Zagęszczanie włosów mikropigmentacja – dlaczego to idealne rozwiązanie?

Zagęszczanie włosów mikropigmentacja – dlaczego to idealne rozwiązanie?

Wszyscy mamy jakieś problemy. Jedni zwracają nadmierną uwagę na swój niski wzrost, inni z pewnością dostrzegają problematyczne, nadmiarowe kilogramy. Większość z nas ma problemy z akceptacją swojego wyglądu. A świat nie sprzyja „wadliwym egzemplarzom”, które szybko spycha na dalszy plan. Z resztą doskonale wiecie, że prasa, Instagram, Tumblr czy Pinterest kreują przesadzone „piękno”. No cóż, a najciężej ma kto? MY! Wszyscy! Dzisiaj z wpisu dowiecie się czym jest mikropigmentacja i dlaczego poprawia zarys brody oraz włosów w dosłownie perfekcyjny sposób. Zagęszczanie włosów nie musi być inwazyjne!

Wpis przy współpracy z firmą Mikro Hair

mikropigmentacja, zageszczanie włosów, gęste włosy, jak zagęscić włosy, zagęszczanie włosów i brody, zagęszczanie brody

Co to jest mikropigmentacja?

Zacznijmy na samym początku od tego, czym jest mikropigmentacja, co daje w kontekście mężczyzny i dlaczego to ciekawy wybór. Po pierwsze – zabieg mikropigmentacji polega na wprowadzeniu pod skórę tuszu, i tym samym w pewnym stopniu przypomina klasyczny tatuaż. Tu podobieństwa się kończą 😉 Tusz jest zupełnie inny, bo opracowany specjalnie do tego celu. Inaczej jest również w kwestii trwałości, bo tusz do mikropigmentacji nie utrzymuje się przez całe życie, a od 2 do 4 lat. Ma to sens. Istnieje możliwość ewentualnej korekcji popełnionych błędów lub naniesienia zmian, gdy np. zmieni nam się styl i będziemy chcieli spróbować przeszczepu. Pamiętajcie, że tatuaż się rozmywa wraz z upływem kolejnych lat. Zabieg mikropigmentacji polega na tak malutkich wkłuciach i wzorach, że rozmycie wywołałoby efekt czapki i płachty materiału już po kilku latach od zabiegu. Dzięki niższej trwałości tuszu takie problemy na szczęście są łatwe do uniknięcia. To właśnie zagęszczanie włosów „w pigułce”.

mikropigmentacja, zageszczanie włosów, gęste włosy, jak zagęscić włosy, zagęszczanie włosów i brody, zagęszczanie brody

Kolejną różnicą jest inne urządzenie – dedykowane i przystosowane specjalnie do tego celu. Warto, żebyście wiedzieli, że kliniki niższej jakości używają do nanoszenia wzoru tzw. rollera, czyli rolki z wypustkami. Takie urządzenie nie daje naturalnego efektu i tym samym warto wybrać miejsce, w którym  profesjonalista stworzy pojedyncze wkłucia i tym samym uzyska totalnie naturalny efekt. Ze swojej strony polecam MikroHair.pl – markę stworzoną specjalnie dla tematu łysienia przez Agnieszkę Zapałę. W Centrum Mikropigmentacji, miejscu, które stworzyła ponad 10 lat temu, możecie mieć pewność totalnie naturalnego efektu. Nakłucia są wykonywane przy pomocy specjalnych – bardzo cienkich i precyzyjnych igieł – które dają efekt gradientu 3D. Niech za słowa posłużą osiągnięcia – Mikro Hair całkiem niedawno otrzymała 2 nagrody, jedną w USA, drugą w Wielkiej Brytanii. Na zabiegi przyjeżdżają ludzie z całej Europy.

Zapoznaj się także z wpisem światowych marek i sposobu tańszego zakupu ich produktów.

W przeciwieństwie do tatuażu, mikropigmentacja ma odbudować linię włosów i w końcowym efekcie do złudzenia przypominać nasze prawdziwe, ogolone włosy zarówno na głowie – jak i – uwaga – także na brodzie. Generalnie jest tak, że włosy „wytatuowane” na skórze naprawdę są identyczne do naszych prawdziwych włosów, szczególnie przy użyciu igieł różnej wielkości. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że ten „wzór” będzie taki w dotyku, jak gładka skóra, dlatego po dotknięciu głowy pokrytej mikropigmentacją będzie gładka jak łysa glaca 😉 To żaden minus koniec końców, bo ogolona głowa jest w dotyku dosłownie identyczna. Brzmi świetnie, prawda?

mikropigmentacja, zageszczanie włosów, gęste włosy, jak zagęscić włosy, zagęszczanie włosów i brody, zagęszczanie brody

Gdzie można zastosować mikropigmentację?

Mikropigmentacja – mówiąc oględnie – znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie znajdują się włosy. Nie ma tu znaczenia umiejscowienie. Właśnie dlatego Mikro Hair oferuje stworzenie zarówno linii włosów w górnej części skalpu, jak i brodę – dosłownie całą, albo tylko w części. Mikropigmentacja jest doskonałym sposobem na odzyskanie włosów utraconych wraz z upływem lat albo zakrycie dziur, które stworzyły się w wyniku wypadków, chorób czy różnego rodzaju niesprzyjających zbiegów okoliczności. Mikropigmentacja to spełnienie marzeń dla osób, które z natury są obdarzone bardzo rzadkim zarostem.

mikropigmentacja, zageszczanie włosów, gęste włosy, jak zagęscić włosy, zagęszczanie włosów i brody, zagęszczanie brody

Łysienie ma różne podłoża, ale niezależnie od powodu, zawsze zmniejsza pewność siebie. Charakterystyczny „placek” w górnej części głowy u większości osób wywołuje naprawdę niską samoocenę, którą może poprawić albo czapka, albo przeszczep. Teraz także mikropigmentacja.

Efekt jest niezwykle męski. Na górze głowy znajdziemy charakterystyczny „cień”, który wygląda bardzo naturalnie. Moim zdaniem to idealny, ale to tak naprawdę idealny pomysł na odzyskanie swojego dobrego samopoczucia i zarazem także wyglądu oraz zlikwidowania kompleksów.

Jak wygląda broda po mikropigmentacji?

To dla nas zagadnienie absolutnie fundamentalne. Zabieg mikropigmentacji stworzy na brodzie efekt 5-o-clock shadow, zatem będzie do złudzenia przypominał brodę po około jednym lub dwóch dniach po goleniu. To dosłownie fantastyczne rozwiązanie dla facetów, którzy wolą mieć widoczny, aczkolwiek subtelny zarys zarostu, niż długą brodę, którą mogą uzyskać jedynie przeszczepem. Droższym, bardziej inwazyjnym i wymagającym długiej rekonwalescencji.

Przed

Po…

Broda po mikropigmentacji ma także inną zaletę. Jest dosłownie bezobsługowa. Po naniesieniu wzoru na skórę twarzy będzie on trwał razem z nami przez około 2-3 lata i tym samym stanie się cząstką nas właśnie na ten, ściśle przewidziany czas. Wytracanie się tuszu przez ten czas ma kolejną zaletę, którą docenią faceci chcący poddać zabiegowi swój zarost. Otóż po tym czasie możemy zdecydować ponownie wrócić do stanu sprzed zabiegu, bo – ot tak – chcielibyśmy po kilku latach spróbować efektu „na gładko”. Tusz blednie wraz z czasem i tym samym nie jesteśmy uwiązani stworzonym efektem już na całe życie. Tego się obawiałem przed zgłębieniem wiedzy na MikroHair.pl. Specjaliści z Centrum Mikropigmentacji Agnieszki Zapały doskonale znają się na swoim fachu. Osobiście jej firmę oceniam jako najwyższą klasę światową. A wiedzcie, że to właśnie od profesjonalistów w głównej mierze zależy naturalność efektu i nasza pewność siebie. Co więcej, efekt będzie ciągle widoczny bo znajduje się na naszej twarzy, tym samym wszelkie problemy mogą uwidocznić się natychmiast. Dlatego warto swój zarost poświęcić osobom, które w tym temacie są obyte, doświadczone i doskonale znają się na swojej profesji.

W Mikro Hair zabiegi wykonują głównie mężczyźni. Empatyczni, pełni wyrozumiałości i bardzo, bardzo pomocni jednocześnie doskonale rozumiejący problem łysienia. Chętnie odpowiedzą na dziesiątki pytań, pomogą rozwiać ewentualne niejasności, jak i udzielą wyczerpujących informacji na temat samego zabiegu. Dla większości mężczyzn zabieg mikropigmentacji to wyjście ze swojej strefy komfortu i tym samym bardzo wiele w kwestii naszej psychiki zależy od osoby, która nam go wykonuje. Tutaj mam pewność – jest tak, jak należy.

Po..

Czy polecam zabieg mikropigmentacji w Mikro Hair?

No cóż, osobiście nie mam – na szczęście – potrzeby do zagęszczania zarostu bo nie cierpię na jego niedobór, ale w przypadku mężczyzn, którzy mają problem z rzadkim zarostem zabieg jest wprost fantastyczny. Nie zmienia w żaden sposób naszych nawyków, jest obarczony minimalnym ryzykiem, a efekt jest pewny, przewidywalny i bardzo naturalny. Tu napomknę o tym, że sam mam niewielką dziurę w swojej brodzie i chętnie kiedyś udam się do Mikro Hair, aby ją „usunąć”.

Z kolei w temacie włosów na głowie – rewelacja. Tak jak i w kwestii brody, tak również w kwestii głowy efekt jest druzgocąco podobny do prawdziwych włosów i tym samym sprawdzi się perfekcyjnie u mężczyzn, którzy lubią mieć na głowie „łysinę” z cieniem świeżo rosnących włosów.

mikropigmentacja, zageszczanie włosów, gęste włosy, jak zagęscić włosy, zagęszczanie włosów i brody, zagęszczanie brody

Sam zabieg jest stosunkowo niedrogi, podnosi samoocenę i ciężko go nazwać przesadnie inwazyjnym. Dobre będzie jedynie porównanie do…wizyty u tatuatora 😉 Różnicą jest z kolei fakt, że w Centrum Mikropigmentacji Agnieszki Zapały możemy liczyć na absolutnie priorytetowe traktowanie, brak późniejszych problemów ze zdrowiem ze względu na perfekcyjną higienę, a także pomoc na każdym etapie zabiegu. Co więcej, zabieg istnieje w Polsce od niedawna, a Panią Agnieszkę – założycielkę Mikro Hair – można nazwać pionierem w tej branży zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku.

Polecam MikroHair.pl – serio. Moim zdaniem nie ma lepszego remedium na typowo męskie problemy, męskiego świata 🙂

mikropigmentacja, zageszczanie włosów, gęste włosy, jak zagęscić włosy, zagęszczanie włosów i brody, zagęszczanie brody

Zdjęcia pochodzą ze strony MikroHair.pl i są użyte za zgodą jej właściciela

Zagęszczanie włosów mikropigmentacja – dlaczego to idealne rozwiązanie?

Casualism Blog Moda Męska

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *