Wełniana kurtka bomber

Casualism – Blog Moda Męska – Wełniana kurtka bomber

Męska wełniana kurtka bomber to jedno z najlepiej przeze mnie ocenianych okryć wierzchnich – i mimo wszystko od zawsze przeze mnie wielbiona, ale nigdy nie weszła w moje posiadanie. Aż do teraz. Wreszcie i ta rzecz, która wcześniej zasilała moje marzenia stała się faktem. Dzielę się więc z Wami jej cholernie ciepłym, miłym dla oka i ciała wyglądem. Całość w pełnej szarości bo co jak co, ale do tej kurtki aż nie widzą mi się kolory inne niż równie neutralne.

1 2 3

Sama kurtka jest wykonana z czystej wełny. Nie spotkałem się do tej pory z wersją wykonaną w stu procentach z tego materiału, zawsze były domieszki – większe bądź mniejsze, które choć nie przeszkadzały – były mimo wszystko. Ten model to pełna, niebywale gruba i mięsista wełna z równie grubą podszewką również wykonaną z czystej wełny. Połączenie tego materiału, jego splotu i grubości daje świetny efekt cieplny, który i na zimę będzie jak znalazł. Wręcz inaczej. Ubranie jej teraz – to była fanaberia pełną gębą, nie podyktowana praktycznymi przesłankami.

4 5

Pod spodem ciepły sweter wykonany z wełny owczej, który na Casualism gościł już nie raz. Choć nie…chyba gościł właśnie raz 😉

6 7 8

Na nogach widzimy ciepłe spodnie flanelowe w delikatny wzór jodełki z manszetem/mankietem u dołu w kolorze niezwykle bliskim swetrowi. To był efekt zamierzony.

9 10 11

A stopy to niesamowicie neutralne białe Nike Go, które od jakiegoś czasu stają się dla mnie butami na tę pogodę – numer 1. Niestety. Bo widać na nich już ząb czasu i będą wymagać zmiany na coś, co miejmy nadzieję jeszcze wyżej uniesie poprzeczkę minimalizmu. Moim stałym uwielbieniem darzę wyrób Common Projects, model Achilles – pożyjemy, zobaczymy.

12 13 14 15

 

 

Wełniana kurtka bomber
5 z 13 ocen

    ADD YOUR COMMENT