wymienne ramki, matowa powłoka i Tryb Sztuka sprawiają, że sprzęt może w salonie prezentować się jako obraz lub grafika, wyświetlając na ekranie jedno z tysięcy arcydzieł malarstwa. Za optymalizację obrazu odpowiada inteligentny procesor AI Quantum 4K. Oprócz wrażeń wizualnych, wyjątkowe są również te audio – mamy tutaj bowiem do czynienia z technologią Dźwięk Podążający za Obiektem.
  • SAMSUNG QE65Q80BAT – telewizor QLED, który dzięki Bezpośredniemu Strefowemu Podświetleniu zapewnia doskonałą czerń i nasycone, żywe kolory. Procesor AI Quantum 4K skaluje treści do rozdzielczości zbliżonej do 4K, by zapewnić jak najlepsze doznania wizualne. Warto podkreślić też innowacyjne technologie, takie jak Wzmocnienie Głębi Obrazu oraz Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+. Telewizor jest kompatybilny z ekosystemem SmartThings.
Przeczytaj koniecznie ->  Męskie prezenty bez okazji - CIEKAWE!

Telewizory Samsung w sklepie MediaMarkt zbierają pozytywne opinie użytkowników – niezależnie od rozdzielczości ekranu. Szukając modelu o większych rozmiarach, jest w czym wybierać – większość dopracowanych urządzeń 65-calowych jest dostępnych też w wersji 55-calowej.

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *