Zimowa kurtka jeansowa – kolaż

Zimowa kurtka jeansowa – kolaż – Casualism blog Męska Moda

Co jest najciekawsze dla Was zimą w kwestii ciuchów? Jak dla mnie zdecydowanie różnorodność, którą możemy sobie codziennie dozować zależnie od swojego humoru, czy też kaprysów pogody. Zakładając czy to bardzo grubą kurtkę puchową, czy jednak cienką skórę – nieważne, liczy się codzienna odmienność. To w zimie i w chłodnych klimatach jest absolutnie najlepsze, przynajmniej dla mnie. Dzisiaj więc kolaż, a w nim coś innego – mianowicie zimowa kurtka jeansowa. Denim, jak wiemy wszyscy, nie jest materiałem zbyt ciepłym, jak więc pałając do niego uwielbieniem znaleźć dla niego zastosowanie w zimie?!

Zimowa kurtka jeansowa, kurtka zimowa z jeansu, zimowa kurtka ciepła, kurtka z kożuchem, katana z kożuszkiem, katana jeansowa męska, męska jeansowa kurtka

Z pomocą przychodzi jakże vintage, jakże retro – jeansowy KOŻUCH! Któż z nas nie kojarzy panów po pięćdziesiątce z kurtkami w tym fasonie, ale jednak w dopasowaniu „oversize”? 😉 Otóż kojarzy pewnie każdy kto miał do czynienia z bardzo późnymi latami 90-tymi w choćby bardzo młodzieńczym wieku. Kurtki te były często spotykane na ulicach, z tego też względu w tym momencie jest ich zatrzęsienie w lumpeksach, czyli sklepach z odzieżą używaną. Teraz czasy się zmieniły, na ulicach widzimy coraz bardziej wydziwione rzeczy, które niegdyś śniły się tylko projektantom po nocach, a teraz także i klientom. Niemniej – widzimy także mocny powrót do korzeni, czyli chęć wyróżnienia się z tłumu przez zastosowanie rzeczy retro. Zimowa kurtka jeansowa z kożuchem jest tego idealnym przykładem. Zobaczcie dwa, zupełnie różne od siebie zestawienia!

Kurtka jeansowa na zimę

Ten zestaw jest skomponowany bacząc na rockowy styl i dużą dawkę retro. Mimo, iż nie ma ku temu żadnych bezpośrednich przesłanek jak dziurawe jeansy czy grube, skórzane bransoletki to i tutaj widać ewidentne nawiązanie do tego stylu muzycznego. Jednak zacznijmy od kurtki. Jak widzicie jest to model skrajnie ponadczasowy i retro – w pełnym znaczeniu tych słów. To taki model był i jest widywany najczęściej jako przykład kurtki, o której dzisiaj piszemy, dlatego też od samego początku wiedziałem, że jeden z tych zestawów po prostu muszę oprzeć na tej dokładnie wersji. Do jej wnętrza mimo kożucha warto dopasować coś ciepłego, jak wyżej pokazany sweter w blokowe wzory kolorystyczne. Na nogach mamy przetarte (choć jeszcze bez dziur ;)) jeansy, które dobrze dopełnią mocno vintage’owy charakter kurtki, nawiążą także bezpośrednio do rocka przez rzeczone przetarcia. Na stopy zaś – również pozostając przy rocku, warto założyć piękne sztyblety w typie chukka. Cały zestaw nada się idealnie do rozpuszczonych włosów, czy włosów krótkich, ale bardzo nieułożonych. Zestaw ten ma w sobie duży „badass-factor”.

Przeczytaj koniecznie ->  Inspiracje męskie na jesień i zimę

Zimowa kurtka jeansowa

Ten zestaw z kolei oparty jest na nieco „nowszej” wariacji kurtki jeansowej z kożuchem, mianowicie wykonanej z czarnego jeansu z dodatkiem ładnego, beżowego kożuszka wokół szyi. Mamy więc idealną bazę pod styl retro, ale jednak z lekkim „twistem” w stronę czasów teraźniejszych. Jak widzicie po prawej stronie jeansy są totalnie „zużyte”, idealnie w stylu dad jeans forsowanym zarówno na blogach jak i w mediach, one są dopełnieniem stylu retro całego zestawu. Pod kurtkę tym razem warto dodać coś ciekawego, mianowicie koszulę w kratę (buffalo check) w bardzo wyrazistych i typowych dla flanelowych koszul barwach. Na stopy zaś – wysokie Timberlandy, które nadadzą temu zestawowi bardzo ciężki charakter i wagę. Piękny zestaw.

Ciekawe linki powiązane:

Dad jeans  /  Koszule flanelowe  /  Wysokie Timberlandy /  Encyklopedia Jeansów

Jak oceniacie po tych dwóch kolażach ten wyrób na teraz? Jak dla mnie – cudowna rzecz, którą z pewnością muszę sobie sprawić. Mam co prawda jedną i to jakże cudowną, choć nie jest to kolor taki, o którym dzisiaj pisaliśmy. Zobaczycie ją w następnym wpisie na który już Was wszystkich zapraszam!

Adrian / The-Bigwig

Zimowa kurtka jeansowa – kolaż – Casualism Moda Męska Blog

Zimowa kurtka jeansowa – kolaż
4.9 z 28 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *