Vintage styl męski, męski styl retro casual - Casualism Blog Moda Męska Vintage styl męski, męski styl retro casual - Casualism Blog Moda Męska

Vintage styl męski – KOLAŻ

Vintage styl męski – KOLAŻ – Casualism Blog Moda Męska

Wiecie, po niedawno opublikowanym poradniku, że uwielbiam styl retro casual. To zdecydowanie jeden z nurtów, który pokochałem całym sobą. Pamiętam jak wpadałem w sidła różnych stylów, od streetwearu, przez przesadną elegancję, aż po monochromatyczność. Teraz jednak znalazłem wreszcie to, o czym marzyłem od dawna. To idealne połączenie najlepszych rzeczy z każdego stylu przez jaki udało mi się „przebrnąć”…styl vintage w wydaniu casual. Zobaczcie dzisiejszy kolaż, który nakreśli tenże styl w bardzo dosadny sposób. Vintage styl męski na jednym, ale bardzo wymownym zdjęciu.

vintage styl męski, męski styl vintage, styl retro męski, męski styl retro, ubrania vintage facet

Styl vintage casual ma to do siebie, że od wielu lat mi się podobał, ale nigdy nie zagłębiałem się w niego. Raczej stanowił moje puste, nic nie znaczące stwierdzenie jak „super zestaw” czy też „fajny ciuch”. Nie brnąłem w temat i dawałem mu za każdym razem o sobie zapomnieć na następne parę miesięcy czy nawet i lat. Teraz jednak to się zmieniło tak mocno, że już nie wrócę w sidła nowoczesności :) Zobaczcie poniższy zestaw, jak dla mnie to geneza mojej najnowszej zajawki!

To stylizacja, którą mógłbym nosić codziennie przez najbliższe lata swojego życia. Zacznijmy jednak od góry. Vintage styl męski ma to do siebie, że zazwyczaj garściami czerpie ze starych rozwiązań „sportowych”, w tym wypadku mamy bluzę. Jak widzimy wyróżnia ją niesamowicie logowanie, bo logo na ubraniach (mój IMG_0865poradnik) zmieniło się przed laty nie do poznania. Aktualnie jesteśmy świadkami bylejakości i wygenerowanych komputerowo wzorów. Ta bluza Fila to logo starego typu, piękna rzecz.

Na nogach mamy jeansy męskie w znanym i lubianym fasonie dad jeans. Wbrew pozorom całkiem niedawno stały się znowu modne i raczej ten trend będzie przybierał fajnie na sile. Dla nas to zarówno plus jak i niestety minus, bo stają się widoczne na każdym kroku, ale także łatwiej je kupić.

Na stopach mamy również rzecz, która jest tak bardzo ponadczasowa jak bardzo może być – mianowicie wysokie Converse. To legendarne obuwie, które polecam każdemu z osobna bo nie ma innej rzeczy mającej korzenie tak głęboko jak Converse. Uzupełnijmy je wysokimi skarpetami frotte i staniemy się niczym innym jak…wyjętym żywcem sprzed kilkudziesięciu lat chłopakiem.

Ale! Warto zestaw uzupełnić w zegarek. Czasy, kiedy zegarki analogowe wchodziły powoli do szerszego obrotu były moim zdaniem piękne. Nie byłem świadkiem tego procesu, bo oczywiście nie było mnie wtedy na świecie, ale oglądając piękne zegarki z początków ogarnęło mnie uczucie…tęsknoty. Tęsknoty za czymś, czego nie byłem świadkiem. Dlatego i ja kupiłem podobny model 😉

BLUZA / SPODNIE / SKARPETY / BUTY / ZEGAREK CASIO LA680WEA-7EF

Adrian / The-Bigwig

Vintage styl męski – KOLAŻ – Casualism Męska Moda Blog

Vintage styl męski – KOLAŻ
5 z 33 ocen

    ADD YOUR COMMENT