Wysokie trzewiki męskie - RECENZJA Yanko 525 - Casualism Wysokie trzewiki męskie - RECENZJA Yanko 525 - Casualism

Wysokie trzewiki męskie – Yanko 525 – Recenzja

Casualism Blog Moda Męska – Wysokie trzewiki męskie, Yanko 525

Wiecie, że lubię pisać recenzje? Gdy tylko mam możliwość wykonania takowej cieszę się niezmiernie i korzystam z możliwości gdy tylko taka się nadarzy. Ostatnio pisałem o butach Wang, później o butach Zign, w międzyczasie opisałem torbę, a teraz czas przyszedł na jedne z ciekawszych modeli butów Hiszpańskiej firmy Yanko, oferowanej w sklepie Patine.pl. Zapraszam do czytania.

Wpis sponsorowany 

P1011322

Wysokie trzewiki do garnituru – zapewne pamiętacie ten wpis, został ciepło przyjęty i nieco wyjaśnił temat noszenia butów wysokich w akompaniamencie tej pięknej, męskiej części garderoby. Patine.pl zaoferowało mi buty. Ja, jak to zwykle ze mną bywa, chcąc złamać nieco zasad i nagiąć rzeczywistość zdecydowałem się na wybranie z oferty Patine.pl modelu 525 w kolorze czarnym. Niewielka ilość zdobień, czarny kolor i skóra licowa to pewny i pełny wybór maksymalnie elegancki, dla mnie nieco mało użyteczny – na pierwszy rzut oka. Drugi rzut rozjaśnił mi nieco mocniej sprawę i poszerzył horyzonty – przecież te buty będą wprost maksymalnie uniwersalne przy moim ciemnym stylu, monochromatycznym i minimalistycznym. Klamka zapadła, buty są moje.

P1011324

Skóra

Są to wysokie trzewiki w kolorze Negro, model 525. Pierwsze wrażenia po rozpakowaniu – bardzo, bardzo pozytywne. But wytoczył tak mocne działa zapachowe, że całe mieszkanie nimi przesiąknęło. Nawet nie wiecie jakie wrażenie robi ta, niby nikła sprawa, w stosunku do Chińskich produkcji oferowanych w sklepach dostępnych na każdym rogu. Daje poczucie ekskluzywności, ręcznej roboty i dobrych materiałów. W dotyku – skóra jest twarda, pancerna i wytrzymała, co ma prawo powodować u niektórych użytkowników nawet mocniejsze obtarcia skóry, warto mieć to na uwadze, choć efekt zapewne minie stosunkowo szybko, tuż po osiągnięciu przez skórę buta idealnego dopasowania do naszej stopy. Skóra jest oczywiście czarna, boxcalf, z subtelnym połyskiem. Wyściółka ze skóry w kolorze naturalnym.

P1011291

Detale

W miejsce dziurek kilka ostatnich rzędów zastąpione zostało przez bardzo użyteczne haczyki, które pozwalają na szybkie zakładanie/zdejmowanie tych butów. Pierwsze od strony noska, prawdziwe dziurki nawet gdy but mamy mocno zawiązany nie przeszkadzają w tej czynności. Zdecydowanie gdybym miał wybór pomiędzy wersją na haczyki/dziurki – nawet bym się nie zastanawiał i z uśmiechem wybrałbym wersję na haczyki.

Z tyłu buta widzimy tasiemki do łatwiejszego zakładania obuwia.

P1011369 P1011358 P1011313

Dopasowanie/Kopyto

Długość zewnętrzna buta to dobre 0,5-1 cm długości mniej niż w rozmiarze mniejszym o pół numeru z innych butów, które posiadam w swojej kolekcji. Stopa więc przy naturalnie noszonym przez nas rozmiarze może wydawać się nieco krótsza niż przy innym obuwiu, czego się nie spodziewałem.

Z wad – połowy cholewki w górnej części buta są zbyt szerokie i przy (nawet nie tak mocnym) ściśnięciu buta nie tyle, że się dotykają, a wręcz nachodzą na siebie. Widocznie cholewka w górnej części przystosowana jest dla osoby z tym miejscem grubszym.

P1011347

Podeszwa

Skóra z gumą – tak wyjaśnić zastosowaną podeszwę najłatwiej. Żałuję nieco braku modelu z podeszwą wykonaną wyłącznie z gumy, ale nie było niestety takowego na stanie sklepu Patine.pl. Koniec końców but nie ślizga się, jest dobra przyczepność do podłoża, ale zastosowanie skórzanej podeszwy skutkuje wymogiem złamania (rozchodzenia podeszwy) tych butów, do czego powiem Wam szczerze – nigdy się nie przyzwyczaję i nie czerpię z tego przyjemności. Ciekaw jestem jak zachowuje się wersja z samą gumą.

P1011305 P1011373

Cena?

Jak widzicie po stronie Patine buty do tanich względem dostępnych w sieciówkowych sklepach nie należą, ale stoi za tym jakość i…ten feeling buta robionego ręcznie, nierzadko na zamówienie. Szytego metodą Goodyear. Ogólnie ile w cenie jest kosztów materiału, a ile psychicznego samopoczucia – nie wiadomo, wiadomo natomiast, że obuwie Yanko wyróżnia się cholernie wysoką jakością i wprost książkową obsługą klienta, z jaką nie spotkałem się do tej pory nigdy wcześniej. Ci sami właściciele prowadzą sklep z akcesoriami do butów i renowacji rzeczy wykonanych ze skóry – multirenowacja.pl, udzielają się także na forach o tematyce obuwia. Jak więc szukacie obuwia nieznanego w Polsce w kwestii jakości, czy też chcecie błyszczeć zarówno świetnym wyglądem, ale także psychicznie na wszelkiego rodzaju formalnych wyjściach – warto zainwestować w buty tej marki.

P1011324

The-Bigwig

Casualism – Blog Moda Męska

Wysokie trzewiki męskie – Yanko 525 – Recenzja
5 z 23 ocen

    ADD YOUR COMMENT