Zestaw klubowy, zestaw koordynowany

Zestaw klubowy, zestaw koordynowany – Casualism Blog Moda Męska

Jest na modowym światku jeden zestaw elegancki, który zna każdy z nas. To jednak zestaw poza oczywistością w postaci garnituru. Jest to elegancki zestaw koordynowany znany przez adeptów mody męskiej jako zestaw klubowy. Zestaw znany, lubiany, wykorzystywany nad wyraz często i ochoczo przez tabuny zapatrzonych w męską modę mężczyzn, czy to blogerów, czy „normalnych” użytkowników ciuchów. Dzisiaj mam zamiar pokazać Wam zestaw klubowy w ramach poradnika, jak nosić taki zestaw koordynowany?

Artykuł przy współpracy z Lancerto.pl

Zestaw klubowy – ogólnie

Zestaw klubowy, zestaw koordynowany, szare spodnie i marynarka, marynarka granatowa i szare spodnie, marynarka elegancka, jak nosić marynarkę

tumblr.com

Zestaw koordynowany to połączenie spodni oraz marynarki „nie do pary”, więc stanowiących oryginalnie dwa, osobne garnitury. Bardzo często spotykany widok w bardziej eleganckich miejscach, w szczególności podczas casual-friday. Zestaw klubowy z kolei to odmiana zestawu koordynowanego, gdyż zawsze składa się z dwóch składowych ściśle opisanych przez modę podążającą za nami już dziesięciolecia. To zestaw, który bez żadnych problemów może być użytkowany w średnio formalnych sytuacjach biznesowych, czy podczas jakiejkolwiek okazji, gdy nie mamy przymusu noszenia na sobie garnituru. To zestaw ustawiony o oczko niżej w hierarchii formalności aniżeli sam garnitur.

Zestaw koordynowany klubowy – Marynarka

Ze względu na formalny charakter zestawu klubowego musimy zaopatrzyć się siłą rzeczy w dwa formalne garnitury. Z jednego weźmiemy więc marynarkę, którą wykorzystamy tworząc rzeczony zestaw klubowy. Marynarka musi być formalna, kropka, to najkrótsze zdanie opisujące tę część zestawu klubowego. Nie może mieć dodatkowych akcentów zaburzających klasyczne linie, jak stębnowanie, nakładane kieszenie czy też brustasza. Materiał ma być formalny i spełniać wszelkie „rygory” stawiane przez to słowo, odpadają więc jerseye, tweedy i tym podobne nieformalne rzeczy, odpada także wyrazista krata. To ma być klasyka klasyki i ja, który na co dzień ubiera się bardzo swobodnie mówię jasno i wyraźnie – marynarka MUSI być jak najbardziej formalna zarówno krojem, jak i kolorem czy fakturą, a także wzorem.

Zestaw klubowy, koordynowany – Spodnie

Zestaw klubowy, zestaw koordynowany, szare spodnie i marynarka, marynarka granatowa i szare spodnie, marynarka elegancka, jak nosić marynarkę

Zdecydowanie łatwiej kupić cały garnitur, a nie same spodnie. LANCERTO / HUGO BOSS / TIGER OF SWEDEN

Spodnie, analogicznie do marynarki, oczywiście „demontujemy” z pełnego kompletu garnituru i „montujemy” do wyżej opisanej marynarki, tworząc perfekcyjny zestaw klubowy. Spodnie, które użyjemy w tym celu mają również spełniać normy nadane przez marynarkę, mają być formalne, bez ustępstw. Kant powinien być ostry jak żyletka, a długość spodni – dobrana bez zastrzeżeń do naszej sylwetki. Odrzućmy z oczywistych i przyswojonych już powodów wszelakie wyraziste wzory, nieprzystające do okazji faktury czy odcienie. Ma być klasycznie, pięknie i stonowanie.

