Trampki do spodni w kant – Poradnik

Casualism Blog Moda Męska – Trampki do spodni w kant

Wszyscy wiemy, że co roku całe rzesze młodych mężczyzn muszą wbić swoje ciała w garnitur. Czy to garnitur na studniówkę, czy na okazyjne spotkania, czy też na rozpoczęcia i inauguracje. Większość z nich na samą myśl o ubraniu garnituru poczuje odrazę i niechęć, od czego krótka droga do stałego urazu względem tej części garderoby. Duża ilość chłopaków rozejrzy się więc za czymś, co „spersonalizuje” ich wygląd i nie będzie powodowało ich zatopienia w tłumie. Ostatni rok to wysyp stylizacji garniturów, czy też spodni eleganckich z butami sportowymi. Oczywiście tego trendu pokonać się nie da jakimkolwiek siłami, warto więc wejść w nurt i dać się mu ponieść. Zdecydowałem więc, że stworzę poradnik na ten temat, bo jeśli już chcecie się Panowie „upersonalizować” swoją elegancką skądinąd stylizację, to zróbcie to z głową!

gq.com, lesfreresjoachim.com

gq.com, lesfreresjoachim.com

Po co nosić trampki do garnituru?

Każdy z nas ma pewien poziom akceptacji negatywnych aspektów w naszym życiu. Akceptujemy niejednokrotnie słabe oceny, akceptujemy rozstanie z dziewczyną, czy też akceptujemy niski wzrost bądź też dużą, chorobliwą otyłość. Jednak często ubiór stanowi najwyższy poziom niechęci dla młodych mężczyzn, o ironio. Ubiór bardzo łatwo zmienić przez przebranie się, za jego brak nikt nas w Wiśle nie utopi. Innymi słowy – garnitur jest rzeczą zbyt „błahą” żeby zwracać na niego uwagę, a by poprawić swój byt wystarczy założyć coś innego. Założenie garnituru to niejako przymus na równi z podejściem do tablicy i próbą rozwiązania zadania, które powoduje w nas chęć rzucenia wszystkim o ścianę i wyjścia z sali. Gdyby nauczyciel powiedział wtedy słowa „rzuć wszystkim o ścianę, to zapomnimy o sprawie„, to wszyscy, dosłownie wszyscy nie potrafiący rozwiązać tego zadania zapewne by prośbę nauczyciela spełnili. Idealna analogia do garnituru.

Pinterest.com. Tumblr.com

Pinterest.com. Tumblr.com

Gdy zaś garnitur staje się realnym przymusem i jest wprost wymagany, a jego brak równa się z wyśmianiem czy wręcz nieprzychylną oceną nas jako uczniów – to w grę zaczynają wchodzić inne odczucia. Stajemy się niewolnikami garnituru i poszukujemy możliwości na uzyskanie przyjemności z jego użytkowania. Najczęściej widzimy więc rozpięte guziki pod szyją w koszuli mimo założonego krawatu. Widzimy śledzie zawiązane wokół szyi, które dają namiastkę „młodzieżowego” sznytu, a na stopach…New Balance lub Converse. Pogadajmy o tym trendzie, bo na pewno o nim nie zapomnimy!

Przeczytaj koniecznie ->  Mocny kolor jako akcent. Poradnik i kolaże.

Trampki do garnituru lub spodni w kant

Będzie krótko, ale treściwie. Trampki są butami skrajnie, ale to skrajnie różnymi od butów garniturowych i stoją w absolutnej opozycji względem formalności. Garnitury są w pełni eleganckie i są na skali (aktualnej skali) formalności praktycznie najwyżej. Trampki odwrotnie – to rzecz w typie skrajnego casualu. Jak to połączyć?

Kanye West w sesji na swoją płytę. Prócz zbyt długich i nieco zbyt szerokich spodni całość wygląda fajnie! Tumlr.com - tutaj również jest dobrze.

#1 Kanye West w sesji na swoją płytę. Prócz zbyt długich i nieco zbyt szerokich spodni całość wygląda fajnie! #2 Tumlr.com – tutaj również jest dobrze.

Garnitur musi być bardzo mocno dopasowany do naszej sylwetki, ot typowy i na czasie slim fit z przykrótką marynarką jak na standardy ponadczasowej elegancji. Trampki wyglądają paskudnie gdy połączone są z szerokimi fasonami garniturów, musimy tego uniknąć. Musimy także baczną uwagę zwrócić na długość nogawek, które w przypadku łączenia spodni w kant z trampkami powinny być krótsze niż zazwyczaj. Materiał garnituru musi być absolutnie matowy, bez jakiegokolwiek najmniejszego, choćby bardzo subtelnego i mimo wszystko pięknego połysku wywołanego przez dodatek jedwabiu. Nie może być to materiał z jasnym prążkiem (chyba, że bardzo delikatnym), bo takowy odczuwany jest przez otoczenie bardzo elegancko i nie będzie spisywał się dobrze przy zestawieniu z trampkami bądź butami sportowymi, za to krata – wprost przeciwnie. Krata jest wzorem skrajnie swobodnym i będzie dobrze komponowała się ze sportowymi butami. A kolor garnituru? Zdecydowanie odrzucamy na samym wstępie czernie i bardzo głębokie granaty. Mimo, iż bardzo ciemny granat (navy) jest kolorem pięknym, to tworzy zbyt dużą aurę elegancji, czego przy sportowych butach chcemy uniknąć. Idźmy w jaśniejsze granaty, ale nie przesadzajmy z ich intensywnością.

Spodnie w kant i trampki – Jakie buty?

Ta sprawa jest już zdecydowanie najcięższa do rozgryzienia bo wybór butów na rynku jest przeogromny i ciężko ogarnąć więcej niż kilka modeli lub typowych na świecie fasonów. Weźmy więc pod uwagę wyłącznie ogólniki, które możemy dopasować pod każdy model obuwia.

Przeczytaj koniecznie ->  Puchowy bezrękawnik, kamizelka puchowa - PORADNIK

Zacznijmy od materiału obuwia. Nie może to być materiał w typie ortalionowym jak w rzeczonych New Balance. Niestety, buty te musimy odrzucić gdyż nie komponują się ze spodniami w kant lub tym bardziej z garniturem. Wiem też jednocześnie, że wielu z Was czekało na „dopuszczenie” do ich użytkowania przeze mnie, ale mimo wszystko nie jestem w stanie tolerować takiego gwałcenia zasad estetyki. Te buty po prostu nie pasują. Jak garnitur do Kamaza. Nie i już. Świetnie z garniturem i spodniami w kant komponują się buty z gładkiej skóry, która jest na swój sposób materiałem eleganckim i podnoszącym formalność obuwia. Użycie butów z materiału (canvas) jest trudniejsze, bo buty takowe są zdecydowanie bardziej casualowe i pasują jedynie do skrajnie letnich stylizacji gdzie ich użycie nie będzie wyglądało na „hard-try„.

Kolor butów to sprawa, która również jest bardzo ważna i wymaga sporego zainteresowania. Otóż najbardziej dopuszczalnymi kolorami są oczywiście biel oraz brąz. Czerń jest kolorem zbyt eleganckim jak na obuwie w tak totalnie swobodnej formie, możemy więc go spokojnie uniknąć dając pole bieli czy granatowi.

Forma butów musi, ale to absolutnie musi być jak najprostsza, bez dosłownie jakichkolwiek zbędnych udziwnień i bez znamion znaku towarowego, bądź z jak najmniejszym i w stosunkowo niewidocznym miejscu. Podeszwa nie ma prawa być cienka jak w butach do halówki, powinna być po prostu średniej grubości. Buty powinny być pozbawione zamków i kontrastowych elementów.

gq.com - osobiście nienawidzę tego połączenia.

gq.com – osobiście nienawidzę tego połączenia.

Połączenie tych spraw skutkuje praktycznie zawsze świetnym zestawem, który warto stworzyć we własnym zakresie. Warto się pobawić, warto stworzyć sobie w głowie pewne wizualizacje, które pomogą w ocenie tego procederu jako sensowny, bądź skrajnie bezsensowny. Ja osobiście jako właściciel Casualism dobrze oceniam noszenie białych bądź brązowych butów ze skóry do wąskich nogawek spodni w kant ze swobodnego materiału. Często takie zestawienie wygląda lepiej niż gdyby założyć do niego analogicznie buty eleganckie. Jakie jest Wasze zdanie?

Przeczytaj koniecznie ->  Co lubię? #1 Distressed/destroyed

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *