Wyniki ankiety i parę słów

Casualism Blog Moda Męska – Wyniki ankiety i parę słów

Przyznam się Wam w pełni, że jestem totalnie zaskoczony. Po pierwsze – najlepszymi czytelnikami, jakich natura mogła dać – dzięki za wszystkie odpowiedzi! Po drugie – niemożliwą frekwencją, która łączy się właściwie z punktem poprzednim. Dzisiaj przedstawię Wam wyniki ankiety w typowy dla siebie sposób więc mocno analityczny.

Bez nazwy-1Pytań było sporo i każde z nich zasługuje na choćby kilka słów wyjaśnień i ewentualnych zmian idących za odpowiedziami. Ankieta służyła temu bym poprawił Casualism w sposób najlepszy jak tylko się da – bo wprost demokratyczny, siłą Waszych głosów, których ilość mnie przytłoczyła – nieco ponad tysiąc odpowiedzi! Zostaną więc wyciągnięte wnioski, które mogą rzutować na przyszłość naszego portalu. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Na wstępie – Jestem Adrian, a Casualism to me królestwo.

 


 

Odpowiedzi i wnioski

Na górze znajdują się odpowiedzi krótkie, nie zmieniające wiele w kształcie Casualism. Te znajdujące się niżej z kolei wymagały nieco słów wyjaśnień.

Nie była dla mnie zaskoczeniem druzgocąca przewaga mężczyzn nad kobietami i fakt ten to znamię bardzo pozytywne. Oznacza jedno – że tematy, które poruszam są bliskie wyłącznie męskiemu gronu, a kobiety przyglądają się z dalsza na poczynane przez nas kroki. Przewaga mężczyzn do kobiet wynosiła ~79% do ~21%.

Bez nazwy-2

Wiekowo także bez większych niespodzianek. Najszerzej rozpowszechnionymi widełkami wiekowymi jest oczywiście okres „wchodzenia w dorosłość”, czyli ramka 18-25. Wiek ten nie znalazł się w mojej ankiecie przypadkowo, bowiem to wiek w którym mężczyźni zaczynają swoje pierwsze prace, działalności, rozmowy z kontrahentami, rozmowy o pracę czy wyjścia ze znajomymi w miejsca inne niż ławki w parku 😉 To wiek mężczyzny nieustatkowanego, który obiera powoli drogę na życie kończąc przykładowo studia czy zakładając swoje działalności. Sam jako, że minimalnie przekroczyłem ten próg mam w tej kwestii doświadczenie i uważam, że ta grupa docelowa jest dla Casualism zdecydowanie najlepsza i planuję przy niej pozostać nie zmieniając zasad swoich wpisów. Cieszę się więc, że moje zamierzenia znalazły odzwierciedlenie w wynikach ankiety!

 


 

Bez nazwy-3

Odpowiedzieliście, że w zdecydowanej większości dowiedzieliście się o mnie ze skrótów umieszczonych na innych stronach oraz z wyszukiwarek internetowych. Daje mi to pewność, że moje działania mające na celu rozpowszechnienie Casualism.pl są zasadne i przynoszą naprawdę wymierne efekty bo to na nich się głównie skupiam tworząc dla Casualism coraz większą audiencję. Będę to pole sukcesywnie rozszerzał, ale to kwestia paru miesięcy, nie dni, nie tygodni.

 


 

Bez nazwy-4

Pytanie „Jak długo czytasz Bloga” ze względu na praktycznie idealnie symetryczne rozłożenie odpowiedzi nie było przeze mnie brane pod uwagę jako czynnik wpływający na jakąkolwiek zmianę w formie Casualism. Jest za to jedna kwestia, która w tym przypadku zdecydowanie poprawiła mi humor – otóż zostajecie ze mną na dłużej, a to niesamowity wyróżnik! Pytanie to nie było jednakże pytaniem bezzasadnym, bo gdybym otrzymał od Was w większości odpowiedzi, iż czytacie mnie od kilku tygodni – oznaczałoby, że nie potrafię zatrzymać Was na dłużej i musiałbym mocno zmienić formułę tego miejsca. Na szczęście trend jest bardzo dobry i zostajecie ze mną i z moimi wpisami na długie miesiące. Liczę, że zostaniecie już na zawsze!

Przeczytaj koniecznie ->  WygodnaDieta Opinie

 


 

Bez nazwy-5

Tylko JEDEN procent z Was udzielił odpowiedzi, iż odwiedza mnie „Bardzo rzadko„, a zdecydowana większość – kilka razy w tygodniu. To pytanie, analogicznie do poprzedniego, służyło ocenieniu trendu zachowań Was, moich czytelników. Mogłem ocenić czy powracacie na Casualism „z braku laku” i innych zajęć, czy też odwiedzacie mnie ze szczerym zainteresowaniem. Bardzo dziękuję za docenienie mojej pracy.

 


 

Bez nazwy-6

Zdecydowana większość z Was odświeża stronę główną czyhając na nowy wpis, resztę odpowiedzi zostawiając w tyle, zakurzonym i zapomnianym. Ta odpowiedź spowodowała, iż umieściłem w menu górnym ikonkę „RSS” służącą poniekąd jako „szybka główna”, a której zasady działania wielu z Was może znać, a jej brak – mógł wielu z Was nieco irytować.

 


 

Bez nazwy-7

Teksty na Blogu pojawiają się w sam raz – ta odpowiedź to pełen sukces świadczący o celującej systematyczności i regularności, choć…przyćmiewa mi go nieco odpowiedź „zbyt rzadko”, która przejawiła się w ankiecie na ~17% odpowiedzi 😉 czy ktoś chce mnie przywiązać do komputera z lodówką obok? 😉

 


 

Bez nazwy-11Bez nazwy-10

Ilość zdjęć w różnych wpisach Was satysfakcjonuje w pełnym znaczeniu tego słowa, bo wynik łączny ~95% daje nam wszystkim pełne prawo tak właśnie twierdzić. To pole nie wymaga żadnych zmian. Zdjęcia stylizacyjne prezentujące autora Bloga (teraz także znacie moje imię) oceniacie dobrze, nie dając mi praktycznie miejsca na jakiekolwiek zmiany w tej kwestii. Cieszę się, bo nie korzystam z usług profesjonalnych fotografów, a zdjęcia robię „na wznak”, bez niepotrzebnej i zbędnej otoczki.

 


 

Bez nazwy-13

Bigwiga lubisz za? To pytanie jest dla mnie niezwykle szczęśliwe bo daliście wyraz zadowoleniu z mojej osoby w kwestii prowadzenia Casualism. Najmniej głosów pozytywnych zebrał mój „kwiecisty” styl pisania, ale myślę, że większość z Was już do niego przywykła. Ot, cecha, nie wada 😉 tak sobie to wytłumaczę, pozwólcie.

 


 

Bez nazwy-14

Oceniliście, że moje teksty są dobre i nie wymagają poprawy co cieszy mnie niezmiernie. Tak jak pisałem powyżej – jestem „sobą” w kwestii pisma i raczej ciężko byłoby mi w dalszym ciągu sobą być gdybym miał tę cechę zmienić. Dziękuję Wam, bo to pytanie stawiało nade mną spory znak zapytania.

 


 

Bez nazwy-16

Forum.Casualism dla większości z Was nie jest nad wyraz często odwiedzanym miejscem w sieci, choć liczę na odwrót tego trendu. Forum jest czynne dopiero kilka miesięcy, więc dajmy czas by się rozrosło i było jednym, a wręcz jedynym forum w Polsce na temat szeroko pojętej mody casual. Tego sobie i Wam, jako przyszłym użytkownikom, życzę.

 


 

Bez nazwy-8

Co w Casualism lubisz najbardziej?

To jedno z pytań, które było dla mnie bardzo ważne i to nie tylko w kwestii oceny przewagi odpowiedzi na dane pytanie nad drugim, a także ze względu na rozłożenie samych odpowiedzi. To pytanie miało więc drugie dno. Na szczęście wszyscy stwierdziliście, że pisanie poradników popłaca i czytacie je z największą przyjemnością. Drugie miejsce, czyli stylizacje autora to jak dla mnie spory wyróżnik bo ocena tak różnorodnego stylu jak mój przez ogromną część z Was to jedna z milszych kwestii jakie mogły mnie spotkać. Trzecie miejsce, dość ogólne, to „Ogólne informacje”. Innymi słowy – żadna z odpowiedzi nie wyszła na dużą przewagę, co by mogło dla mnie znaczyć, iż każda z pozostałych kategorii na Casualism jest zbędna. Tutaj – jest zgoła odwrotnie i każda z kategorii okazała się równie dobra. Dziękuję.

Przeczytaj koniecznie ->  Atrakcje Krakowa

 


 

Bez nazwy-9

Co w Casualism podoba Ci się najmniej?

To pytanie rzuciło na mnie blady strach. Na szczęście wraz z rosnącą ilością odpowiedzi strach systematycznie malał, ustępując miejsca uczuciu satysfakcji. Większość z Was stwierdziła, że podoba się Wam wszystko. Sytuacja wyglądałaby inaczej gdyby choć jedna z kategorii osiągnęła pierwsze miejsce, zastanowiłbym się wtedy nad jej usunięciem, ku uciesze większości czytelników. Drugie miejsce z kolei – albumy, każe mi myśleć nad ich nie tyle usunięciem, co rozbudowaniem poprzez dodanie większej ilości tekstu, a traktowanie albumów wyłącznie jako dodatku uzupełniającego rzeczony tekst. To zadziała na dwóch polach – większej ilości praktycznych poradników i poprawa systemu dodawania albumów.

 


 

Bez nazwy-12

Jaki typ stylizacji autor przypada Wam bardziej do gustu i oczekujecie go więcej?

Po odpowiedziach – absolutnie nie da się tego stwierdzić 🙂 obie „szkoły”, zarówno formalna jak i absolutnie swobodna mają po praktycznie tyle samo wyznawców co w efekcie tworzy dla mnie kilka ciekawych wniosków. Pierwszy wniosek – że chcąc dołożyć więcej stylizacji danego typu druga grupa ludzi będzie niezadowolona oraz oczywiście vice versa. Innymi słowy – nie mogę żadnego z Was potraktować po macoszemu kłaniając się wyłącznie jednej grupie. Drugi wniosek – że w obu tych stylach jestem „równy” i każdy z nich oceniacie bardzo pozytywnie. Strasznie miłe, dziękuję!

 


 

Bez nazwy-15

Czy moje teksty coś zmieniły w Twoim życiu?

Odpowiedziami na to pytanie stwierdziliście, że moje teksty czasami się przydają w Waszym życiu, ale nie nad wyraz często co wymusza we mnie spore pokłady chęci na tworzenie wpisów poradnikowych, które to praktycznych porad mają najwięcej. Zdecydowałem także by częstować Was poradami także we wpisach nie będącymi poradnikami, więc przy stylizacyjnych czy albumach inspiracyjnych, jak to wspomniałem nieco wyżej.

 


 

Nowa szata Bloga

Nowa szata ku mojej wprost ogromnej uciesze przypadła Wam do gustu i bardzo dobrze zastąpiła poprzednią skórę. Szczerze z tego faktu się cieszę, bo zmiana layout’u Bloga to zwykle jedna z decyzji bardziej wpływających na odbiór danego miejsca w sieci i może spowodować zarówno odpływ, jak i napływ użytkowników. Ja osiągnąłem to co chciałem – pełnię przejrzystości, wygląd nastawiony na prezentację zdjęć i tekstu bez „przeszkadzaczy”. Sądząc po Waszych głosach – wyszło tak, jak wyjść powinno!

Bez nazwy-17

 

 


 

Pytania otwarte z kolei to kopalnia ciekawostek, odpowiedzi zwalających z nóg, odpowiedzi irytujących, odpowiedzi interesujących i intrygujących. Pokazaliście na co Was stać – jestem prze szczęśliwy!

Co w Bigwigu Cię denerwuje?

Oh, to pytanie wiedziałem, że spowoduje we mnie sporo uśmieszków 😉 i tak też się stało, odpowiedzi były wprost genialne i dziękuję za tak wyczerpujące teksty na mój temat. Czasami to były rozprawki i to takie, które czytałem z ogromną satysfakcją. Oto kilka z nich:

Nic” i analogie przejawiały się najczęściej, co oczywiście jest mega miłe, wielkie, ogromne dzięki! Szczerze mówiąc spodziewałem się zdecydowanie większego „pojazdu”, ale i tu okazało się, że moi czytelnicy stanęli na wysokości zadania.

Przeczytaj koniecznie ->  Przegląd najmodniejszych męskich kurtek skórzanych

Broda” (naliczyłem 12 razy) co mam nadzieję stanowi żart 😀

Mała reklama. Takie rzeczy TYLKO na profilu The_Bigwig, na Instagram!

Jakość języka Polskiego” pojawiło się kilkakrotnie i niestety, jestem świadomy pewnych uchybień w tej kwestii. Tak jak wspomniałem – to pewna cecha mojego charakteru, której nie chcę zmieniać robiąc z Casualism kolejne, zredagowane przez dziesiątki ludzi czasopismo. Najśmieszniej było czytając „Jakość kjęzyk\\\\ ” – ironia w nas siedzi aż za grubo 🙂

Zarozumiałość„, „Narcyzm i ignorancja„, „Monopol na rację” 😉 Coś w tym jest, bo staram się przekazywać wiedzę najlepiej jak mogę i może to tak wyglądać, ale takie nie jest! Poczuwam się czasami do winy i biję w pierś gdy ktoś z Was wytknie mi błąd 🙂

A jako zwrot…”Więcej pewności siebie!” 😉

Pozowanie” to mój problem i tu się zatrzymam na sekundkę. Otóż moje zdjęcia stylizacyjne mogłyby przybrać formę firmowych lookbooków, ale…spowodowałoby to zdecydowanie rzadsze dodawanie rzeczonych stylizacji ze względu na o wiele więcej pracy związanymi ze zdjęciami. Szukaniem dobrego miejsca, dobrego światła, fajnej stylizacji – to wszystko byłoby totalnie daremnym trudem, bo wolę dodawać stylizacje dwa razy w przeciągu tygodnia, niż raz na dwa tygodnie z lepszym tłem, czy przesłaniem i historią.

ciągłe wypowiedzi na temat umięśnienia autora.” – to było poniekąd miłe, ale kurde, nieprawda i to w obu zawartych tutaj sprawach 😉

bardzo mnie denerwuje, gdy idę do tesco, patrzę – a tam biedronka, no to ja do niej podchodzę a tam Piotr i Paweł” – Mistrz, uwielbiam abstrakcyjny humor!

 

 


 

Co zmieniłbyś w Casualism i Jaki wpis chcielibyście ujrzeć na Casualism?

To pytania otwarte, na które odpowiedzi po raz kolejny zadziwiły mnie całkowicie pozytywnie. Rozpisaliście się ponad moje wszelkie nadzieje i cholernie Wam dziękuję za po pierwsze – setki pomysłów, po drugie – dziesiątki wytknięć błędów, które okazały się prawdziwe. Nie ma sensu bym kopiował wypowiedzi tutaj, bo są zazwyczaj na to zbyt długie, ale wyciągnąłem z nich wnioski i dziesiątki tematów zapisałem sobie w notatniku jako praca przymusowa 🙂 . Przejawiały się także słowa błędów na stronie, które już zostały zlikwidowane. Przejawiło się mnóstwo bardzo pomocnych dla mnie tekstów, np. o belkach bocznych czy górnym menu. Ogromna część wyglądu Casualism stanowi właśnie Wasze dzieło, a ja jestem Wam bardzo za tę pomoc wdzięczny!

 


 

Okazuje się po ankiecie, że w dalszym ciągu chcecie by Casualism wyglądało dokładnie tak, jak wygląda w tej chwili dodając do tego porady praktyczne, które będą mogły przydać się Wam w realnym życiu. Z chęcią będę kontynuował swego rodzaju misję kształcącą i z chęcią będę pokazywał kolejne dziesiątki stylizacji w stylach typowych dla mnie, a więc całkowicie różnorodnych i nie do zaklasyfikowania.

 

Jeszcze raz – OGROMNE, serdeczne dzięki za każdy oddany głos i za poświęcenie tak cennej w tym czasie minuty na uzupełnienie ankiety. Trzymajcie się!

 

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Męska Moda Blog

Wyniki ankiety i parę słów
5 z 25 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

16 Comments

 1. Lolek Reply

  A ja wypełniłem ankietę dopiero dzisiaj 😛 wiem, że jestem spóźniony jak cholera, ale podobno każdy głos się liczy 😛

 2. Martin Reply

  Fajnie, że w końcu pojawiły się wyniki, udało mi się przebrnąć przez cały wpis. Od siebie dodam publicznie już, a nie jako anonim, że portal Casualism to świetna robota więc trzymaj tak dalej :))

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Cieszę się, że jakoś przez to przebrnąłeś, bo wpis nie był pisany na odwal się 😉 Wielkie, ogromne dzięki za tę opinię o Casualism, doceniam maksymalnie!

 3. Mateurz Reply

  Ale teraz dziwnie ;/ BTW te mordki których użyłeś w tym tekście wyjątkowo dużo wyglądają turbo ironicznie 😛

 4. Marcin Reply

  Świetnie gdyby pojawiało się więcej rozbudowanych stylizacji niż częsta żąglerka typu jeansy czarne/czarne dziurawe + tshirt różne kolory + koszula różne kolory + adidasy/trampki na zmianę z czarnymi skórzanymi.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Marcin, taki styl właśnie lubię i uwierz mi, ale strasznie mi zależy na czytelnikach i właśnie dlatego nie mogę na Casualism pokazywać tego co ludzie wymagają, a raczej to, co noszę z chęcią. Dzięki za komentarz! 🙂

 5. mihau Reply

  „bardzo mnie denerwuje, gdy idę do tesco, patrzę – a tam biedronka, no to ja do niej podchodzę a tam Piotr i Paweł” – Mistrz, uwielbiam abstrakcyjny humor!

  Dzięki, ktoś w końcu mnie docenił!

 6. Piotr Reply

  Patrząc tak, na statystyki to widać, że grupa ludzi w wieku od 18 do 25 lat najwięcej czasu poświęca, na śledzeniu trędów modowych, ponieważ szukają oni czegoś, dla siebie. Starsze osoby do 40 już mają ugruntowany swój styl i nie potrzebują za wiele zmieniać poza zakupem nowego ubrania raz, na jakiś czas. Bardzo fajna ankieta, oby w przyszłości więcej takich.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Zgadza się, o tym właśnie pisałem. „Moja” grupa wiekowa to osoby, które budują swoje życie i zaczynają stąpać dorosłą nogą po tym świecie. Cieszę się, że mogę nieco pomóc 🙂 Dzięki za komentarz Piotr!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *