Jak ma się ubrać niski mężczyzna - Casualism Moda Męska Jak ma się ubrać niski mężczyzna - Casualism Moda Męska

Ubrania na niski wzrost – jak ma się ubrać niski mężczyzna?

Casualism Blog Moda Męska – Ubrania na niski wzrost, jak ma się ubrać niski mężczyzna?

Jak zapewne każdy z nas wie – ocena fizycznych cech przez ludzi nas obserwujących to forma oceny podświadomej. Nie jesteśmy ludźmi, którzy (z pewnymi wyjątkami) lubują się w ocenianiu i obgadywaniu, ale nie powstrzymuje nas to przed szufladkowaniem względem wyglądu zewnętrznego. Oczywiście, nie jest to działanie złe o czym wspominałem przy okazji WPISU wprowadzającego zagadnienie sylwetek męskich, a działanie mające eliminować z puli genowej ogniwa najsłabsze. Dzisiaj zajmiemy się jednym z poważniejszych problemów sylwetki męskiej. Takim, który niestety jest problemem niezmiennym, nie dającym się pokonać w sposób fizycznego dodania wzrostu. Czy są ubrania na niski wzrost? A jak ma się ubrać niski mężczyzna czy chłopak? Zacznijmy od początku.

gq.com - Krótka kurtka i mocno dopasowane spodnie sprawiają wrażenie, że model ma lepszą budowę i więcej "iluzorycznych" centymetrów wzrostu

gq.com – Krótka kurtka i mocno dopasowane spodnie sprawiają wrażenie, że model jest nieco wyższy.

Wzrost to cecha naszej fizyczności związana bardzo mocno z naszymi genami i jest czymś, co kształtuje się absolutnie niezależnie od nas. To geny, które przekazane zostały nam przez naszych rodziców i innych przodków decydują w głównej mierze o naszym wzroście. Oczywiście spośród wpływających na wzrost czynników znajdą się także inne, takie jak środowisko, w którym wychowywał się dany osobnik, czy też dieta, jaką serwowali rodzice. Dobra dieta wysokobiałkowa z dużą ilością naturalnie występujących w pożywieniu witamin czy minerałów jak wapń może przyczynić się do zwiększenia wzrostu poprzez rozrost kości, ale marne z tego pocieszenie bo jest jednocześnie sprawa niezależna od nas, a od wychowujących, na których w młodzieńczym wieku nie mieliśmy wpływu, nie myśleliśmy o jedzeniu w kontekście naszej przyszłości i wzrostu. Wzrost to coś, co zarówno może życie lekko zniszczyć powodując depresje u jednych, by u innych spowodować świetne uczucie wyższości.

 

Przyjmijmy, że idealny wzrost dla mężczyzny nie istnieje, choć przyznać trzeba, że wśród anonsów towarzyskich często z obu stron pojawia się sformułowanie „wysoki” co daje nieco poglądu na sprawę wzrostu idealnego, który według mnie kształtuje się wokoło 187 cm.  Od około 175 cm mamy wzrost średni, który ani się nie wyróżnia negatywnie, ani bynajmniej nie wyróżnia się pozytywnie, będąc ot tak – neutralnym wzrostem.

Za to poniżej tego pułapu, tj. poniżej 175 cm mamy do czynienia z mężczyzną niskim, stosunkowo niewysokim, oczywiście jak na nasze realia i moje doświadczenia życiowe. Jak z tym wzrostem walczyć? Zauważcie proszę w tym miejscu, że słowo „NISKI” ma bardzo nieładny, wręcz denerwujący dla niewysokiego mężczyzny wydźwięk, gdy słowo „WYSOKI” spowoduje uśmiech na twarzy większości mężczyzn, jak nie wszystkich.   Warto wiec zadbać o wzrost wszelkimi możliwymi sposobami.

 

1. Budowa ciała.

Zdecydowanie jednym z najważniejszych czynników oceny danej sylwetki jest budowa i symetria między wzrostem a masą ciała. Oczywiście nie ma w tej sytuacji jak podać złotego środka w kilogramach, gdyż każdy z nas ma zupełnie inną budowę, która przy tej samej wadze nie będzie identycznie wyglądać. Przyjmuję osobiście zasadę mówiącą, iż mężczyzna niski powinien zwracać dużą uwagę na swoje ciało, nie tylko treningami, ale i dietą, która pozwoli utrzymać sylwetkę szczupłą. Są to, jak się domyślacie, centymetry wpływające wyłącznie na percepcję naszej osoby i sylwetki z daleka – ćwiczenia nie dodadzą nam wzrostu w kwestii fizycznej. Spowodują za to, że gdy taka osoba stać będzie w pewnej odległości od nas to być może ocena osób neutralnych wyniesie +10 centymetrów, w porównaniu do naszej realnej wartości. Jest o co walczyć…

Christian Bale znany jest z niewiarygodnych transformacji ciała. To zdjęcie pokazuje jak ważna jest waga w stosunku do wzrostu

Christian Bale znany jest z niewiarygodnych transformacji ciała. To zdjęcie pokazuje jak ważna jest waga w stosunku do wzrostu. Bale z prawej prezentuje się…”wyżej”.

2. Ubiór.

Tutaj pole do popisu mamy wprost ogromne i ubiorem jesteśmy w stanie osiągnąć niesamowite wyniki dodania wizualnie paru cm czy likwidacji asymetryczności wagi względem wzrostu. Pole do popisu skoro jest duże to pamiętajmy, że działa w obie strony i niewłaściwie dobrane ubrania mają pełne prawo zniszczyć nasze starania o lepszą percepcję naszej sylwetki przez otoczenie. Oto moje rady:

– Ubrania mocno dopasowane

To kwestia bardzo ważna – im dopasowanie jest większe, a my szczuplejsi – tym wyglądamy na wyższego niż w rzeczywistości. Dopasowanie powinno być na styk i ocierać się o mocny slim, ale nie możemy dopuścić do wersji bardzo obcisłych ubrań, na niekoniecznie szczupłym mężczyźnie. Rozwiązanie takie przynosi mi do głowy myśli o kiełbasce na grillu, która dosłownie pęka w szwach. Zbyt obcisłe ubrania na sylwetce krępej i niskiej spowodują odczuwanie jej jako jeszcze bardziej krępej i niskiej – warto zadbać o złoty środek jak najbliższy dopasowania w wersji mocnego slim. Zauważcie, że sam się tak noszę – właśnie głównie po to, by osiągnąć ze wzrostu jak najwięcej.

RAZ - DWA - TRZY

RAZDWATRZY

fit

– Ubrania dobre na długość

To sprawa całkowicie pomijana przez zarówno producentów, jak i użytkowników ubrań dostępnych w sklepach, nie tylko sieciówkach, ale sklepach w ogóle. Przeważnie projektanci ubrania kroją na sylwetkę typową, czyli taką, która daje największy rynek zbytu. Kupujący ubrania nienawidzą rzeczy zbyt krótkich i odrzucają je na samym wstępie jako złe, niedopasowane, zbyt małe – a rzeczy zbyt długie – olewają/bo tak ma być/tak może być. Z tego względu by nie ograniczać wpływów producenci wolą tworzyć rzeczy dłuższe, na wyższy wzrost. Z moich obserwacji wynika, że wzrost na jaki tworzone są ubrania od rozmiaru S wzwyż – to około 185 cm w przypadku Zary. Jak widzicie wartość ta jest kuriozalna dla mężczyzn o wzroście przykładowo 15 cm niższym. Zbyt długimi ubraniami skutecznie skracamy naszą sylwetkę w bardzo, bardzo widoczny dla oka sposób. Zbyt długie koszule, zbyt długie spodnie, zakrywające dłonie rękawy marynarki – to sprawy, które nam ze wzrostu odejmą naprawdę grube centymetry.

gq.com

gq.com

Pamiętajmy więc o takich zasadach:

* Rękawy okryć wierzchnich nie mają najmniejszego prawa zjechać nam na dłoń. Mają pozostać powyżej nadgarstków, lub na nim. Zobaczcie jak przeróbka i mocne skrócenie rękawów poprawiło percepcję mojej sylwetki

* Koszule czy koszulki muszą mieć rękawy krótkie, nie takie które sięgają aż do łokcia szczęśliwie przy tym trzepocząc. Za to długość całkowita ma się kończyć w środku rozporka naszych spodni.

Koszula z krótkim – moja próba

* Spodnie niech mają jak najmniejszą harmonijkę u dołu nogawek, niech są więc dobrze dopasowane i tym samym niech odwdzięczą się bardzo symetrycznym i czystym wyglądem, który nie zaburzy sylwetki skracając ją.