Przeczytaj koniecznie ->  Swetry świąteczne

Klubowy zestaw – Buty

Buty – tu wybór jest wbrew pozorom dość łatwy, choć nie mogę nazwać go banalnym. Najpewniejszym i zdecydowanie najlepszym w efekcie obuwiem będzie z pewnością czerń w fasonie lotników czy też ażurowanych broguesów. To wybór, który ciśnie się na klawiaturę natychmiast gdyż jest absolutnie zgodny z kanonem i nie ma to tamto – jeśli chcemy podążać idealnie za klasyką, to musimy jej przestrzegać i tutaj. Jednak osobiście widziałem kilka zestawów, które – o zgrozo – składały się z butów w kolorze ciemnego brązu. Nie był to wybór nieświadomy, raczej ktoś zdecydował się na tak fajne w efekcie łamanie zasad. Jednak zostawiam to do przemyśleń i Wam i sobie, gdyż mimo mojej awersji do czarnych butów eleganckich nie potrafię odmówić im dosłownego piękna w tym zestawieniu. Wartym odnotowania faktem jest również to, że czarne buty w takim fasonie będą idealnie sprawdzać się w formalnych sytuacjach, więc praktycznie w każdych, na które założymy rzeczony klubowy zestaw. Brąz jest kolorem zdecydowanie mniej formalnym, mniej eleganckim, więc nie będzie go prosto zestawić w zestawem klubowym.

Klubowy zestaw – Koszula

Koszula, którą z oczywistych względów musimy mieć na sobie to koszula elegancka i nie potrzeba tu nadmiaru słów czy informacji. Wystarczy, ze będzie to koszula śnieżnobiała (absolutnie żadne ecru czy inne wynalazki) i z kołnierzykiem wykładanym, bez button-down. Możemy również założyć koszulę białą na spinki. Jest to opcja dość dobra, lecz ciężka do

Zestaw klubowy, zestaw koordynowany, szare spodnie i marynarka, marynarka granatowa i szare spodnie, marynarka elegancka, jak nosić marynarkę

tumblr.com

poprawnego wykorzystania, gdyż biała koszula na spinki to zdecydowanie najbardziej elegancka opcja w koszulach codziennych. Dlatego polecam wbrew pozorom zastosować w tym temacie wyjście w postaci koszuli białej, z mankietami na guziki oraz z ładnym kołnierzykiem.

Zestaw klubowy – Akcesoria

Pod mankietem zawsze miło i praktycznie jest zastosować zegarek na niskiej kopercie, w bardzo eleganckiej wersji, więc minimalistycznego na oczywiście skórzanych, tożsamym z kolorem obuwia (nie jest to przymus) pasku. Wokół pasa musimy owinąć równie ładny pasek, który już kolorem przymusowo pasuje połączyć z obuwiem lub innymi akcesoriami, jak torbą – minimalistyczną, wąską i niewypełnioną po brzegi!

Jednak jest najważniejsze akcesorium przy zestawie klubowym – krawat! To najważniejsza rzecz poza „ubraniem”, na którą musimy zwrócić baczną uwagę. Zestaw klubowy wywodzi się ze spotkań przedstawicieli danych klubów (nie zgłębiając się w konkrety) i zazwyczaj krawat był bezpośrednim lub pośrednim nawiązaniem stanowiącym o przynależności. Krawaty takie zwane są krawatami klubowymi i idealnie sprawdzą się w roli zwisu męskiego do zestawu dzisiaj opisywanego. Wykonany oczywiście z czystej, gładkiego i połyskującego jedwabiu w skośne pasy oraz (opcjonalnie) herby, które w jakiś sposób będą powiązane bezpośrednio z nami, lub z naszym życiem. Często zdarzają się również krawaty, które mają zamiast herbów ciekawe nadruki lub hafty. Taką opcję warto przemyśleć, jednak nie warto wyjść nadmiernie poza kanon i poskromić nieco swoje fantazje.

Zestaw klubowy, zestaw koordynowany, szare spodnie i marynarka, marynarka granatowa i szare spodnie, marynarka elegancka, jak nosić marynarkę

pinterest.com

Reasumując, zestawy klubowe są czymś genialnym, ponadczasowym i niewymagającym specjalnych umiejętności w dobieraniu garderoby. Polecam każdemu z Was!

Przeczytaj koniecznie ->  Kurtki skórzane OCHNIK - Dlaczego są tak lubiane?

Adrian / The-Bigwig

Casualism Moda Męska – Zestaw klubowy, zestaw koordynowany

Zestaw klubowy, zestaw koordynowany
4.5 z 34 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

2 Comments

  1. skarpetydeluxe Reply

    Bardzo dobre porady, mi również każdy z zestawów bardzo się podoba, zdecydowanie są w moim stylu 😉 Pozdrawiam !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *