Vans Oldskool + Giacomo Design - Casualism Blog Moda Męska i Styl Vans Oldskool + Giacomo Design - Casualism Blog Moda Męska i Styl

Vans Oldskool + Giacomo Design + łysa głowa

Vans Oldskool + Giacomo Design – Casualism Blog Moda Męska

Tytuł może brzmieć nieco tajemniczo i tak też powinien, ale wiedzcie o tym, że już po tym wpisie te słowa staną się dla Was synonimem czegoś godnego zainteresowania :) Zapraszam na stylizację, gdzie razem z moją ogoloną na 3 mm głową pokazuję fajne podejście do czarno-białego outfitu, na który składają się Vans Oldskool oraz tytułowy zegarek Giacomo Design. Po szczegóły zapraszam do wpisu! No i aż do końca, bo tam wspominam słówko o moim nowym image 😉

Wpis przy współpracy z firmą footway.pl oraz giacomo-design.com

buty vans, vans oldskool, męskie vansy, vans męskie buty, trampki vans, trampki vans oldskool

buty vans, vans oldskool, męskie vansy, vans męskie buty, trampki vans, trampki vans oldskool buty vans, vans oldskool, męskie vansy, vans męskie buty, trampki vans, trampki vans oldskool

Na samej górze mam koszulkę od LEE, którą całkiem lubię. To totalny, wręcz niemożliwy basic, „zwykła” koszulka mająca na piersi kieszonkę z nadrukiem. Biały i zupełnie nieprzesadzony t-shirt, który – bez kieszonki –  moglibyśmy przyuważyć w każdym sklepie. I to jest – o ironio – jej niewątpliwy plus, który w naszych czasach coraz ciężej spotkać.

buty vans, vans oldskool, męskie vansy, vans męskie buty, trampki vans, trampki vans oldskool buty vans, vans oldskool, męskie vansy, vans męskie buty, trampki vans, trampki vans oldskool

Czarne jeansy, które staram się użytkować stosunkowo często to już w ogóle produkt maksymalnie podstawowy, ale rzucający się w oczy fajną jakością. To klasyka klasyki, więc całkiem dobrze dopasowane spodnie również z firmy Lee, które mimo wieku starzeją się bardzo godnie. Nie pamiętam już ich ceny sklepowej, ale wiem, że była wyższa niż każde moje poprzednie jeansy z mojej szafy. Koniec końców ich zakup okazał się całkiem opłacalny, a ja jestem z nich zadowolony całkowicie.

buty vans, vans oldskool, męskie vansy, vans męskie buty, trampki vans, trampki vans oldskool

A teraz sprawy ciekawsze i bardziej interesujące. Zacznijmy od zegarka, który dosłownie wydrążył mi dziurę w brzuchu, gdy tylko go zobaczyłem. Od firmy Giacomo Design otrzymałem możliwość wyboru zegarka, który miałbym pokazać w stylizacji. Zadanie wydaje się proste, a mi pozostaje jedynie sfinalizować działania. Jednak nauczony doświadczeniem zawsze klikam stronę niepewnie bo nigdy nie wiem czego się spodziewać. Czy czegoś tandetnego i rezygnacji? Czy może objawienia, które dosłownie zwali mnie z nóg? Okazało się, że firmie Giacomo Design blisko do drugiej grupy. W gąszczu bardzo fajnych modeli odnalazłem moje małe spełnienie na zegarek stylowy i mocno, ale to mocno mocno retro.  GIACOMO DESIGN Convesso.

zegarek giacomo design, giacomo design, zegarek męski zielony, zielona tarcza zegarka, zegarek retro, retro zegarek dla faceta, bransoletka mesh, vans oldskool, tatuaże, rękawy, tatuaż rękaw zegarek giacomo design, giacomo design, zegarek męski zielony, zielona tarcza zegarka, zegarek retro, retro zegarek dla faceta, bransoletka mesh, vans oldskool

Zielonej tarczy praktycznie nie spotkamy już na ulicy, zaś w sklepach są tylko resztki, które będą stać na półkach jeszcze parę lat. Póki jakiś „dziwak” ich nie kupi, taka prawda. Producenci widzą trend, w którym odwracamy się od zieleni na tarczach zegarków czy na samochodach. Jednak w tym zegarku moim zdaniem ten kolor wręcz się prosi o wzięcie.

Tarcza jest bardzo ładna. Zielony kolor jest idealnie wyważony i nie powoduje oczopląsu ani wyróżniania się na siłę, jest wręcz dość subtelny i przypomina szarą zieleń. Na zdjęciach jest troszkę przesycona. Koperta oraz bransoletka mesh to już połyskujący kolor srebrny.

zegarek giacomo design, giacomo design, zegarek męski zielony, zielona tarcza zegarka, zegarek retro, retro zegarek dla faceta, bransoletka mesh, vans oldskool

Bransoleta to kosmos, nie ma innego „paska” do zegarków, który byłby aż tak retro jak właśnie taka bransoletka „pleciona”. Wraz z kolorem oraz skrajnie minimalistyczną kopertę otrzymujemy zegarek, który mógłby nosić nasz dziadek. Jednak w absolutnie dobrym tego słowa znaczeniu. Jest stylowy, ale nie „dziadowaty”, jest retro, ale nie „rekonstrukcja”. Piękny, piękny zegarek. Na uwagę zasługuje też wygoda w noszeniu tego zegarka. Jest dość ciężki, ale ma fajnie rozłożoną wagę więc jego noszenie absolutnie nie męczy naszych nadgarstków.

buty vans, vans oldskool, męskie vansy, vans męskie buty, trampki vans, trampki vans oldskool

Zaś na stopach mam buty, które zasługują na uznanie bo Vans Oldskool to klasa i legenda. Vans to znana w szczególności u młodszej audiencji marka, którą plasuje się jako streetwearową. Jest w tym sporo racji bo Vans mi osobiście kojarzy się z młodością, skateboardingiem, troszkę „emo”, trochę streetwear. Mimo, iż w swoim życiu nie posiadałem ani jednej rzezczy tej marki to te buty wywołały we mnie tak ogromną chęć posiadania, że postanowiłem, że warto je mieć.

buty vans, vans oldskool, męskie vansy, vans męskie buty, trampki vans, trampki vans oldskool

I tu bach. Postanowiłem nie kupować ich aż do późnego lata kiedy (być może) spadną nieco z ceny, bo za te buty 300 zł to było dla mnie nieco za wiele biorąc pod uwagę fakt, że mam butów ze 20 par, w tym dobre kilka par samych trampek. Miałbym nieco przesyt. A tu co? Nagle znikąd z propozycją wyszła firma Footway ze Szwecji czyli gigantyczny sklep obuwniczy, w którego ofercie znalazłem te cudowne buty. Oczywiście nie mogłem wybrać inaczej. Sam sklep ma bardzo niskie ceny i osobiście z chęcią jeszcze kiedyś skorzystam z ich oferty. Poza tym co tu dużo mówić, ufam Szwedom w kwestii powierzenia im swoich pieniędzy. Totalnie minimalistyczna strona, brak wodotrsków, sam content. Rewelacja. Trzeba się tylko przyzwyczaić, ale warto.

Buty są wygodne, dobrze dopasowałem rozmiar (taki jak w Conversach) i generalnie niechętnie je ściągam ze stóp. Czekam tylko aż nieco się znoszą, żeby nie było efektu nowych, aż świecących bielą i kontrastem butów wprost ze sklepu. Mam nadzieję, że przez parę miesięcy uzyskam na nich efekt lekkiego noszenia. Nie zabrudzenia – znoszenia.

ZEGAREKGIACOMO DESIGN Convesso

BUTYVANS OLDSKOOL z FOOTWAY

T-shirtLEE

SpodnieLEE

łysa głowa, obcięcie na łyso, na 3 mm, krótkie włosy, krótkie ścięcie, bardzo krótkie włosy, ścięcie na krótko

Zaś jak widzicie nieco zmieniłem swój image 😉 Włosy autentycznie od lat irytowały mnie swoją obecnością, nie cierpiałem ich od samego początku. Z tego też powodu od praktycznie młodości, aż po dorosłość obcinałem się na zero. Przerwa nastąpiła na dobre 5 lat, kiedy to podjąłem próbę dania im szansy. Teraz jednak próba się zakończyła, a ja okazałem się ciągle podenerwowanym w tej kwestii gościem. Ciągłe uganianie się za nowymi kosmetykami, poszukiwanie jakichś fryzur, porównywanie się z ludźmi, którzy mają podobną fryzurę i – co dodatkowo irytujące – wtórność. Każdy człowiek dookoła posiada swoją fryzurę i czesanie się w dany sposób nie jest już wyróżnikiem tylko wtopieniem się w tłum. Dłuższe włosy są niewygodne, deszcz je całkowicie psuje, wiatr również nie daje im szansy na dobry wygląd, aż do końca dnia. Nie widzę zalet włosów dłuższych niż 3 mm. Zdecydowałem więc o zgoleniu włosów na owe 3 mm oraz brody na 5 mm. No i jestem przeszczęśliwy. Szczerze przeszczęśliwy, niezwykle zadowolony i kończę temat włosów w sowim życiu chyba raz na zawsze. Zostają takie przez najbliższe dłuuugie lata. Minusem dla ludzi, którzy mnie nie znają jest oczywiście moja aparycja bo do twarzy rozbójnika i tatuaży doszła mi też łysa głowa, no ale to problem ludzi, którzy oceniają mnie po okładce :)

Zrobię na ten temat wpis, oczekujcie go bo będzie za całkiem niedługo!

Co sądzicie?

buty vans, vans oldskool, męskie vansy, vans męskie buty, trampki vans, trampki vans oldskool

No cóż…:P

Adrian / The-Bigwig

Vans Oldskool + Giacomo Design – Moda Męska Blog Casualism

Vans Oldskool + Giacomo Design + łysa głowa
4.81 z 27 ocen

    ADD YOUR COMMENT