Białe spodnie na wiosnę #1. Niebieski.

Casualism – Moda Męska Casual – Białe spodnie

Lato lgnie do nas, więc ja lgnę do lnu – pomogą mi w  tym białe spodnie. Dzisiaj post z tym materiałem w roli głównej. Żałuję, że nie było słońca ale…whateva. Dzisiaj pierwsza opcja noszenia białych spodni na porę wiosenną – połączenie bieli z niebieskim. Następna wersja to szarości.

Czytaj dalej

Na górze marynarka, której materiał w 50% opisałem wyżej. Pozostałość to bawełna. Dzięki tym dwóm, jakże casualowym półproduktom mogę w marynarce czuć się jak w rozpiętej koszuli nie umniejszając jej sznytowi. Każdego z nas interesuje TO uczucie, które towarzyszy marynarce, lecz nie każdy lubi się w marynarkowym uczuciu „zbroi”. Z tego powodu, oraz z powodu komfortu cieplnego wymyślone zostały marynarki bez podszewek, bądź z ich niewielką częścią, a także bez konstrukcji. Takie marynarki uwielbiam. Takie, które nie narzucają na noszącego przymusu założenia spodni w kant, wręcz do nich całkowicie nie pasują.

Pod marynarką koszula z bawełny we wzór pionowego prążka, którą notabene użytkuję średnio raz na parę miesięcy, tylko gdy sobie o niej (jakimś cudem) przypomnę. Rzadko chodzę w koszulach z kołnierzykiem zwykłym, zdecydowanie wolę bardziej pasujące do mojego stylu koszule button down. Ale ta koszula i jej kołnierzyk to inna bajka. Jak widzicie rozpięte guziki u góry nie powodują nieładnego rozchylenia rogów kołnierzyka, nie wychodzą także na kołnierz marynarki, tylko ładnie pod nim się chowają. To spowodowało, że jej użytkowość nie ogranicza się tylko do krawatu – do czego notabene została stworzona.

Na nogach spodnie z Zary, również bawełniane choć z dodatkiem elastanu, co pozwala zachować mi komfort ruchu. Wiele miesięcy już minęło podczas których moje nogi wskakują wyłącznie w bardzo wąskie spodnie. Nie byłem od początku sceptycznie nastawiony do ich wygody i przekonałem się także na własnej skórze – że wąskie spodnie są na duże TAK. Moja sylwetka krzyczy to samo, równie donośnym głosem bo oboje uważamy, że w wąskim kroju mi najlepiej. A teraz słowo o samych spodniach i ich kolorze. Biel to kolor idealnie neutralny i łatwy do zaaranżowania w większości naszych stylizacji. Co dziwne – przez absolutną biel zwracają na siebie uwagę niczym spodnie wprost neonowe – jednocześnie nie dając żadnego koloru. Fakt ten pozwala korzystać z nich w większości sytuacji zyskując zarówno ciekawy wygląd, jak i przyjemne dobieranie pozostałej części garderoby.

A na stopach jeszcze ciepłe, bo dopiero wyciągnięte z zakamarków garderoby granatowe bucksy przefarbowane z majonezowego czegoś. Szkoda, że gdy farbowałem te buty nie pomyślałem o uwiecznieniu tego faktu na zdjęciach. Przepadło.

Następny post – casual.

Casualism – Moda Męska Casual
~The-Bigwig
Białe spodnie na wiosnę #1. Niebieski.
4.67 z 3 ocen

    ADD YOUR COMMENT