Warto zobaczyć – garnitur noszony casualowo / garnitur sportowy

Casualism – Garnitur sportowy, swobodny

Garnitur nie jest elementem ubioru wyłącznie eleganckim, choć kojarzony jest z tym bezwzględnie. Dzisiejszy post będzie ukazywał Wam zaprzeczenie idei „eleganckiego” garnituru – i większość zamieszczonych tam fotek pokaże jego drugie oblicze – casualowe, swobodne i na co dzień, tzw. garnitur sportowy. Jak oceniacie taką zabawę konwencją? Niektóre ze zdjęć nie są przykładami stricte pozytywnym, ale takie wyłapiecie bezproblemowo 😉

How to wear a suit casually

 

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

6 Comments

 1. Peat Barleys Reply

  Jako, że na ogół bywam trochę overdressed i nawet casual traktuję czasem zbyt serio, jestem absolutnie na tak. W ogóle trzeba zauważyć, że garnitury były od początku swojego istnienia strojem sportowym. Na razie nie mam potrzeby wyboru aż tak eleganckiego casualu ;), ale ta potrzeba na bank narośnie we mnie w najbliższych latach.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Uwielbiam casualowe podejście do tematu garnituru – byle z wyczuciem. Nietrudne jest założenie trampek do gładkiej, garniturowej wełny – i źle w tym wyglądać. Ważne jest by dobrze dopasować elementy ze sobą i do trampek założyć lniany, bądź bawełniany garnitur, który sam w sobie kojarzy się z luzem nawet totalnie niewprawnemu oku. Na garnitury będę patrzył przychylniejszym okiem po trzydziestce. Teraz muszę troszkę zaszumieć 😉

   1. Peat Barleys Reply

    W zasadzie chciałem napisać to samo, ale jeszcze okazałoby się, że sam jesteś po trzydziestce i zrobiłoby się niezręcznie :P.

    1. The-Bigwig Post author Reply

     Daj spokój, ciężko mnie urazić 😉 choć do 30-tki parę lat, ale ta pierwsza liczba sukcesywnie z dnia na dzień nakłada na mnie coraz większy ciężar.

 2. Michał Reply

  Nie należę do facetów, którzy uwielbiają elegancki styl, garnitury i krawaty. Twoja propozycja połączenia garnituru z dość sportowym stylem przypadła mi mimo wszystko do gustu. Świetne propozycje stylizacji z których będę korzystać! Dzięki

 3. AdrianoCalitri Reply

  Trafne.
  Ale warto też dodać, że fajnie jest łączyć style i bawić się modą, bo to o to chodzi.
  Takim łączeniem jest garnitur noszony casualowo, ale fajnie też byłoby do tego dodać, że każdy element stroju jest wart uwagi.
  Ciekawie było by dodać do stroju takiego jak pokazałeś kapelusz czy szelki, choć rzeczy na wyjścia eleganckie to warto przełamać ich stereotypy i pobawić sie nimi w stroju casualowym:)
  Fajnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *