Męski trencz trencze - PORADNIK - Casualism Blog Moda Męska Męski trencz trencze - PORADNIK - Casualism Blog Moda Męska

Trencz, jak nosić trencze? Męski trencz

Casualism Blog o Męskiej Modzie – Trencz, jak nosić trencze? Męski trencz

Po ostatnim wpisie łatwo było Wam domyślić sie co na Casualism będzie kolejne. Wasze przypuszczenia okazały się słuszne – i dzisiaj na Casualism ląduje wyczekiwany wpis o trenczach. Wiecie co to trencz? Wiecie jak nosić trencze? Zdecydowanie męski trencz to na ten czas jedna z wielu części garderoby zapomniana i zrzucona na odległy plan. Ale czy słusznie? Tego dowiemy się dzisiaj!

Beżowe męskie płaszcze, męskie trencze beżowe. Beżowy męski trencz, trencz męski.

Burberry – typowe i jakże legendarne trencze.

Trencz, historycznie rzecz biorąc, oczywiście wywodzi się z pól bitewnych. Kierownictwo brytyjskiej armii wystosowało zlecenie produkcji lekkiego płaszcza służącego wojakom podczas, gdy zimowe płaszcze głównie wełniane stały się nazbyt ciepłe i zdecydowanie zbyt niewygodne dla wymagających na polu bitwy mężczyzn. Rękawice podjął Thomas Burberry produkując protoplastę znanych nam w tych czasach trenczy i – co piękne – płaszcz ten od czasu jego wprowadzenia zmienił się bardzo niewiele, a i to wyłącznie w detalach lub postępującej modzie na skracanie okryć wierzchnich. Oczywiście wprost z wojny trencze przeszły do mody masowej.

Otrzymaliśmy więc cienki, wygodny, aczkolwiek bardzo szeroki i jak dla mnie katastrofalnie prezentujący się wór, w którym popylali eleganccy aktorzy wielkiego kina ubiegłego wieku. Osobiście uważam, że ich prezencja to bolesna przygoda ogromnych i bezkształtnych ciuchów, która na szczęście odeszła w zapomnienie. Ukształtowana współcześnie moda na dobrze dopasowane ubrania jest mi zdecydowanie bliższa i na przykładzie trenczy dziękuję losowi, że żyję w czasach aktualnych.

Ładny męski trencz – jaki trencz kupić? Jaki kolor trencza wybrać?

Zdecydowanie to pytanie zadajmy sobie jako pierwsze, a jednym z  najważniejszych czynników determinujących nasz wybór to kolor trencza. Trencz to cudowny twór, ale łatwo go zepsuć źle dopasowaną kolorystyką do reszty naszego stroju. Optuję za wyborem spośród dwóch barw, które to będą zawsze prezentować się dobrze jeśli je dobrze zestawimy. Wszelkie dodatkowe kolory spotykane w naszych czasach jak szarości czy błękity zostawmy na później, gdy nasycimy garderobę uniwersalnością. Najlepszym wyborem będzie beż, który daje świetny i przyjemny dla oka kontrast między dołem, który zazwyczaj nosimy ciemny, a górą – którą będzie beżowy trencz. Połączenie jasnej góry z ciemnym dołem dzielnie się broni i ciężko popełnić wyraźną gafę. Drugim i równie ciekawym kolorem będzie granat, który ze względu na zdecydowanie niższą uniwersalność nie będzie wyborem pierwszej wody. Także i w tym wypadku musimy zadbać o wyrazisty kontrast miedzy górą, a dołem – co siłą rzeczy ciężko osiągnąć mając na barkach ciemny trencz. Niemniej można go dobrze zestawić z bardzo często spotykanymi spodniami koloru szarego w większości odcieni.

Materiał z kolei to ciekawostka na skalę „światową”. Otóż wbrew pozorom bardzo często, choć nie zawsze, dodatki poliestru wnoszą efekty pozytywne i zdecydowanie warto przychylnym wzorkiem spojrzeć na trencze z dodatkiem tego niezbyt szlachetnego materiału. Dodatek ten doda nieco lekkiego połysku, płaszcz będzie mniej podatny na gniecenie, a jego faktura nie będzie surowa i nieprzyjemna dla oka i dotyku. Oczywiście wszystko rozbija się o jakość bawełny użytej w przedmiocie wykonanym w 100% właśnie z niej, przykładowo modele powyższe wyglądają nie wyglądają na nadmiernie gniotliwe, a jednak są w pełni naturalne.

Trencz męski – Dopasowanie męskiego trencza – fit!

To drugi punkt, który musimy koniecznie wziąć pod uwagę i absolutnie tego faktu nie można pominąć. Otóż trencz to ubiór, który musi być idealnie, ale to naprawdę idealnie dopasowany. Ciężko znaleźć inną część garderoby, którą tak łatwo można zepsuć naszą prezencję i w mgnieniu oka ze świetnie wyglądającego mężczyzny stać się podstarzałym porucznikiem Colombo. Jednakże dobre dopasowanie nie równa się dużej wąskości trencza, bo jego forma połączona z przewiązką w pasie może przybrać damski efekt na sylwetce. Trencz to rzecz, której musimy poświęcić dużo uwagi względem dopasowania do sylwetki i osiągnąć idealną linię między przerysowaniem w obie strony. Zwracamy baczną uwagę na idealną długość rękawów. Zbyt długie tworzą efekt wymoczka i paralityka.

Trencz, jak nosić trencze? Męski trencz. Beżowy trencz męski. Granatowe męskie płaszcze. Męski trencz granatowy.

Ssense.com/Ssense.com – Oba zestawienia prezentują świetne dopasowanie trencza, aczkolwiek ten z lewej nie jest niestety wystarczająco długi.

Długość stale zmniejsza się wraz z upływem lat i ten trend jest chyba najbardziej zauważalny właśnie na przykładzie tego okrycia wierzchniego. Ciężko tu o konkretną radę bo mamy różne wzory i różne budowy, ale zdecydowanie warto kupić taki, który będzie nieco dłuższy i nie będzie udawał lekko przydługiej kurtki. Taki, żeby każdy oglądający nas kolega stwierdził, że mamy na sobie płaszcz, a nie kurtkę.

Oczywiście Colombo nie nosił trencza a prochowiec, ale efekt jaki osiągnął może być niestety podobny.

Oczywiście Colombo nie nosił trencza a prochowiec, ale efekt jaki osiągnął może być niestety podobny.

Jak nosić trencz męski w stylu eleganckim? Elegancki trencz!

Wbrew wszelkim pozorom bardzo łatwo dopasować trencz, gdy poruszamy się w otoczce elegancji. Gdy za oknem dzień, a z chmur sączy się mżawka zdecydowanie warto ukłonić się w stronę beżowego koloru. Jego zespolenie z granatem czy szarością garnituru jest absolutnie zjawiskowe i ciężko popełnić gafę w tej materii inną niż brak dopasowania. Innymi słowy – będąc eleganckim mężczyzną w naszej szafie zapewne większość obraca się wokół szarości i granatów, być może czerni – więc siłą rzeczy dopasowanie tych kolorów do beżowego trencza będzie „w punkt”.

Trencz, jak nosić trencze? Męski trencz. Beżowy trencz męski. Eleganckie trencze męskie. Jaki płaszcz na wiosnę

MrPorter.com/MrPorter.com

Gdy zaś za oknem zapada zmrok – być może ciekawie będzie stworzyć jeszcze bardziej elegancki zestaw o ciemnych kolorach, który idealnie prezentuje się przy sztucznym oświetleniu. Ciemnogranatowy lub czarny trencz będzie czymś bardzo ciekawym, gdy zestawimy go z ciemnoszarym lub nawet czarnym garniturem dostępnym dla nas po zajściu naturalnego oświetlenia.

Jak nosić męski trencz w stylu casualowym? Swobodny, casualowy trencz!

Wielu młodych chłopaków z pogardą patrzy na trencz doszukując się w nim ogromnej elegancji i niedopasowania względem ich garderoby i dostępnych tam rzeczy. Nic bardziej mylnego, otóż trencz to rzecz niebywale uniwersalna i pięknie będzie również wyglądać, gdy zestawimy ją bardziej swobodnie. Świetnie sprawdzi się w zestawieniu z granatowymi lub czarnymi jeansami, nawet z dziurami na kolanach. Stworzy zjawiskowy efekt z szarą bluzą czy też z ciekawym swetrem, a gdy dodatkowo na czoło założymy czapkę – będzie to zestaw ciekawszy niż mogłoby nam się kiedykolwiek przyśnić. Pamiętajmy tylko o idealnym dopasowaniu trencza i pozostałych składowych do ciała. To punkt, który zadecyduje o powodzeniu lub niepowodzeniu naszej próby.

Trencz, jak nosić trencze? Męski trencz. Beżowy trencz męski.

MrPorter/MrPorter – Zobaczcie jak świetnie zestawione kolory tworzą przyjemne dla oka zestawienie.

Co myślicie po tym wpisie o trenczach? Męski trencz to na pewno rzecz niedoceniana, ale jednocześnie przepiękna i wdzięczna. Poczekam na swój model dzielnie jeszcze jakiś czas, ale wiem, że będę z niego na pewno zadowolony. Złe konotacje tej części garderoby to wina wyłącznie naszych uprzedzeń, ale na szczęście świat powoli z tych konotacji cichaczem się wycofuje dopuszczając do nowych kolekcji coraz więcej płaszczy tego typu. Zdecydowanie warto spojrzeć na nie przychylnym okiem!

TRENCZ / BLUZA / SPODNIE / BUTY / TORBA

Fajne rzeczy! – Bluza – LEVI’S, Płaszcz – SELECTED, Spodnie – LEVIS, Buty – CLARKS, Torba – CAMEL ACTIVE

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Blog o Męskiej Modzie

Trencz, jak nosić trencze? Męski trencz
4.83 z 24 ocen

    ADD YOUR COMMENT