00005f

gq.com

 

– Kolory

Mówi się, że warto by ubranie miało w sytuacji niskiego wzrostu jak najbardziej zbliżone kolorystycznie górne, oraz dolne warstwy. Jest to stwierdzenie prawdziwe, aczkolwiek nie namawiam do rygorystycznego stosowania się do niego, gdyż nie zawsze daje tak dobre efekty, przy tak dużym poświęceniu. Generalnie zasada mówi, by stworzyć wrażenie jak największego wzrostu poprzez brak zatrzymania wzroku oceniającego nas obserwatora na długości całego ciała. Nie używamy więc mocnych, rzucających się w oczy pasków do spodni, czy koszul z ozdobnymi guzikami – to skutecznie zatrzyma wzrok i spowoduje ocenę nieco odbiegającą od naszego realnego wzrostu, w niekoniecznie pozytywnym kierunku. Warto rozpatrzeć zagadnienie opisane przeze mnie – MINIMALIZM, które w tym wypadku sporo wyjaśni w kwestii kolorów i braku nachalnych wzorów.

SWETER - SPODNIE - SWETER

SWETER – SPODNIE

Kurtka ButySpodnie. Ten styl sprawdzi się przy nadwadze w idealny sposób

MrPorter.com

 

– Obuwie

Obuwiem możemy zmienić naprawdę wiele w kwestii naszego wzrostu – wręcz najwięcej. To nim możemy fizycznie dodać do wzrostu parę centymetrów w bardzo spokojny, nierzucający się w oczy chęcią zwiększenia wzrostu sposób.

* Najlepiej nosić buty niekontrastowe do spodni. Stworzy to iluzoryczny efekt przedłużonej linii nóg. W przypadku spodni krótkich warto by buty były kolorystycznie zbliżone mocno w stosunku do koloru skóry na widocznej części naszych nóg.

gq.com - czarne spodnie i czarne buty tworzą długą, czystą linię nóg

gq.com – czarne spodnie i czarne buty tworzą długą, czystą linię nóg

 

* Obcas w męskich butach jest nienachalny i nie tworzy komicznego efektu, nie zwraca na siebie uwagi. Warto zadbać by był możliwie jak najwyższy. Białe trampki można zastąpić przez ładne buty typu loafers, płaskie obuwie sportowe można zastąpić wersją o wysokiej podeszwie. Buty eleganckie płaskie, szeroko dostępne w sprzedaży detalicznej możemy wymienić na wersję z podeszwą grubą, oraz grubą zelówką. Do wnętrza butów można włożyć dodatkową wkładkę, co doda kolejny centymetr wzrostu- istnieją wkładki specjalnie przeznaczone do tego celu, warto o nie podpytać. Sami zauważcie, że obuwie dodaje wymierne korzyści, nie tylko wizualne jak w przypadkach poprzednich. Warto więc zadbać i w pełni świadomie decydować się na zakup butów, które spowodują lepsze samopoczucie w życiu społecznym.

ZI112A0BB-Q11@9

STEVE MADDEN  / GINO ROSSI  /  CLARKS . Buty z lewej strony przy niskiej podeszwie „przyciągną” noszącego do ziemi

 

 


 

To chyba wszystko. Warto byście na ten wpis będąc osobami nieobdarowanymi przez matkę naturę dużą ilością centymetrów poświęcili sporo swojego czasu i przenieśli choć część rad na swoje pole życia. Pamiętajcie, że nie ma jakiegokolwiek przymusu by cokolwiek zmieniać – jeśli więc mimo wzrostu czujecie się absolutnie usatysfakcjonowani to świetnie dla Was – akceptacja i czerpanie radości z pewnych niedoborów jest również formą szczęścia. Za to ci z Was, którzy źle się czują przy wyższych osobach – wracajcie czasami do tego wpisu i pamiętajcie o nim przy zakupach. Życzę szczęścia!

gq.com - Monochrom i ciemne buty skutkują postrzeganiem modela jako wyższego niż w rzeczywistości

gq.com – Monochrom i ciemne buty skutkują postrzeganiem modela jako wyższego niż w rzeczywistości

gq.com - Tutaj widzimy całość w kolorach czerni

gq.com – Tutaj widzimy całość w kolorach czerni

Przykłady można mnożyć…

 

 

The-Bigwig

Casualism – Blog o Modzie Męskiej

Poprzednie wpisy w tym temacie:

Część I – Wysoki wzrost

Część II – Nadwaga

Część III – Szczupła sylwetka

Ubrania na niski wzrost – jak ma się ubrać niski mężczyzna?
4.8 z 20 ocen

    ADD YOUR COMMENT