Wzór madras?! ALBUM

Wzór madras?! ALBUM – Casualism Męska Moda Blog

Są na świecie takie rzeczy, które mimo istnienia w profesjonalnych wręcz miejscach nie zaistniały w świecie zewnętrznym. Tak jest z niektórymi wzorami, które mimo usilnego ciśnięcia na szerokie wody przez praktyków czy teoretyków pozostają w podziemiu. Wzór madras to jedna z takich rzeczy. Niby często spotykana, niby lubiana – ale tylko w internecie i to nie przez zwykłych ludzi, a przez hobbystów i pasjonatów. Dzisiaj mam dla Was rewelacyjny album, który zaprezentuje ten właśnie wzór i być może zwiększy na niego zapotrzebowanie. Zobaczcie!

wzór madras, madras materiał, materiał madrasowy, patchwork materiał, styl madras, styl patchwork

To widzimy bardziej subtelną wersję materiału madras. „Subtelną”…

Wzór madras to mówiąc oględnie – misz-masz z lekkim ładem i lekkim składem. To skrajnie kontrastowe i mocno widoczne kraty, z których większość ma kolory ziemiste, więc brązy i pochodne. Te najbardziej legendarne, ale i najostrzejsze wzory, to połączenie stylów madras i patchwork, więc połączenie na jednym wyrobie kilku materiałów madras. To wzór, który wpadł do kanonu klasyki i prędko z niego nie wyjdzie, ale główną rolę w jego podtrzymaniu życia przybrali jednak Blogerzy i prasa. Wzór jest tak ostry i tak mocny, że wręcz fizycznie daje nam w pysk swoją ciężką w wyglądzie pięścią dlatego też nie widzę dla niego miejsca w mainstreamie. Może i dobrze? Przynajmniej ten wzór zostanie zachowany w świadomości jedynie tych z nas, którzy poszukują usilnie czegoś nowego, czegoś wartościowego i znanego już wiele dekad temu. Zapraszam na album!

wzór madras, madras materiał, materiał madrasowy, patchwork materiał, styl madras, styl patchwork

A tu jest prawdziwa, mocna i wyraźna krata połączona z patchworkiem – produkcja Ralph Lauren, słynna na całym świecie.

Jak widzimy album zawierał mnóstwo absolutnie rewelacyjnych zdjęć, z których wiele można by przenieść na swoje prywatne życie. Ale niestety. Poza wysoko pozycjonowanymi markami będzie nam ciężko wynaleźć rzeczy we wzór madras w ofertach ogromnych brandów. Ten wzór można więc zaklasyfikować jako wstęp/wejściówka do świata rzeczy ciężko osiągalnych, bo jeśli zobaczymy na ulicy kogoś ubranego w cokolwiek o wzorze madras to będziemy wiedzieć – ktoś musiał się natrudzić by ją dostać i niewielu będzie dane osiągnąć to samo. Co myślicie o tym wzorze?

Madras Inspiration Album

Adrian / The-Bigwig

Wzór madras?! ALBUM – Casualism Męska Moda Blog Casual

Przeczytaj koniecznie ->  Styl Rockowy hardcore na dopalaczach
Wzór madras?! ALBUM
4.9 z 28 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

One Comment

  1. Blog Ozonee Reply

    Wygląda to całkiem nieźle, ale kluczem jest odpowiednie dobranie kolorów. Łatwo zahaczyć o dobry smak, ale z drugiej strony nie ma co się powstrzymywać, kolory są po to by je łączyć 🙂 byle umiejętnie! Zapraszam do siebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *