Garnitur ze swetrem

Casualism blog Moda Męska – Garnitur ze swetrem…

…ale nie takim zwykłym. Dzisiaj wpis, w którym mam na sobie elegancki garnitur, a w jego wnętrzu sweter we wzór świąteczny. Znany od dawna z ang. „Christmas Ugly Sweater” i w Polsce zaczyna zbierać swoje żniwo. We mnie wzór ten ma swojego fana już od dawna, a sweter, który mam na sobie jest na to przykładem wprost idealnym.

1 2 3

Kupiłem go dawno, minęły już ze dwa lata. Nie był bynajmniej przez ten czas nadto użytkowany. Wzór tego typu niesie ze sobą wyłącznie świąteczne przesłanki i noszenie go podczas dni zwykłej zimy nie jest szczytem gustu, z tego względu jego zapach stale jest zapachem nowości, a samo wyjmowanie go z szafy odczuwam jako swoistą celebrację, zimę i święta.

4 5 6

Na zewnątrz oczywiście garnitur w lekki prążek, cały w kolorze ciemnego granatu. Nie zapinałem go z prostego względu – dając pod spód sweter i to w iście nieelegancki wzór, a to wyklucza odczucie tego garnituru jako eleganckiego. Zapinanie ma sens, ale tylko gdy cały zestaw ma być odczuwany jako elegancki.

7 8 9

Widoczne akcesoria to biała poszetka w rzadko ułożone, niebieskie grochy oraz wpinka do butonierka z nieużywanych spinek do mankietów. Dodatkowo na jedne z nadgarstków widzimy dwie bransoletki drewniane.

10 11 12

Stopy to moje nieśmiertelne monki, które ubieram zawsze gdy chcę się wyróżnić. Generalnie nie działają świetnie jako dopełniacz. Dlaczego? Bo wyróżniają się malowaniem.

13 14

Garnitur – H&M, Podobny

Sweter – RL, Podobny

Monki – Zara, Podobne

The-Bigwig

Casualism – Blog Moda Męska

Garnitur ze swetrem
5 z 14 ocen

    ADD YOUR COMMENT