Torba męska – Tote Bag – Torba Shopper

Casualism – Blog Moda Męska – Torba męska – Torba shopper, Tote Bag

Dzisiaj postanowiłem poruszyć na Casualism jeden z ulubionych przeze mnie wzorów toreb męskich czyli znane za granicą jako Tote Bag czy Shopper Bag, torba męska z prawdziwego zdarzenia biorąc pod uwagę przesłanie Casualism. Postanowiłem także by nie zanudzać Was opisem wszelkich toreb męskich dostępnych na rynku, a opisywać każdą z nich z osobna dając 100% wiedzy na ich tematy w jednym wpisie. Mam nadzieję, że ta forma Wam absolutnie przypasuje, bo ogromnym plusem tego będzie częste pojawianie się moich, autorskich wpisów w ramach których będę poruszał sto procent kwestii wynikającej z tematu. Dzisiaj więc gadamy o tej przepięknej torbie.

ralphlauren.com

ralphlauren.com

Tote Bag – co to jest?

Jest to torba zwykle wykonana z płótna, a cechują ją stosunkowo spore wymiary. Przeważnie niezapinana, o otwartej bryle. Posiada po jednym uchwycie na każdej ze stron. Najczęściej bryłą jest prostokąt z szerszym bokiem w pionie, torba ta jest więc zazwyczaj „wyższa niż szersza”. Słowo „tote”, bądź „tate” oznaczające z ang. „carry” – czyli nosić, powstało już w XII wieku, ale powiązane z torbą nastało w latach 1900. Boom na torby tego typu przypadł na lata 1944, kiedy to firma L.L. Bean wypuściła na rynek protoplastę wszelkich Totesów teraz – model Boat Bag widoczny poniżej, od 1950 roku z kolei torby te weszły do kultury masowej i pozostały w niej aż po dziś dzień. Co ważne – jest to model unisex, a ja poniżej pokażę Wam jak naszym obserwatorom dać do zrozumienia, że my mamy męski rodzaj torby.

Torba L.L. Bean Boat Bag (www.muffyaldrich.com)

Torba L.L. Bean Boat Bag (www.muffyaldrich.com)

Tote Bag w naszych czasach

Teraz Tote Bag to torba, która urosła do rangi absolutnego mainstream’u w przypadku środowisk obracających się choć minimalnie wokół mody i własnego stylu. Widzimy ich dziesiątki na wybiegach. Dziesiątki na ulicach. Wszystkie są różne – i widzimy te wykonane ze skóry jak i inne – wykonane z bardzo cienkiego płótna bawełnianego. Ich budową, użytym materiałem czy kolorem użytkować je możemy niezależnie od pór roku czy środowiska.

Rozbieżność stylów prezentowanych przez designerów spowodowała, iż w ramach tych toreb powstał wyścig bez mety – dzięki temu na rynku model znajdzie dla siebie zarówno ten poszukujący ciszy, jak i ten poszukujący rozwiązań ostrzejszych.

mrporter.com

mrporter.com

Do czego nosić?

Powiem Wam prosto – do wszystkiego. Kwestią, która wyróżnia użycie jednej torby zamiast drugiej nie jest jej budowa, a użyty materiał. Z tego względu:

Skóra wypolerowana na wysoki połysk pięknie będzie komponować się z mniej formalnym garniturem. Gdy producent do jej wyprodukowania z kolei użył czarny kolor – jej zastosowanie spokojnie pozostanie zauważone jako rewelacyjne nawet przy bardzo formalnym zestawie

farfetch.com

farfetch.com

mrporter.com

mrporter.com

Skóra zamszowa oraz spatynowana licówka będzie wyglądać rewelacyjnie przy zestawach typu smart-casual choć zalezie od kolorystyki i zastosowanych dodatków zamsz i „zużyte” lico można podporządkować zarówno pod casual, jak i zestawy pół formalne/koordynowane. Niestety nie znalazłem zamszu w sklepach on-line, ale niżej pokażę ciemne torby w stylizacji koordynowanej oraz smart

farfetch.com

farfetch.com

ralphlauren.com

ralphlauren.com

Płótno gładkie będzie świetnie uzupełniać styl casual, szczególnie gdy płotno jest grube, mięsiste i swoim wyrazem daje otoczeniu znać, że jest „tough”

farfetch.com

farfetch.com

ralphlauren.com

ralphlauren.com

ralphlauren.com

ralphlauren.com

Zadrukowane płótno bądź nawet inne, wręcz techniczne materiały czyli rzucające się w oczy Totesy z kolei dopełnią styl uliczny, jak streetwear i wszelkie jego odmiany

farfetch.com

farfetch.com

ralphlauren.com

ralphlauren.com

A sezonowość?

Analogicznie do powyższego punktu cecha sezonowości jest bardzo otwarta i zależy praktycznie wyłącznie od użytych w procesie produkcji materiałów. Dam tylko jedną radę – stosujcie tę torbę nie jako dodatek do Waszego stroju – a jego część, niczym spodnie czy koszula. Unikniecie wtedy niedopasowania torby z aurą, jak użycia torby z grubego, ciemnego płótna do stylizacji z krótkimi spodenkami, bądź jasnej torby z cienkiej bawełny – do oblepionego śniegiem płaszcza.

mrporter.com

mrporter.com

Unisex?!

Tak, te torby to unisex i chcąc nie chcąc facet z torbą – może wywoływać krzywdzące dla nas skojarzenia ze stron zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Torby inne niż „jamnik” z logiem producenta a wewnątrz klapki na basen i ciuchy na trening, czy „lekarka” – to „pedalizm” niegodny mężczyzny. Wszelkie nasze dywagacje – że materiał użyty do jej produkcji powinien być gruby, twardy. Że rączki powinny być takie – a nie takie – to i tak droga wyboista, bo uwierzcie mi ale ludzie wokół nie zastanawiają się nad detalami tylko mózg wypluwając myśl o „gejozie” torby – przyćmiewa wszelkie jej detale świadczące o absolutnie złym stanowisku tej osoby.

Kieruję więc w Waszą stronę rady oczywiste – unikajcie kolorów ostrych, mam tu na myśli zarówno ostre czerwienie – jak i neonową biel. Te kolory zostawmy kobietom. Unikajcie wszelkich sprzączek czy logotypów z błyszczących metali w kolorach wszelakich. Męska torba – to ta nieco znoszona i zużyta, nieco spatynowana przez czas. Z tego względu torba „nowa” w pełnym znaczeniu tego słowa generuje nieciekawe odczucia i może posłużyć jako zapalnik ostracyzmu. Patrzmy przy wyborze torby szczególnie dogłębnie na wszelkie detale bo zły wybór może się mścić.

farfetch.com

farfetch.com

Mam nadzieję, że chociaż kilkoro z Was dzięki temu wpisowi zauważy kolejny rodzaj torby wart rozważeniu zakupu. Życzę Wam tego.

Zobacz także:

Torba Tote Bag z H&M’u w mojej stylizacji.

Warto kupić – Torby Tote Bag

Torba Tote Bag z He by Mango przerobiona przeze mnie (Facebook)

 

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Torba męska – Tote Bag – Torba Shopper
5 z 2 ocen

    ADD YOUR COMMENT