Warto zobaczyć – Tretorn Nylite ALBUM

Casualism – Blog Moda Męska – Tretorn Nylite

Tretorn Nylite…kto z Was je zna? Wąskiej grupki zapaleńców odzieżowych ze mną na czele doliczać do tej puli nie powinniśmy. W efekcie osiagniemy bardzo niewiele osób, które tę markę kojarzą z ich flagowego produktu – znanych na całym świecie kaloszy. Dzisiaj skupmy się na bardzo alternatywnej wersji nieco oklepanych już przez społeczeństwo Vansów, czy Conversów. A alternatywa jest bardzo ciekawa.

tretorn.com

tretorn.com

Jak widzimy bryła jest dość prosta (w końcu Szwecja) i jej dwoma odstępstwami od skrajnie czystej reguły jest „V” na boku, które w zależności od wersji jest kolorowe bądź czyste, oraz ciekawe przeszycie na nosku.  But jest ewidentnie bardzo lekki i po zdjęciach wyrokuję piękne starzenie się co kilka ze zdjęć umieszczonych w albumie skutecznie potwierdza. Powstały w roku 1964 jako luksusowe obuwie dla tenisisty i takie też z początku było zamierzenie firmy Tretorn. W latach 1970-tych firma Tretorn stała się oficjalnym sponsorem Szwedzkiego teninsty – Bjorn Borg’a. Borg używał w zgodzie z kontraktem butów Nylite na kortach Stanów Zjednoczonych, a buty firmy Diadora na kortach Europejskich. Ogromny boom na Nylite przypadł na lata 1980-te wraz z wydaniem książki „The Official Preppy Handbook”. Od tego czasu but („niestety”) nie zyskał nadzwyczajnej popularności co nie jest wadą – bo chcący się wyróżnić pięknym wzornictwem ludzie – mają wybór jeden z ciekawszych.

Oto link do sklepu internetowego firmy Tretorn ($65)

e4nGpnt

Tretorn Nylites

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Warto zobaczyć – Tretorn Nylite ALBUM
3.5 z 2 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

3 Comments

 1. Pan Roman Reply

  Sorry ale stanowcze nie. Beznadziejnie układają sie czubki podczas chodzenia, widać to prawie na każdym zdjęciu. Prawdopodobnie przez to dziwne szycie.

  1. Niepodam Reply

   Mam identyczne spostrzeżenie. O dziwo na niektórych zdjęciach buty wyglądają na bardziej sztywne i pozbawione tej wady.

   Z Tretornami gdzieś w internecie się spotkałem już, lecz nie miałem ich okazji zlustrować na żywo.

   1. The-Bigwig Post author Reply

    Ja również. Tretorny to dla mnie zupełnie nieznane pole. Może je kiedyś obejrzę na żywo, ale czy się zakocham? Kto wie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *