Zestaw klubowy z twistem

Casualism – Moda Męska Casual – Zestaw klubowy

Cóż, zestaw klubowy po głowie chodził mi od dawna ale dopiero parę dni temu znalazłem okazję ku jego ubraniu. Jeśli w szafie posiadasz setki ubrań – wiedz, że będziesz czekał na możliwość ubioru wielu z nich, niedostępnych dla Ciebie na co dzień. Niby zestaw klubowy „aż tak” elegancki nie jest i mimo wszystko wedle kanonów jest to „strój sportowy” ale czułbym się nieswojo nie dostosowując ubioru do otoczenia 😉

1

2

Marynarka jak marynarka, to klubowy blezer, który najlepiej czuje się w zestawach koordynowanych. Generalnie wielu słów na jej temat nie wyleję i zostawię Was z samodzielną oceną.

3

4

Pod spodem koszula. I tu widzimy twist jeden z dwóch. Otóż koszula ma kołnierzyk typu button-down więc niezgodny z książkową definicją „zestawu klubowego”.

5

6

W jego rozwarciu z kolei kryje się krawat w kropki – w przeciwieństwie do typowych regimentali (krawatów w ukośne pasy) używanych w tego typu zestawach.

7

8

Na nogach spodnie z ostatniego wpisu ale w odsłonie różnej od niego o pełne 180 stopni. TUTAJ macie link do posta o którym mówię.

9

Na stopach z kolei widzimy pomalowane przez mnie monki, czego proces został uwieczniony na zdjęciach W TYM WPISIE.

10

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Zestaw klubowy z twistem
4.6 z 5 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

10 Comments

  1. The-Bigwig Post author Reply

   To są bardzo cienkie skarpetki Calzedonii ale zgadzam się, nie wyszły na cienkie 😉 Pozdrawiam i dzięki!

 1. zbychu Reply

  Powiem tak: Marynarka źle nie leży ale jej wyłogi, które są dość oldschoolowe w połączeniu z mocno ciętym ku dołowi kołnierzem potęguje efekt workowatej marynarki na płaskiej klacie.
  Sama w sobie kozerka daje takie odczucia (sam unikam tego kroju jak ognia) ale ten kołnierz w moim odczuciu to pogłębia.

  Dół rewelacja 🙂

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Zgadzam się z opinią dot. marynarki. Jest mocno oldschoolowa i kupiłem ją przed założeniem Bloga a nie byłem w pełni obeznany w temacie. Czasu nie cofnę, ale w dalszym ciągu to marynarka, której materiał i forma świetnie się prezentują na bardziej „podniosłe” okazje, może ze względu na fakt, że nie jest dopasowana „na styk”. Wyłogi i kołnierz to wiadomo – kwestie zauważane przez nas, czyli wąską grupę zapaleńców ale wychodząc w niej na dwór raz na czas nie obawiam się o obśmianie 😉
   Dzięki 🙂

 2. JJ Reply

  Granat + szarość, moje ulubione połączenie w zestawach koordynowanych 😉 O marynarce już ktoś pisał, dodam tylko, że jej rękawy wydają mi się zbyt szerokie. Podobnie chyba jak mankiety koszuli, są zbyt szerokie i przynoszą efekt zsuwania się na dłoń (a przynajmniej tak mi się wydaję). Do dołu nie mam zastrzeżeń, fantastyczne są te spodnie, dopiero teraz widzę je tak jak „powinny” być widziane. Zastosowanie takiego krawatu było celowe, podobnie jak kołnierzyka bd. Trochę mi się to gryzie, ale to dlatego, że nie przepadam za tą modą ze Stanów.

 3. mr.phill Reply

  Całość bardzo popawnie. Jedyne co bardzo mnie razi to gruby jeansowy pasek który może i dobrze ale nie jest eksponowany w tej sesji.

 4. Adaśko Reply

  A ja mam pytanie odnośnie spodni. Specjalnie są zastosowane krótsze? Wielcy uczeni tego świata mówią że spodnie powinny sięgać zelówki, te jak widać ledwo sięgają buta 🙂

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Wszystko zależy od preferencji danego użytkownika. Prawda jest taka, że długość nogawek oceniana jako „poprawna” to plus minus około 3 cm różnicy między gustami. Jeden woli gdy nogawka lekko styka się z cholewką, inny lubi gdy spodnie w ogóle się tej cholewki nie tykają, a inny – lubi spodnie szersze i siłą rzeczy dłuższe niż dwie wymienione wcześniej wersje. Ja noszę wąskie spodnie i krótka nogawka to świadomy wybór 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *